Deconectări programate de lumină, pentru 2 mai

Deconectări programate de lumină, pentru 2 mai

Pentru îmbunătățirea serviciilor prestate clienţilor, Î.C.S. „Red Union Fenosa" S.A. anunţă că joi, 02 mai 2019, vor avea loc lucrări programate de întreținere, renovare și modernizare a rețelelor electrice pe adresele și în intervalele de timp indicate mai jos:


1. Chişinău, sectorul Botanica:


bd.Dacia 49/1 - în intervalul de timp între 09:30 - 17:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


str.N.Titulescu 32, N.Zelinski 38/4, 40/2, 42, 9999, Trandafirilor 20, 31/1, 31/4, 31/5, 31/6, 31/7, 31/8, 31/9, 31/10, 33, 33/1, 33/2, 33/3, 35/1, 35/2, 35/3, 35/4, 37/1, 37/2, 37/4, 39, 39/2, 43/1, 999 - în intervalul de timp între 13:30 - 17:30 pentru lucrări de modernizare a echipamentelor electrice


2. Chişinău, sectorul Botanica, s.Dobrogea:


s.Dobrogea: str.A.Donici, M.Eminescu, Salcîmilor, Viitorului, str. și str-la S.Lazo, str. și str-la Tineretului - parțial, în intervalul de timp între 09:10 - 14:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


3. Chişinău, sectorul Buiucani:


str.Ion Creangă 39, 39/3, 999, P.Ciaicovskii 22, Vissarion Belinski 59 - în intervalul de timp între 09:00 - 17:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


4. Chişinău, sectorul Buiucani, or.Vatra:


or.Vatra: str.Alexandru cel Bun, Feroviarilor, Gheorghe Ghimpu, Gradinilor, Plopilor, Renaşterii, Ştefan Vodă - parțial, în intervalul de timp între 10:00 - 17:00 pentru admiterea persoanelor terțe în instalațiile electrice


or.Vatra: str.Plopilor 3, 5, 25, S.Bogza 2/1, Ștefan Vodă 2B - în intervalul de timp între 09:00 - 17:00 pentru admiterea persoanelor terțe în instalațiile electrice


5. Chişinău, sectorul Rîşcani:


str.N.Dimo 12, 12V - în intervalul de timp între 10:00 - 12:00 pentru admiterea persoanelor terțe în instalațiile electrice


6. Anenii Noi:


s.Beriozchi - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 17:30 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor


s.Bulboaca - parțial, în intervalul de timp între 09:45 - 19:00 pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor


s.Humulești - parțial, în intervalul de timp între 09:35 - 19:00 pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor


s.Șerpeni - parțial, în intervalul de timp între 10:00 - 15:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


s.Țînțăreni - parțial, în intervalul de timp între 09:20 - 11:30 pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului


7. Cahul:


or.Vulcanești: str-la Humi, Valentina Tereşcova - parțial, în intervalul de timp între 10:00 - 16:50 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Cioburciu: str. 1 Mai, Chirov, Ceapaev, Lenin, Lomachina, M.Gorikii, M.Frunze - parțial, în intervalul de timp între 09:40 - 13:40 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor


s.Cîşliţa-Prut: str.Lenin, Mihail Frunze, Pobeda, Serghei Lazo - parțial, în intervalul de timp între 09:40 - 16:45 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


s.Cotihana - parțial, în intervalul de timp între 08:30 - 10:00 pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului


s.Giurgiulești: str.Djurjulesti, Serghei Lazo, Sov.Armii, Trandafirilor - parțial, în intervalul de timp între 10:00 - 16:45 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor


s.Olănești: str.Alexandru cel Bun, M.Eminescu, Trandafirilor, V.Alecsandri - parțial, în intervalul de timp între 09:10 - 11:10 pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului


s.Palanca: str. 50 Let Sov.Moldavii, Academ.Ghidirim, Frații Dumitrașcu, Livezilor, Ștefan Vodă - parțial, în intervalul de timp între 10:00 - 17:50 pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor


s.Răscăieții Noi: str.Molodejnaia, Lenin - parțial, în intervalul de timp între 14:00 - 18:00 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor


s.Ștefănești - parțial, în intervalul de timp între 14:30 - 16:30 pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului


8. Cantemir:


s.Gotești - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 16:30 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor


s.Vișniovca - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 18:30 pentru lucrări de reconstrucţie a liniei electrice aeriene


9. Călărași:


s.Vălcineț: str. 1 Mai, 27 August, 9 Mai, Aron Pumnul, B.P.Hajdeu, Ciprian Porumbescu, Cuza Vodă, D.Cantemir, Gavriil Muzicescu, Ion Neculce, Gagarin, Luceafărul, M.Viteazul, Păcii, Timoșenco, Trandafirilor - parțial în intervalul de timp între 09:00 - 19:00, lucrări de schimbare sau montare a pilonilor


10. Comrat (UTA Găgăuzia):


or.Comrat: str.Lenin - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 16:30 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


or.Ceadîr-Lunga: str.Cecanova, Lenin, Maxim Gorki, Mihail Lomonosov - parțial, în intervalul de timp între 10:30 - 15:30 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


s.Chirsova: str.Sadovaea, Mira - parțial, în intervalul de timp între 10:00 - 17:30 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor


s.Vulcănești: str. 25 Siezda, Cahul str-la, Jdanova str-la, Mihail Frunze - parțial, în intervalul de timp între 09:45 - 16:50 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor


11. Căuşeni:


or.Căușeni: str.A.Mateevici, Frunza Nucului, str-la 1 Frunza Nucului - parțial, în intervalul de timp între 14:00 - 16:00 pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului


or.Căușeni: str.D.Cantemir - parțial, în intervalul de timp între 16:20 - 18:20 pentru lucrări


or.Căușeni: str.M.Kogîlniceanu - parțial, în intervalul de timp între 09:00 - 13:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


s.Baccealia - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 19:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA


s.Ciuflești - parțial, în intervalul de timp între 10:30 - 19:30 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor


s.Cîrnățenii Noi - parțial, în intervalul de timp între 10:00 - 18:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


s.Săiți - parțial, în intervalul de timp între 10:00 - 18:00 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor


s.Sălcuța - parțial, în intervalul de timp între 15:00 - 17:00 pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului


12. Cimişlia:


s.Batîr - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 18:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


13. Criuleni:


or.Criuleni: str.B.P.Hajdeu, D.Cantemir, Gh.Asachi, Oleg Coșevoi, Păcii, str-la Pobedî, Victoria - parțial, în intervalul de timp între 09:00 - 17:00 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor


s.Dubăsarii Vechi - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 17:00 pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor


14. Hînceşti:


or.Hîncești: str.Alexandru cel Bun, Chișinăului, Gh.Asachi, M.Drăgan, M.Sadoveanu, Mușatinilor, Octavian Goga, Regele Decebal - parțial, în intervalul de timp între 09:20 - 17:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


s.Horjești - parțial, în intervalul de timp între 10:00 - 17:40 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor


15. Ialoveni:


or.Ialoveni: 27 August, 27 August str-la, Alexandru cel Bun, Alexandru Hîjdeu, Barbu Lăutaru, Basarabia, Carpaţilor, Cetatea Albă, Chilia, Cişmelelor, Constantin Sterea, Dacia, Decebal, Dragoş Vodă, Dumbrava Roşie, Florilor, Grigore Vieru, Hotinului, Hotinului str-la, Ialoveni, Ioan Vodă cel Viteaz, Ion Creangă, Ion Soltîs, Ion Soltîs str-la, Işnovăţ, Iurie Gagarin, Livezilor, Livezilor str-la, Luceafărul, Luceafărul str-la, Mihai Viteazul, Mihail Sadoveanu, Sănduţa Petru 2 str-la, Sănduţă Petru, Ştefan cel Mare şi Sfînt, Ştefan Neaga, Ştefan Neaga 2 str-lă, Ştefan Neaga 3 str-lă, Ştefan Neaga 1 str-la, Ştefănucă Petru, Vasile Alecsandri, Veniamin Zarzăr, Victoria - parțial, în intervalul de timp între 09:20 - 18:30 pentru lucrări de modernizare a echipamentelor electrice


s.Ulmu - parțial, în intervalul de timp între 09:45 - 19:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA


s.Văsieni - parțial, în intervalul de timp între 10:00 - 19:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA


16. Leova:


s.Sărata Nouă: str.Sărata Nouă, Litoralului, Ștefan Cel Mare - parțial, în intervalul de timp între 09:15 - 16:30 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor


17. Nisporeni:


s.Brătuleni - parțial, în intervalul de timp între 09:00 - 17:30 pentru lucrări de reconstrucţie LEA


s.Seliște - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 16:40 pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor


s.Vărzărești - parțial, în intervalul de timp între 08:30 - 19:30 pentru lucrări de reconstrucţie LEA


18. Orhei:


or.Orhei: str.Gh.Asachi, V Mahu - parțial, în intervalul de timp între 09:00 - 19:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA


or.Orhei: str.Mihail Mîndru, Susleni, Trosceanskaia, Zemțov - parțial, în intervalul de timp între 09:00 - 16:45 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor


s.Pohrebeni - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 17:00 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor


19. Străşeni:


or.Bucovăț: str.Livezilor, str-la Livezilor, Maria Magdalena, M.Eminescu, str-la Sadovaia, Ștefan cel Mare, V.Alecsandri - parțial în intervalul de timp între 09:45 - 16:30, lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Vorniceni - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 20:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA


20. Ştefan Vodă:


or.Ștefan Vodă: str.Ion Creangă, M.Eminescu, P.Dudnic, V.Lupu - parțial, în intervalul de timp între 09:15 - 17:00 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor


s.Antonești: str.Filip Corețchii, Independenței, Renașterii, Ștefan cel Mare - parțial, în intervalul de timp între 08:50 - 13:00 pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului


s.Antonești: str.Filip Corețchii, Ștefan cel Mare - parțial, în intervalul de timp între 11:00 - 13:00 pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului


21. Taraclia:


or.Taraclia: str-la Iurie Gagarin, Karl Marx, Maxim Gorki, Nicolai Gogol, Nicolai Gogol str-la, Raevski, Raevski str-la, Ştefan cel Mare şi Sfînt - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 16:30 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor


22. Teleneşti:


s.Codru - parțial, în intervalul de timp între 09:25 - 16:20 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor


s.Ghermănești - parțial, în intervalul de timp între 09:50 - 16:40 pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor


Pentru informații suplimentare contactați Serviciul Suport Clienți al companiei la telefonul 022-43-11-11.


Citește-ne pe Twitter, dacă vrei să afli mai multe

Ați găsit o eroare în text? Marcați-o și tastați Ctrl+Enter

Mai multe

Sondaj Toate

load