Noutăţi

Lupte

Pe ce loc sa clasat Emilia Cîrîcu în cadrul Campionatului la lupte
4 apr. 14:45
Pe ce loc s-a clasat Emilia Cîrîcu în cadrul Campionatului la lupteSportiva și locotenenta Emilia Cîrîcu s-a clasat pe locul I în cadrul Campionatului Republicii Moldova la lupte feminine, notează Noi.md.
Doi luptători moldoveni mîndri de medaliile obținute la Campionatul European
16 feb. 09:45
Doi luptători moldoveni, mîndri de medaliile obținute la Campionatul EuropeanLuptătorii Artiom Deleanu și Victor Ciobanu au adus acasă medaliile cucerite la Campionatul European de la Bucureşti. Antrenorul lor, Mihail Cucul, a apreciat evoluția elevilor săi. "Să fiu sincer, încă nu realizez că sînt campion european. Speram că voi cuceri medalia de bronz, maxim, dar am reușit să aju
Performanțe remarcabile pentru Moldova la Campionatul Mondial de lupte pe plajă
11 sep. 2023,, 09:00
Performanțe remarcabile pentru Moldova, la Campionatul Mondial de lupte pe plajăRepublica Moldova a înregistrat rezultate remarcabile la Campionatul Mondial de lupte pe plajă, ediția 2023. Potrivit Ministerului Educației, Alexandru Borș a devenit campion mondial la categoria de vîrstă sub 17 de ani. Discipolul Liceului Republican cu Profil Sportiv din Capitală a intrat în posesia titl
Aur la Campionatul European la lupte libere
18 iun. 2023,, 13:03
Aur la Campionatul European la lupte libereLuptătorul Alexandru Borș a obținut medalia de aur la categoria de pînă la 80 kilograme în cadrul Campionatului European, rezervat sportivilor de pînă la 17 ani. Competiția se desfășoară în perioada 15-18 iunie în orașul Tirana, Albania. Alexandru este sportiv la Liceul Republican Sportiv, Maestru al Sport