Dorin Goțonoagă

Sterpu și Goțonoagă sau remarcat la Openul European de la Varșovia
27 feb. 2023,, 08:45
Sterpu și Goțonoagă s-au remarcat la Open-ul European de la Varșovia Judocanii moldoveni au obținut alte două medalii la Open-ul European de la Varșovia. Victor Sterpu a cîștigat categoria de greutate 81 kg după ce l-a învins în finală pe polonezul Damian Stepien, în timp ce Dorin Goțonoaga a cucerit medalia de argint în categoria de greutate 90 kg. În ultimul act el a
Dorin Goțonoagă a triumfat la Praga
5 mar. 2018,, 12:20
Dorin Goțonoagă a triumfat la PragaJudocanul Dorin Goțonoagă a cîștigat Openul Cehiei, ediția 2018. În limitele categoriei de greutate 81 kg, sportivul din Hîncești a obținut cinci victorii. Goțonoagă i-a învins în ordine pe ucraineanul Eldar Panhani, italianul Andrea Regis, francezul Armann Khalatian, suedezul Robin Pacek și polonezul Damian
Dorin Goțonoagă a fost ales judocanul anului
18 dec. 2017,, 13:41
Dorin Goțonoagă a fost ales judocanul anuluiDorin Goțonoagă a fost desemnat judocanul anului 2017. La mijlocul lunii noiembrie el a devenit campion european printre tineret U-23. El a reușit această performanță la Podgorica, unde a obținut 4 victorii în limitele categoriei de greutate 81 kg. De asemenea, Goțonoagă a cucerit bronzul la Grand-Prix-ul din