Transnistria stiri: 1406

Vadim Rață a marcat al 6-lea său gol în Liga 1

29 noi. 2021,, 16:15   Sport
2394 0

Internaționalul moldovean Vadim Rață este în formă mare la echipa de club. Fotbalistul lui FC Voluntari a marcat al 6-lea său gol în actuala ediție a Ligii 1, transmite Noi.md cu referire la publika.md.

Rață a înscris în meciul din deplasare cu FC Botoșani, încheiat la egalitate, scor 1-1. Mijlocașul a trimis balonul în poartă în minutul 35.

Gazdele au egalat în debutul reprizei secunde, prin Malcom Edjouma. De menționat că FC Botoșani a jucat în inferioritate numerică din minutul 77, atunci cînd Andrei Tîrcoveanu a fost eliminat.

FC Voluntari a urcat pe locul trei în campionat. În clasamentul golgheterilor, Vadim Rață este la trei goluri față de liderii Andrei Ivan de la Universitatea Craiova și Jefte Betancor de la Farul Constanța.