Deconectări de lumină, programate pentru 7 august

Deconectări de lumină, programate pentru 7 august

Pentru îmbunătățirea serviciilor prestate clienţilor, Î.C.S. „Red Union Fenosa" S.A. anunţă că miercuri, 7 august 2019, vor avea loc lucrări programate de întreținere, renovare și modernizare a rețelelor electrice pe adresele și în intervalele de timp indicate mai jos:


1. Chişinău, sectorul Botanica:


bd.Dacia 65, 65/1, 65/3, 65/4, 65/5, 65/19, 65/21, 67/1, 71/1, 71/2, 71/4, 71/5, 71/6, 71/8, 71A, 73/3, 75/2 - în intervalul de timp între 09:00 - 17:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


2. Chişinău, sectorul Botanica, or.Sîngera:


or.Sîngera: str.Aerogarii, Chişinăului, Cocostircilor, Igor Vieru, Igor Vieru 1 str-la, Igor Vieru 2 str-la, Orheiului, Orheiului str-la, Pandurilor, Primaverii, Sf.Maria, Veronica Micle - parțial, în intervalul de timp între 11:30 - 16:30 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


3. Chişinău, sectorul Botanica, s.Băcioi:


s.Băcioi: str.Cuza-Vodă, Gheorghe Asachi, Ion Creangă, Iurie Gagarin, Mihai Eminescu, Munceşti, Nicolae Testemiţeanu, Salcîmilor, Sfînta Maria, Sfîntul Nicolae, Vasile Alecsandri, Veronica Micle - parțial, în intervalul de timp între 10:00 - 17:00 (1 oră) pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului


4. Chişinău, sectorul Buiucani:


str.Bisericii 20-30, Gh.Codreanu 46, 59/1, 73, 78, 79/2, 87A, Dragomirna 19-49, 28-58, 63, Schitului 15-21, 16-32 - în intervalul de timp între 09:10 - 17:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


str.Calea Ieșilor 51/2, 55, 55/2, 61/1, Călărași 78, Drumul Crucii 123, 123A, Țărînii 95, 99, 107, 107/2, 128A - în intervalul de timp între 09:00 - 19:00 pentru lucrări de reconstrucţie a liniei electrice aeriene


5. Chişinău, sectorul Buiucani, or.Durleşti:


or.Durlești: str.Caucazului, Caucazului str-la, Durleşti, Gheorghe Asachi, Ialoveni, Mitropolit Dosoftei, Mitropolit Petru Movilă, Mitropolit Petru Movilă 1 s-la, Mitropolit Petru Movilă 2 s-la, Răzeşilor - parțial, în intervalul de timp între 09:10 - 17:00 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor


or.Chișinău: str.Bisericii 7-19, 18-34, str-la Bisericii 2-8, 3-29, Gh.Codreanu 46-78, 59-89, Dragomirna 11-63, 36/1J, 68, Humulești 1, 3, Schitului 1-21, 2-32 - parțial, în intervalul de timp între 09:10 - 17:00 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor


6. Chişinău, sectorul Centru:


șos.Hînceşti 44, Mitropolit Gurie Grosu 16, Valea Dicescu 53-91, 64-145 - în intervalul de timp între 09:15 - 18:05 pentru lucrări de reconstrucţie LEA


7. Chişinău, sectorul Centru, or.Codru:


or.Codru: str.Livădarilor, Otradnii 2 str-la, Prepeliţei, Schinoasa-Deal, Schinoasa-Deal 1 str-la, Schinoasa-Deal 2 str-la - parțial, în intervalul de timp între 09:15 - 18:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA


8. Chişinău, sectorul Ciocana:


str.Ciocana 5, 12/1, M.Drăgan 26, 28, 28/2, 30/1, 30/2, 30/3, 30/5, 30/8, 30/9, 32/1, 32/2, 34, 34/1, 34/2, 36, 36/1, 36/2, 38, 38/1, 40/2, 9001 - în intervalul de timp între 09:00 - 17:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


9. Chişinău, sectorul Rîşcani:


str.Astronom N.Donici 1-15, 4-60, 27, Gr.Vîrtosu 1-3, 2-18, 21, Ipotești 43, Studenților 3-6, T.Panfile 7, 27, Valea Albă 13, 18, Voluntar Filip Lupașcu 22, 60, Zamolxe 3-29, 4-22 - în intervalul de timp între 09:00 - 11:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA


str.Calea Orheiului 94, 112, 125, 9002, Socoleni 5, 5/1, 5/4, 5/5, 5/6 - în intervalul de timp între 09:00 - 17:00 pentru admiterea persoanelor terțe în instalațiile electrice


10. Chişinău, sectorul Rîşcani, s.Grătieşti:


s.Grătiești: str.Alba Iulia, Catalan, Gheorghe Meniuc, Prieteniei, Sf.Treime - parțial, în intervalul de timp între 10:00 - 17:00 (1 oră) pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului


s.Grătiești: str.Alexandru Plămădeală, Constantin Stere, Gribov, Ioan Vodă, Mioriţa, Veronica Micle, Vladimir Maiacovski, Vladimir Maiacovski str-la - parțial, în intervalul de timp între 09:00 - 19:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA


11. Anenii Noi:


s.Bulboaca: str.Bulboaca, Dacia, Neguţe, Serghei Lazo, Uzinelor - parțial, în intervalul de timp între 11:30 - 13:30 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


s.Cobusca Nouă - parțial, în intervalul de timp între 09:45 - 17:45 pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor


s.Floreni: str.Creangă, Ştefan cel Mare şi Sfînt - parțial, în intervalul de timp între 09:00 - 11:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


s.Hîrbovăț - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 17:30 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor


s.Speia - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 19:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA


12. Basarabeasca:


or.Basarabeasca: str.Alexandr Puşkin JD, Basarabia str-la JD, Depoului JD, Iujnaea, Matrosov, Matrosov JD, Mira JD, Nicolai Gogol, Nicolai Gogol JD, Octeabriscaea, Raketnaea, Raketnaea JD, Sovhoznaea, Stepnaea, Stepnaea JD, Vladimir Maiacovski JD - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 16:30 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


13. Cantemir:


or.Cantemir: str.Daci, Serghei Lazo, Stoianovca - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 16:30 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


s.Capaclia - parțial, în intervalul de timp între 09:00 - 10:30 pentru lucrări de reconstrucţie LEA


14. Comrat (UTA Găgăuzia):


or.Comrat: str.Lenin (cons.juridici) - parțial, în intervalul de timp între 05:30 - 07:30 pentru admiterea persoanelor terțe în instalațiile electrice


s.Bugeac: str.Chișinăului, Mira, Bugeac, Stanționnaia - parțial, în intervalul de timp între 05:30 - 07:30 pentru admiterea persoanelor terțe în instalațiile electrice


s.Cazaclia - parțial, în intervalul de timp între 09:00 - 16:30 pentru lucrări de modernizare a echipamentelor electrice


s.Cazaclia: str-la Corciaghina, Lev Tolstoi str-la, Vladimir Maiacovski str-la - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 18:30 pentru lucrări de reconstrucţie LEA


s.Cotovscoe: str. 40 Let Pobedî, 70 let Octeabrea, Grigore Cotovschi, Lenin, Sadovîi str-la, Şcolinaea - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 17:15 pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor


15. Călăraşi:


s.Horodiște - parțial, în intervalul de timp între 08:45 - 20:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA


s.Păulești - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 16:30 pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor


16. Căuşeni:


or.Căuşeni: str.Alexandr Puşkin, Alexandr Puşkin 2 str-la, Ioan Vodă, Mihail Lermontov, Mira 2 str-la, Mira 3 str-la, Mira 4 str-la, Păcii str-la, Vissarion Belinski - parțial, în intervalul de timp între 09:00 - 17:00 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor


s.Baimaclia - parțial, în intervalul de timp între 12:00 - 14:00 pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului


s.Taraclia, s.Zaim - parțial, în intervalul de timp între 09:00 - 11:00 pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului


s.Ucrainca - parțial, în intervalul de timp între 08:30 - 20:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA


17. Cimişlia:


s.Troitcoe: str.Lenin, Molodoi Gvardii, Oleg Coşevoi, Sovetscaea, Troiţcoie - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 18:30 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


18. Criuleni:


or.Criuleni: str.Bogdan Petriceicu Haşdeu, Bul.Biruinţa, Ghioceilor, Ion Sirbu, Meşterul Manole, Mitropolit Petru Movilă, Nicolae Dimo, 31 August 1989 - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 16:30 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


s.Boşcana, s.Chetroasa, s.Ciopleni, s.Hruşova, s.Mărdăreuca - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 17:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


19. Hînceşti:


or.Hîncești: str.Alexandru cel Bun, Cogîlnic, Floare, Gradinilor, Ion Creangă, Serghei Lazo - parțial, în intervalul de timp între 08:30 - 21:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA


s.Cărpineni: str.Anton Cehov, Codrilor, Cuibîşeva, Lăpuşniţa, Serghei Lazo - parțial, în intervalul de timp între 10:00 - 14:00 pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului


s.Cărpineni: str.Cucoarelor - parțial, în intervalul de timp între 15:00 - 19:00 pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor


s.Lăpușna: str.Comarova, Iurie Gagarin, Salcîmilor - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 11:30 pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului


s.Mingir - parțial, în intervalul de timp între 10:10 - 17:30 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor


s.Nemțeni, s.Voinescu - parțial, în intervalul de timp între 08:15 - 21:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA


s.Sofia - parțial, în intervalul de timp între 08:30 - 21:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA


20. Ialoveni:


or.Ialoveni: str.Alexandru cel Bun, Alexandru Cristea, Alexei Mateevici, Chişinăului, Cireşilor, Constantin Negruzzi, Grigore Vieru, Hînceşti str-la, Ialoveni, Ion Neculce, Lev Tolstoi, Mioriţa, Moldova, Nicolae Testemiţeanu, Nicolae Testemiţeanu str-la, Poeniţa, Spicului, Timişoara, Trandafirilor, Valea Haiducilor - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 17:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


s.Costești - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 17:30 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor


s.Gangura - parțial, în intervalul de timp între 09:40 - 19:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA


s.Ruseștii Noi - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 17:00 pentru lucrări de modernizare a echipamentelor electrice


s.Suruceni - parțial, în intervalul de timp între 11:00 - 13:00 pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului


21. Nisporeni:


s.Valea-Trestieni - parțial, în intervalul de timp între 09:15 - 16:45 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


22. Orhei:


s.Neculaieuca - parțial, în intervalul de timp între 09:00 - 19:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA


s.Pelivan: str.Ioan Pelivan - parțial, în intervalul de timp între 08:45 - 20:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


23. Străşeni:


s.Cojușna: str.Chișinăului, Independenței, Memoriei, Mihai Viteazul, Pavel Boțu, Popov, Ștefan Cel Mare, Valeriu Cupcea - parțial în intervalul de timp între 08:55 – 11:00, pentru conectarea noului consumator
s.Gălești - parțial, în intervalul de timp între 09:45 - 16:30 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


s.Țigănești - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 20:30 pentru lucrări de reconstrucţie LEA


24. Ştefan Vodă:


s.Căplani: str.Caplanî, Cvartalinaea, Grigore Cotovschi, Libertăţii, Mihail Frunze, Molodejnaea, Sov.Armii, Svoboda, Ştefan cel Mare şi Sfînt, Tcacenco, Vostocinaea - parțial, în intervalul de timp între 09:55 - 17:35 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor


s.Căplani: str.Mihail Frunze, Svoboda, Tcacenco - parțial, în intervalul de timp între 10:00 - 21:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA


25. Taraclia:


or.Tvardița: str.Ciapaeva, Iurie Gagarin, Mihail Frunze, Nikolai Vatutin, Tvardiţa - parțial, în intervalul de timp între 09:00 - 16:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


or.Tvardița: str.Lenin, Lesnaea, Mira, Serghei Lazo - parțial, în intervalul de timp între 10:00 - 11:30 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


s.Cealîc: str.Suvorova - parțial în intervalul de timp între 10:00 – 12:00, pentru conectarea noului consumator
s.Novosiolovca: str.Budionnîi, Comsomoliscaea, Iurie Gagarin, Lenin, Miciurin, Pervomaiscaea, Pobedî, Novosiolovca, Şcolinaea, Valentina Tereşcova - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 16:30 pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor


Pentru informații suplimentare contactați Serviciul Suport Clienți al companiei la telefonul 022-43-11-11.


Citește-ne pe Twitter, dacă vrei să afli mai multe

Ați găsit o eroare în text? Marcați-o și tastați Ctrl+Enter

Mai multe

Sondaj Toate

load