Preşedintele stiri: 3997

Joc nebun la Londra: Chelsea a remizat cu Manchester United

20 oct. 2018,, 18:58   Sport
2978 0

Chelsea Londra a smuls o remiză cu Manchester United în cea mai așteptată partidă a etapei a noua din Premier League, scor 2-2.

Fundașul "aristocraților" Antonio Rudiger a deschis scorul pe Stamford Bridge în minutul 21.

Anthony Martial a întors scorul pentru "diavolii roșii" în repriza secundă. Internaționalul francez a înscris de două ori în minutele 55 și 73.Ross Barkley a adus un punct "albaștrilor" prin golul marcat în ultimul minut de prelungiri.

Apoi un membru din staff-ul lui Chelsea s-a bucurat ostentativ în fața lui Jose Mourinho. Lusitanul l-a ignorat inițial, însă omul din staff a continuat să-l provoace pe portughez, care a sărit pînă la urmă de pe scaun și a trebuit să fie oprit de forțele de ordine.