Eurovision stiri: 497

Moldoveanul Danu Spătaru a cîștigat Cupa Armeniei

12 iul. 2020,, 15:00   Sport
2433 0

Mijlocașul echipei Noah, Danu Spătaru, a cîștigat Cupa Armeniei. El a și reușit să înscrie în finala cu Ararat-Armenia, care s-a încheiat cu 5-5 după disputarea celor două reprize de prelungiri, transmite IPN.

Ararat-Armenia a condus la pauză cu 4-1, dar echipa antrenată de moldoveanul Igor Picușciac a avut puterea să egaleze. Spătaru a înscris pentru 4-4, în minutul 66. În prelungiri, echipele au mai înscris cîte o dată, iar învingătoarea s-a decis la penalty-uri. Noah s-a impus cu 6-5 la loviturile de departajare.

Igor Picușciac este ajutat de alți trei antrenori moldoveni: Vadim Boreț, Oleg Bejenari și Alexandru Melenciuc.

0
0
0
0
0

500

Ce părere aveți despre inițiativa președintelui Franței, Emmanuel Macron, de a deschide în următoarele luni o misiune permanentă de apărare la Chișinău?