Transnistria stiri: 1384

Sheriff Tiraspol a învins echipa portugheză

17 feb. 2022,, 06:45   Sport
1321 0

Echipa Sheriff Tiraspol a învins pe teren propriu echipa portugheză Sporting Clube de Braga, cu scorul de 2-0. Golurile au fost marcate la sfîrșitul ambelor reprize, primul de mijlocașul Sébastien Thill, în minutul 43 din penalty, iar al doilea în minutul 82 de atacantul Traore.

Braga ocupă poziția a patra în Superliga, cu 41 de puncte după 22 de meciuri disputate în campionatul portughez. Echipa se află la o distanță de 19 puncte față de liderul campionatului FC Porto, transmite Noi.md cu referire la diez.md.

Sheriff ocupă prima poziție în Divizia Națională.

Sheriff s-a calificat în premieră în primăvara europeană datorită clasării pe locul trei în grupa D a Ligii Campionilor, ediția 2021/2022. Tiraspolenii au acumulat șapte puncte în partidele cu Șahtar Donețk, Ucraina (2-0 și 1-1), Real Madrid, Spania (2-1 și 0-3) și Inter Milano, Italia (1-3 și 1-3).