gol

Fundașul moldovean Veaceslav Posmac a înscris pentru echipa sa de club
12 feb. 09:32
Fundașul moldovean Veaceslav Posmac a înscris pentru echipa sa de club Fundașul internațional moldovean Veaceslav Posmac continuă să marcheze goluri pentru echipa sa de club! Fotbalistul de 33 de ani și-a ajutat formația, Boluspor, să obțină o remiză într-un meci din divizia secundă a campionatului Turciei. În etapa a 22-a a competiției Boluspor a terminat la egalitate m
Străzile capitalei aproape pustii în prima zi a anului
2 ian. 08:45
Străzile capitalei, aproape pustii în prima zi a anuluiDupă o perioadă de aglomerație, în Chișinău, în prima zi a anului nou a dominat liniștea. Cel puțin, în prima parte a zilei, puțini oameni au putut fi observați pe străzi. Dacă în prima parte a zilei, cele mai multe locuri din oraș erau pustii, tîrgul din centrul capitalei nu a dus lipsă de vizitatori.
Postolachi sparge gheața Internaționalul moldovean a marcat primul său gol pentru echipa franceză Grenoble
2 oct. 2023,, 04:00
Postolachi sparge gheața: Internaționalul moldovean a marcat primul său gol pentru echipa franceză GrenobleInternaționalul moldovean, Virgiuliu Postolachi a marcat primul său gol pentru echipa franceză Grenoble în al doilea eșalon valoric al Franței. Atacantul nostru a deschis scorul în minutul 30 al meciului dintre Grenoble și Bordeaux. Echipa lui Postolachi s-a impus cu scorul de 2:0, anunță FMF. „Postolachi
Fundașul moldovean Artur Crăciun a marcat din nou din penalty
18 sep. 2023,, 09:15
Fundașul moldovean Artur Crăciun a marcat, din nou, din penaltyFundașul moldovean, Artur Crăciun a marcat al doilea său gol pentru echipa Puszcza Niepolomice, în campionatul Poloniei. În meciul din etapa a 8-a a Ekstraklasa (prima ligă valorică), formația lui Crăciun a cedat acasă cu 1-3 în fața liderului, Slask Wroclaw, anunță FMF. „Fundașul nostru a deschis scorul î
Fotbalistul care a ajuns la 40 de goluri marcate pentru naționala Franței
20 iun. 2023,, 20:00
Fotbalistul care a ajuns la 40 de goluri marcate pentru naționala FranțeiAtacantul Kylian Mbappe (24 ani) a marcat golul său cu numărul 40 la naţionala de fotbal a Franţei, luni seara, contra Greciei, în meciul cîştigat cu scorul de 1-0, la Saint-Denis, în preliminariile EURO 2024, transmite Noi.md cu referire la agerpres.ro. Mbappe, care are 70 de selecţii pentru ''Les Bleus''
Virgiliu Postolachi al cincilea gol al sezonului în România Vezi golul marcat de atacantul moldovean
20 oct. 2022,, 09:30
Virgiliu Postolachi, al cincilea gol al sezonului în România! Vezi golul marcat de atacantul moldovean!Internaționalul moldovean Virgiliu Postolachi a marcat golul de 2-2 pentru echipa sa, UTA Arad, în meciul cu FCSB, contînd pentru prima rundă a grupei B din Cupa României. Atacantul moldovean a stabilit scorul final, 2-2, în minutul 90+6, cu un șut din 6 metri. Acesta este al 5-lea gol marcat de Postolachi
Manchester United preia conducerea în fața lui Sheriff Tiraspol
15 sep. 2022,, 20:02
Manchester United preia conducerea în fața lui Sheriff TiraspolÎn minutul 17 Manchester United preia controlul în meciul contra Sheriff Tiraspol. Golul a fost marcat de Jadon Sancho. Cel de-al doilea gol pentru Manchester United a fost marcat de Ronaldo din penalty.
Vadim Rață a marcat al 6lea său gol în Liga 1
29 noi. 2021,, 16:15
Vadim Rață a marcat al 6-lea său gol în Liga 1Internaționalul moldovean Vadim Rață este în formă mare la echipa de club. Fotbalistul lui FC Voluntari a marcat al 6-lea său gol în actuala ediție a Ligii 1, transmite Noi.md cu referire la publika.md. Rață a înscris în meciul din deplasare cu FC Botoșani, încheiat la egalitate, scor 1-1. Mijlocașul a tri
Vadim Rață a marcat al 5lea său gol în Liga 1
23 noi. 2021,, 13:30
Vadim Rață a marcat al 5-lea său gol în Liga 1Internaționalul moldovean Vadim Rață este pe val la FC Voluntari. Mijlocașul a marcat al cincilea său gol în actuala ediție a Ligii 1, transmite Noi.md cu referire la publika.md. Rață a înscris în meciul cu Dinamo București, cîștigat de ilfoveni cu 2-1. El a egalat în minutul 19. Ion Gheorghe a marcat g
Golul lui Allahyar pretinde la titlul de cel mai bun gol din Conference League
22 oct. 2021,, 07:23
Golul lui Allahyar pretinde la titlul de cel mai bun gol din Conference LeagueUEFA a identificat nominalizații pentru premiu. Joi, 21 octombrie, în cadrul Conference League 2021/2022, au avut loc 16 meciuri din al treilea tur al rundei de grup. În baza rezultatelor acestor întîlniri, UEFA a identificat patru goluri care pretind la titlul de cel mai bun gol din această săptămînă.
Golul turneului la Euro 2020 Reușită de la 50 de metri
15 iun. 2021,, 08:19
Golul turneului la Euro 2020 - Reușită de la 50 de metriEchipa de fotbal a Cehiei a învins reprezentativa Scoţiei cu scorul de 2-0 (1-0), luni, pe Hampden Park din Glasgow, în primul său meci din Grupa D a turneului final EURO 2020, notează Agerpres. Cehia s-a impus prin ''dubla'' lui Patrik Schick (42, 52), al doilea gol fiind favorit la ''golul turneului''.
Messi gol decisiv pentru Barcelona în meciul cu Atletico
2 dec. 2019,, 11:01
Messi, gol decisiv pentru Barcelona în meciul cu AtleticoStarul argentinian Lionel Messi a marcat golul victoriei echipei sale, FC Barcelona, pe terenul formaţiei Atletico Madrid (scor 1-0), duminică seara, în derby-ul etapei a 15-a a campionatului de fotbal al Spaniei. Messi a trimis balonul în poartă cu un şut plasat de la marginea careului, în minutul 86, după u
Explicația atacantului lui PSG pentru una dintre cele mai mari ratări VIDEO
8 apr. 2019,, 19:45
Explicația atacantului lui PSG pentru una dintre cele mai mari ratări (VIDEO)Eric Choupo-Moting (30 de ani) a oferit ratarea anului în fotbalul mondial. În minutul 28 al partidei dintre PSG și Strasbourg, la scorul de 1-1, fotbalistul gazdelor a primit o minge șutată către poartă de coechipierul său, Nkunku, și deviată de portarul oaspeților. Singur, cu poarta goală, Choupo-Moti