Deconectări programate de lumină, pentru 18 aprilie

Deconectări programate de lumină, pentru 18 aprilie

Pentru îmbunătățirea serviciilor prestate clienţilor, Î.C.S. „Red Union Fenosa" S.A. anunţă că joi, 18 aprilie 2019, vor avea loc lucrări programate de întreținere, renovare și modernizare a rețelelor electrice pe adresele și în intervalele de timp indicate mai jos:


1. Chişinău, sectorul Botanica, com.Băcioi:


s.Băcioi: str.Doina, I.Druță, Fîntînilor, Hotin, I.Inculeț, Livezilor, Miorița, Orheiului - parțial, în intervalul de timp între 10:00 - 17:00 (1 ora) pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului


2. Chişinău, s.Dobrogea:


s.Dobrogea: str.Chişinăului, Dimitrie Cantemir, Ion Creangă, Mihai Eminescu, Serghei Lazo, Ştefan cel Mare şi Sfînt - parțial, în intervalul de timp între 10:00 - 17:00 pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului


3. Chişinău, sectorul Buiucani:


str.Ion Creangă 2, 4/2, Calea Ieșilor 1, 1A, B, V, 3/1 - în intervalul de timp între 09:00 - 17:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


4. Chişinău, sectorul Centru:


șos.Hîncești 64 - în intervalul de timp între 09:30 - 17:30 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
str.A.Șciusev 1, 2, 3, București 1-9, 2-10, Cocieri 2-14, 3-11, Fierarilor 1-17, 2-20, str-la Fierarilor 1-5, 2-8, L.Tolstoi 7-23, 14, 20-30, 24/1, Negureni 1-15, 2-12, Sărăteni 1-7, 2-8, Suruceni 1 - în intervalul de timp între 09:00 - 17:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
str.A.Șciusev 69, 71 - în intervalul de timp între 09:30 - 17:30 pentru lucrări de modernizare a echipamentelor electrice


5. Chişinău, sectorul Ciocana:


str.Igor Vieru 15/2, 17, 17/1, 17/2, 17/3, 19, 19/1, Nicolae Milescu Spătaru 17, 18, 19, 19/1, 19/2, 19/3, 19/4, 19/5, 19/7 - în intervalul de timp între 11:00 - 17:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


6. Chişinău, sectorul Ciocana, com.Coloniţa:


s.Colonița: str.Albișoara, Dacilor, Greacă, Haiducului, Movileni - parțial, în intervalul de timp între 09:00 - 17:30 pentru lucrări de reconstrucţie a liniei electrice aeriene


7. Chişinău, sectorul Ciocana, com.Tohatin:


s.Tohatin: str.M.Sadoveanu 9999, Tineretului 4 - parțial, în intervalul de timp între 09:00 - 17:00 pentru admiterea persoanelor terțe în instalațiile electrice


8. Chişinău, sectorul Rîşcani:


str.Studenților 1/8, 14, 21 - în intervalul de timp între 09:15 - 17:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


9. Anenii Noi:


s.Bulboaca - parțial, în intervalul de timp între 09:35 - 19:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA


10. Cahul:


s.Alexanderfeld: str. 30 let Pobedî, Drujba - parțial, în intervalul de timp între 10:00 - 17:00 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor


s.Giurgiulești: str.Chişinăului, Comsomoliscaea, Cosmonavtov, Dunaiscaea, Independenţei, Mecanizatorilor, Mihail Koţiubinschi, Moldova, Molodejnaea, Novaea, Octeabriscaea, Plotnicova, Plotnicova str-la, Pogranicinaea, s.Djurjulesti, Sadovaea, Sadoveanu Mihail, Serghei Lazo, Serghei Lazo str-la, Sov.Armii, Sov.Moldavii, Sovetscaea, Sportivă, Trandafirilor - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 17:25 pentru conectarea clienţilor noi


s.Giurgiulești: str.Independenţei, Pogranicinaea - parțial, în intervalul de timp între 09:45 - 16:50 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor


s.Taraclia de Salcie, s.Tartaul de Salcie - parțial, în intervalul de timp între 09:15 - 17:00 pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor


s.Tătărești - parțial, în intervalul de timp între 10:00 - 11:30 pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului


11. Cantemir:


s.Cîrpești - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 16:30 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor


s.Sadîc: str.Ion Creangă, Lenin, Plopilor - parțial, în intervalul de timp între 13:00 - 15:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


12. Comrat (UTA Găgăuzia):


or.Comrat: str.Alexandr Puşkin, Fedko, Lenin, Osipenko, Sportivă, Suvorov str-la, Tretiakov, Tretiakov str-la, Valentina Tereşcova - parțial, în intervalul de timp între 09:00 - 18:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA


s.Svetlîi: str. 24 Siezda, Lenin - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 17:10 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor


13. Călăraşi:


or.Călărași: str.M.Kogîlniceanu; s.Vălcineț: str. 1 Mai, 27 August, 31 August 1989, 8 Martie, 9 Mai, Alecu Russo, Alexandru cel Bun, Alexandru Donici, Alexei Mateevici, Aron Pumnul, Bogdan Petriceicu Haşdeu, Bogdan Vodă, Ciprian Porumbescu, Codrilor, Constantin Negruzzi, Cuza-Vodă, Dacia, Dimitrie Cantemir, Dragoş Vodă, Fîntînilor, Gavriil Musicescu, Independenţei, Ion Neculce, Iurie Gagarin, Livezilor, Luceafărul, Mihai Eminescu, Mihai Viteazul, Mihail Sadoveanu, Miron Costin, Nicolae Milescu Spătaru, Nicolae Testemiţeanu, Păcii, Petru Rareş, Rădi, s.Vălcineţ, s.Velicogo, Şcolii, Ştefan cel Mare şi Sfînt, Ştefan Neaga, Timoşenco, Tineretului, Titu Maiorescu, Traian, Trandafirilor, Valentina Tereşcova, Vasile Alecsandri, Vasile Lupu, Victoriei, Volcineţ - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 16:45 pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor


s.Pitușca - parțial, în intervalul de timp între 09:15 - 11:00 pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului


s.Vălcineț: str. 1 Mai, 27 August, 9 Mai, Aron Pumnul, B.P.Hajdeu, Ciprian Porumbescu, Cuza Vodă, D.Cantemir, Gavriil Muzicescu, Ion Neculce, Gagarin, Luceafărul, M.Viteazul, Păcii, Timoșenco, Trandafirilor - parțial, în intervalul de timp între 09:00 - 17:00 pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor


14. Căuşeni:


or.Căinari: str.A.Mateevici, D.Cantemir, Grigore Meșină, Trandafirilor - parțial, în intervalul de timp între 10:00 - 18:00 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor


s.Baccealia - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 19:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA


15. Cimişlia:


s.Gura Galbenei: str. 1 Mai, Alexandr Puşkin, Alexandru cel Bun, Alexei Mateevici, Constantin Stamati, Damian, Eroilor, Fintinilor, Florilor, Gura- Galbenei, Haiducilor, Ion Soltîs, Iurie Gagarin, Livezilor, Mihai Eminescu, Mihail Frunze, Miron Costin, Nijdeu, Partizanilor, Prietenii, Stefan Voda, Ştefan cel Mare şi Sfînt, Ştefan Neaga, Trandafirilor, Vasile Alecsandri - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 16:30 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


s.Satul Nou, s.Suric - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 16:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


16. Criuleni:


s.Oxenteai - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 17:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


s.Sagaidac - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 17:00 pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor


17. Hînceşti:


or.Hîncești: str. 31 August, Alba Iulia, Călinescu, Ion Creangă, M.Eminescu, N.Gogol, Trandafirilor, V.Alecsandri, V.Micle - parțial, în intervalul de timp între 08:30 - 20:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA


s.Bozieni - parțial, în intervalul de timp între 09:00 - 20:00 pentru admiterea persoanelor terțe în instalațiile electrice


s.Calmațui - parțial, în intervalul de timp între 08:15 - 20:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA


s.Caracui - parțial, în intervalul de timp între 09:45 - 17:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


s.Fundul Galbenei - parțial, în intervalul de timp între 09:00 - 20:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA


s.Ivanovca - parțial, în intervalul de timp între 08:15 - 20:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA


18. Ialoveni:


or.Ialoveni: str.Betania, Gr.Vieru, Ialoveni, Moldova - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 17:00 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor


or.Ialoveni: str-la 27 August, Cetatea Albă, Chilia, Hotinului, Hotinului str-la, Ştefan cel Mare şi Sfînt, Veniamin Zarzăr, 27 August - parțial, în intervalul de timp între 09:15 - 18:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA


s.Condrița - parțial, în intervalul de timp între 09:40 - 17:30 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


s.Răzeni - parțial, în intervalul de timp între 09:45 - 19:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA


s.Ulmu - parțial, în intervalul de timp între 09:45 - 19:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA


19. Leova:


s.Borogani - parțial, în intervalul de timp între 10:00 - 12:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


s.Cneazevca: str.Aurora, Bulgară, Cneazevca, Iurie Gagarin, Şcolilor str-la, s.Sărăteni - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 17:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


s.Vozneseni - parțial, în intervalul de timp între 10:00 - 11:30 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


20. Nisporeni:


s.Brătuleni, s.Cîrnești - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 17:00 pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor


21. Orhei:


s.Puțintei - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 18:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA


s.Trebujeni - parțial, în intervalul de timp între 09:45 - 17:00 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor


s.Voroteț - parțial, în intervalul de timp între 10:00 - 17:00 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor


22. Străşeni:


s.Codreanca - parțial, în intervalul de timp între 08:40 - 11:00 pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului


s.Dolna - parțial, în intervalul de timp între 09:45 - 16:30 pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului


s.Sireți - parțial, în intervalul de timp între 15:00 - 17:00 pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului


s.Tătărești - parțial, în intervalul de timp între 08:40 - 11:00 pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor


s.Vorniceni - parțial, în intervalul de timp între 09:00 - 20:30 pentru lucrări de reconstrucţie LEA


23. Ştefan Vodă:


s.Antonești: str.Filip Corețchi, Independenței, Renașterii, Ștefan Cel Mare - parțial, în intervalul de timp între 11:30 - 13:00 pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului


s.Antonești: str.Filip Corețchi, Ștefan cel Mare - parțial, în intervalul de timp între 13:40 - 15:00 pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului


s.Olănești: str.Ion Creangă, N.Milescu Spătaru - parțial, în intervalul de timp între 09:10 - 11:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


s.Popeasca: str. 27 August, 31 August 1989, Cazacu Ion, Comsomoliscaea, Florilor, Grigore Cotovschi, Ion Creangă, Ion Soltîs, Iurie Gagarin, Lenin, Mihail Frunze, Mihail Frunze str-la, Mira, Molodejnaea, Popeasca, Sovetscaea, Ștefan cel Mare - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 19:30 pentru lucrări de reconstrucţie LEA


s.Răscăieți: str. 28 Iunie, Ștefan cel Mare - parțial, în intervalul de timp între 09:40 - 17:25 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor


s.Viișoara - parțial, în intervalul de timp între 09:20 - 19:00 pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor


24. Taraclia:


or.Taraclia: str.Alexandr Puşkin, Iurie Gagarin, Octeabriscaea, Veaceslav Cara - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 16:30 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


25. Teleneşti:


s.Bănești - parțial, în intervalul de timp între 09:45 - 16:30 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor


s.Chersac, s.Scorțeni - parțial, în intervalul de timp între 10:00 - 17:00 pentru admiterea persoanelor terțe în instalațiile electrice


s.Mîndra - parțial, în intervalul de timp între 09:00 - 17:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


s.Suhuluceni - parțial, în intervalul de timp între 09:40 - 16:30 pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor


Pentru informații suplimentare contactați Serviciul Suport Clienți al companiei la telefonul 022-43-11-11.


Citește-ne pe Twitter, dacă vrei să afli mai multe

Ați găsit o eroare în text? Marcați-o și tastați Ctrl+Enter

Mai multe

Sondaj Toate

load