Dimitrov

Un cunoscut taekwondist ia mulțumit antrenorului său
11 dec. 2020,, 23:30
Un cunoscut taekwondist i-a mulțumit antrenorului săuMaestrul în sport de clasă internațională, campionul și medaliatul la Campionatele Europene de taekwondo, Stepan Dimitrov, care face parte din top 15 cei mai buni sportivi din lume, i-a mulțumit antrenorului său Vladislav Mazur pentru tot ceea ce face pentru sportivii săi, devenind pentru ei un mentor de viaț
Decizie în scandalul dintre un activist civic și exsoția viceprocurorului general
30 mai. 2019,, 13:41
Decizie în scandalul dintre un activist civic și ex-soția viceprocurorului generalCurtea de Apel Chișinău a menținut amenda de 1.000 de lei aplicată activistului civic Alexei Dimitrov după ce a filmat cum este atacat de avocata Ala Popa, fosta soție a adjunctului procurorului general, Igor Popa, în incinta oficiului central al Judecătoriei Chișinău. Dimitrov a fost găsit vinonat de huligan
Stepan Dimitrov eliminat de la Mondiale
18 mai. 2015,, 17:45
Stepan Dimitrov, eliminat de la Mondiale Campionul european Stepan Dimitrov (54 kg) a fost eliminat din concurs la Campionatul Mondial de Taekwondo de la Celiabinsk (Rusia), în faza șaisprezecimilor de finală. Dimitrov a înregistrat două victorii, ca mai apoi să cedeze cu scorul 9-2 în duelul cu belgianul Mourad Laachraoui. Speranțele
Dimitrov a fost desemnat de presa sportivă cel mai bun sportiv moldovean din 2014
16 dec. 2014,, 17:05
Dimitrov a fost desemnat de presa sportivă cel mai bun sportiv moldovean din 2014 Asociația Presei Sportive a trasat linia finală și a desemnat cei mai buni sportivi ai anului 2014. Cîștigător a fost ales Stepan Dimitrov, campion european la taekwondo versiunea olimpică. Pe locul al doilea s-a clasat Mihail Sava, medaliat cu bronz la Mondialele de lupte libere. Urmează Victor Cio