Preşedintele stiri: 4071

Elveţia şi Austria au remizat într-un amical înainte de EURO 2024

10 iun. 00:00   Sport
2750 0

Naţionalele de fotbal ale Elveţiei şi Austriei au remizat, scor 1-1, în ultimul lor meci amical înainte de EURO 2024, disputat sîmbătă în oraşul St. Gallen, scrie Reuters.

Austria a început mai bine şi a condus după golul reuşit în minutul 5 de mijlocaşul ofensiv Christoph Baumgartner. Golul egalării a fost înscris în minutul 26 de fundaşul dreapta Silvan Widmer.

Elveţia va debuta la EURO 2024 împotriva Ungariei, pe 15 iunie, după care va întîlni Scoţia şi Germania, gazda competiţiei, în Grupa A. În Grupa D, Austria va primi replica Franţei, una din favoritele turneului final, pe 17 iunie, apoi va evolua împotriva Poloniei şi Olandei.