minifotbal

Naționala Moldovei la Socca a încheiat la egalitate meciul împotriva Albaniei
6 iun. 2023,, 09:56
Naționala Moldovei la Socca a încheiat la egalitate meciul împotriva AlbanieiNaționala Moldovei la Socca a încheiat la egalitate, 1-1, al doilea meci din grupa F, la Campionatul Mondial din Germania. Echipa noastră conduce grupa, cu 4 puncte, la egalitate cu Portugalia, despărțite de golaveraj. În faza următoare a competiției vor accede primele 2 echipe din fiecare grupă plus cele
Veste bună pentru locuitorii sectorului Botanica
2 mai. 2023,, 20:30
Veste bună pentru locuitorii sectorului BotanicaDouă terenuri de minifotbal au fost construite în curțile de bloc de pe strada Sarmisegetusa, 10 și Șoseaua Muncești, 326 din Capitală. Direcția generală locativ-comunală și amenajare precizează că spațiile vor putea fi utilizate de toți locuitorii blocurilor din preajmă, informează IPN. Muncitorii au c
Start campionatului de minifotbal pentru copii la Taraclia
11 apr. 2023,, 14:45
Start campionatului de minifotbal pentru copii la Taraclia12 echipe de copii din comunitățile bulgare ale Republicii Moldova participă la un campionat de minifotbal, care a debutat sîmbătă, 8 aprilie, în orașul Taraclia. Campionatul este organizat în cadrul proiectului ”Sportul unește societatea”, implementat de Asociația pentru Susținerea Inițiativelor Comunitare ș
La Poșta Veche a fost finalizat unul dintre terenurile de minifotbal
21 mar. 2023,, 15:00
La Poșta Veche a fost finalizat unul dintre terenurile de minifotbal La Poșta Veche a fost finalizat unul dintre terenurile de minifotbal construite în curțile de bloc. Este vorba despre terenul de pe strada Doina 104/2 Urmează să fie amenajat terenul adiacent cu un scuar și alei pietonale. Spațiul amenajat va putea fi utilizat de toți locuitorii, iar lumina pe teren va
Prima ediție a turneului internațional Socca EuroCup la Chișinău
23 ian. 2023,, 14:45
Prima ediție a turneului internațional Socca EuroCup, la ChișinăuSocca Moldova și Federația Moldovenească de Fotbal, sub egida International Socca Federation (ISF), vor organiza în perioada 29 martie-2 aprilie prima ediție a turneului internațional Socca EuroCup. La competiție vor participa 16 selecționate europene de top la mini-fotbal (socca), iar toate meciurile se vor
În comuna Sărăteni raionul Leova a fost dat în exploatare un nou teren de minifotbal
26 oct. 2022,, 22:00
În comuna Sărăteni, raionul Leova, a fost dat în exploatare un nou teren de minifotbalUn nou teren de minifotbal a fost inauugrat în comuna Sărăteni, raionul Leova, cu sprijinul Federației Moldovenești de Fotbal. Evenimentul a culminat cu disputarea a două meciuri dintre elevii claselor a VIII-a din comuna Sărăteni, iar mai tîrziu a avut loc o partidă amicală dintre echipa Inspectoratului d
Moldova șia încheiat evoluția în Liga Campionilor la minifotbal
29 aug. 2022,, 14:00
Moldova și-a încheiat evoluția în Liga Campionilor la minifotbalRepublica Moldova a fost reprezentată de trei echipe în actuala ediție a Ligii Campionilor la minifotbal (socca). Potrivit Federației Moldovenești de Fotbal (FMF), competiția a avut loc în orașul Maribor, Slovenia, în perioada 25-28 august, cu participarea a 34 de formații, transmite Știri.md.
La Sîngerei va avea loc Cupa primarului la minifotbal 2022
3 aug. 2022,, 20:00
La Sîngerei va avea loc „Cupa primarului la mini-fotbal 2022”În orașul Sîngerei, În data de 6 august 2023, pe terenul de fotbal din cadrul complexului sportiv ”Olimpiada 80” se vor desfășura competițiile din cadrul turneului ,,Cupa Primarului 2022”- ediția a II la mini-fotbal între echipele de veterani din Republica Moldova, informează Noi.md cu referire la provincial.
Echipa națională a Moldovei va participa la un Campionat Mondial de minifotbal
26 iun. 2021,, 17:23
Echipa națională a Moldovei va participa la un Campionat Mondial de minifotbalEchipa națională a Moldovei va participa la un Campionat Mondial! Este vorba despre selecționata de minifotbal, care va evolua în această vară la competiția rezervată fotbaliștilor cu vîrsta de pînă la 23 de ani. Jucătorii noștri sînt în plină pregătire pentru turneul care se va disputa la Kiev. Staff-ul t
Weekend fierbinte în Amoliga
11 apr. 2014,, 12:04
Weekend fierbinte în Amoliga În acest weekend se vor disputa meciurile etapei a doua a Campionatului Naţional de Minifotbal. În total se vor juca 11 meciuri. Partide vor fi sîmbătă, şi duminică, cu începere de la ora 11.00, pe stadionul din sectorul Rîşcani din capitală. În Liga 1, Giv Club Hîncești va întîlni echipa Arsenal Cimi
Start pentru AMOLIGA VIDEO
31 mar. 2014,, 11:22
Start pentru AMOLIGA! (VIDEO) Asociaţia de Minifotbal din Republica Moldova (AMFRM) a anunţat echipele din prima ligă valorică a campionatului naţional denumit AMOLIGA. Ediţia din această primăvară va pune faţă în faţă un număr record de formaţii, 15 la număr în primul eşalon. Sincron, Eugen Ciobu, preşedinte AMFRM Majoritatea din
Campionatul Naţional de Minifotbal va lua start pe 5 aprilie VIDEO
21 mar. 2014,, 11:26
Campionatul Naţional de Minifotbal va lua start pe 5 aprilie (VIDEO) Campionatul Naţional de Minifotbal ediţia 2014 va lua start pe 5 aprilie. Organizatorii sînt siguri că numărul de echipe va fi cu mult peste cel înregistrat anul trecut. Ideea creării eşalonului secund a fost binevenit. De aceasta părere este și președintele Asociației de Minifotbal, Eugen Ciobu. Oficial