12 iul. 2021,, 11:01
Campionii EURO 2020 (INFOGRAFIC)
EURO 2020 Sau aflat cine a ajuns semifinalele
4 iul. 2021,, 09:53
EURO 2020: S-au aflat cine a ajuns semifinaleleDupă sfertul de finală în care Anglia a călcat în picioare Ucraina s-au stabilit ultimele patru echipe care rămîn în competiția pentru trofeul EURO 2020. Așadar, iată programul pînă la finalul turneului: Italia – Spania, marți, 6 iulie, ora 22:00 Anglia – Danemarca, miercuri, 7 iulie, ora 22:00 P
EURO 2020 Italia a învins Belgia cu 21 şi sa calificat în semifinale
3 iul. 2021,, 09:29
EURO 2020: Italia a învins Belgia cu 2-1 şi s-a calificat în semifinaleNaţionala de fotbal a Italiei s-a calificat în semifinalele EURO 2020, după ce a învins echipa Belgiei cu scorul de 2-1 (2-1), vineri seara, pe Fussball Arena din Munchen, în al doilea sfert de finală al competiţiei. Italia, finalistă în 2000 şi 2012, a obţinut o victorie meritată în faţa liderului clasame
Pele mesaj către Mbappe
30 iun. 2021,, 08:43
Pele, mesaj către MbappeCampioana mondială Franța a fost eliminată în optimile EURO 2020, după 3-3, 4-5 la penalty-uri cu Elveția, într-un meci disputat pe Arena Națională din București. Superstarul Kylian Mbappe a avut o evoluție ștearsă pe durata partidei și a ratat penalty-ul decisiv. Legendarul Pele a postat azi, pe rețelele
Danemarca a învins Ţara Galilor 40 şi sa calificat în sferturile de finală
27 iun. 2021,, 09:27
Danemarca a învins Ţara Galilor, 4-0 şi s-a calificat în sferturile de finalăDanemarca este prima echipă calificată în sferturile Campionatului European de Fotbal. Reprezentativă nordică a învins clar Țara Galilor în optimile competiției. Partida s-a desfășurat sîmbătă, pe stadionul Johan Cruijff din Amsterdam. Danemarca s-a impus cu 4-0 prin golurile înscrise de Dolberg în m
Două recorduri în aceeași zi Italia a învins Austria și a scris o nouă pagină de istorie
27 iun. 2021,, 09:22
Două recorduri în aceeași zi: Italia a învins Austria și a scris o nouă pagină de istorieItalia a învins Austria cu 2-1, datorită golurilor marcate de Federico Chiesa și Matteo Pessina, respectiv Sasa Kalajdzic și s-a calificat în sferturile de finală ale EURO 2020. Formația lui Roberto Mancini nu a strălucit, așa cum a făcut-o în faza grupelor, dar reușitele din prelungirile meciului au fost
Spania Polonia scor 11 Echipa lui Luis Enrique a ratat un penalti
20 iun. 2021,, 10:13
Spania – Polonia, scor 1-1: Echipa lui Luis Enrique a ratat un penaltiReprezentativa Spaniei a remizat, sîmbătă seară, scor 1-1, cu selecţionata Poloniai, într-un meci disputat pe stadionul La Cartuja din Sevilla, în grupa E a Campionatului European. Au marcat: Morata ’25 / Lewandowski ‘54. Gerard Moreno a ratat în minutul 57 un penalti acordat pentru un fault asupra sa al l
Schick şi Ronaldo lideri în topul golgheterilor de la EURO 2020
20 iun. 2021,, 09:59
Schick şi Ronaldo lideri în topul golgheterilor de la EURO 2020Cehul Patrik Schick şi portughezul Cristiano Ronaldo, cu cîte trei goluri, conduc în clasamentul golgheterilor turneului final al Campionatului European de fotbal - EURO 2020 (11 iunie-11 iulie), după meciurile desfăşurate sîmbătă. 3 goluri: Patrik Schick (Cehia), Cristiano Ronaldo (Portugalia). 2 golur
Portugalia învinsă de Germania întrun meci cu 2 autogoluri la EURO 2020
20 iun. 2021,, 09:49
Portugalia, învinsă de Germania într-un meci cu 2 autogoluri la EURO 2020Naţionala de fotbal a Germaniei a învins echipa Portugaliei, campioana europeană en titre, cu scorul de 4-2 (2-1), sâmbătă, pe Fussball Arena din Munchen, într-un meci spectaculos din cadrul Grupei F a turneului final EURO 2020. Mannschaft a reuşit o prestaţie remarcabilă după debutul nereuşit în „grupa mo
Campioana mondială Franţa ţinută în şah de Ungaria
20 iun. 2021,, 09:45
Campioana mondială Franţa, ţinută în şah de UngariaSelecţionata de fotbal a Ungariei a produs o mare surpriză, prin egalul reuşit în faţa reprezentativei Franţei, campioana mondială en titre, 1-1 (1-0), sîmbătă, pe Puskas Arena din Budapesta, în Grupa F a turneului final EURO 2020. Franţa a dezamăgit într-un meci în care era mare favorită dar a avut o evol