Deconectări de lumină, programate pentru 12 iunie

Deconectări de lumină, programate pentru 12 iunie

Pentru îmbunătățirea serviciilor prestate clienţilor, Î.C.S. „Red Union Fenosa" S.A. anunţă că miercuri, 12 iunie 2019, vor avea loc lucrări programate de întreținere, renovare și modernizare a rețelelor electrice pe adresele și în intervalele de timp indicate mai jos:


1. Chişinău, sectorul Botanica:


str.Gradina Botanica 2, Muncești 255, 400-406, 400/1, 406/1, N.Grădescu 15-23, 18, Podișului 8-16, Salcîmilor 18, 31 - în intervalul de timp între 09:30 - 12:00 pentru admiterea persoanelor terțe în instalațiile electrice


str.Valea Crucii 4, 4/3, 6 - în intervalul de timp între 12:00 - 17:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


2. Chişinău, sectorul Buiucani:


str.Barbu Lăutaru 26A, 28, 28/1, 32, Ștefan Neaga 16-38, 17-37 - parțial, în intervalul de timp între 09:20 - 19:00 pentru lucrări de reconstrucţie a liniei electrice aeriene


str.Ghioceilor 1, Gr.Alexandrescu 1-15, 2-6, 999, 9999, V.Lupu 29, 31, 33/3, 37 - parțial, în intervalul de timp între 09:10 - 17:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


3. Chişinău, sectorul Buiucani, com.Truşeni:


str. 1 Mai, 27 August, 27 August 1 str-la, 27 August 4 str-la, 31 August 1989, 9 Mai, Alexandru cel Bun, Alexandru cel Bun str-la, Alexei Mateevici, Alexei Mateevici str-la, Basarabia, Boris Glavan, Boris Glavan 1 str-la, Chişinăului, Chişinăului 1 str-la, Chişinăului 2 str-la, Cibotaru V., Ciresar, Ciresilor, Codreanu, Constantin Stamati, Constantin Stere, Dacia, Dacia str-la, Decebal, Dimitrie Cantemir, Dimitrie Cantemir str-la, Doina, Dumbravii, G.Ureche, Gheorghe Asachi, Gheorghe Asachi str-la, Gheorghe Coşbuc, Gheorghe Madan, Ghidighici, Hîrtoape, Ioan Vodă, Ion Creangă, Ion Soltîs, Ion Soltîs 1 str-la, Ion Soltîs 2 str-la, Iurie Gagarin, Iurie Gagarin 1 str-la, Iurie Gagarin 2 str-la, Iurie Gagarin 3 str-la, Iurie Gagarin 4 str-la, Kiev, Kiev 1 str-la, Kiev str-la, Livezilor, Livezilor 1 str-la, Livezilor 2 str-la, Livezilor 3 str-la, Mesterul Manole, Mihai Eminescu, Mihail Frunze, Mihail Frunze str-la, Mircea cel Bătrîn, Miron Costin, Mitropolit Dosoftei, Mitropolit Petru Movilă, Potîrcâ Fiodor, Precupa, Precupa str-la, Răzeşilor, Serghei Lazo, Spicului, Straseni, Ştefan cel Mare şi Sfînt, Ştefan cel Mare şi Sfînt st-la, Tinereţii, Traian, Trandafirilor, Truseni, Vasile Alecsandri, Vasile Lupu, Vasile Lupu 1 str-la, Vasile Lupu 3 str-la, Veronica Micle, Viilor, Voluntarilor – parțial, în intervalul de timp între 08:00 - 17:00 pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor


4. Chişinău, sectorul Buiucani, or.Vatra:


str.Alexandru cel Bun, Gradinilor, Ion Creangă, Ion Vatamanu, Iurie Gagarin, Izvoarelor, Lacului, Lidia Istrati, Livezilor, Mal.Drept Lac.Ghidighici, Mărţişor, Miciurin, Mihai Eminescu, Nicolae Sulac, Pădurii, Plopilor, Podgorenilor, Podgorenilor str-la, Poieniţei, Renaşterii, Serghei Bogza, Ştefan Vodă, Unirii, Vatra – parțial, în intervalul de timp între 08:00 - 17:00 pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor


5. Chişinău, sectorul Centru:


str.Academiei 3/4, Hincesti 61, Miorița 3/1, 3/2, 3/3, 3/5, 3/12, 7/1, 44, Sprincenoaia 1/1, 3/1, 5/B,C,D,E,F,G,H; 5 - în intervalul de timp între 09:00 - 17:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


str.Alexandr Puşkin 32 - în intervalul de timp între 09:10 - 17:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


str.Calea Basarabiei 4, 10, 10/2, Cărbunari 25-33, 32-38, Scoreni 8A, Tăbăcăria Veche 18-40, 19-25 - în intervalul de timp între 09:15 - 18:00 pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor


6. Chişinău, sectorul Centru, or.Codru:


str.Puhoi - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 17:00 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor


7. Chişinău, sectorul Ciocana, s.Cheltuitori:


str.Cheltuitori, Decebal, Doina, Dumbravei, Dumbravilor, Liviu Deleanu, Mihai Viteazul, Salcîmilor, Sfînta Vineri, Sfîntul Dumitru, Sfîntul Dumitru str-la - parțial, în intervalul de timp între 09:00 - 11:00 pentru admiterea persoanelor terțe în instalațiile electrice


8. Chişinău, sectorul Rîşcani:


str.Gheorghe Madan 50 - în intervalul de timp între 09:00 - 17:00 (5 ore) pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


str.V.Badiu 4-10, 22, Calea Orheiului 95-97, Magda Isanos 14/1 - parțial, în intervalul de timp între 10:00 - 18:00 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor


9. Chişinău, sectorul Rîşcani, or.Cricova:


str.Burebista, Chişinăului, Florilor, Luceafărul, Mircea cel Bătrîn, Nucarilor, Petru Ungureanu, Serghei Lazo, Ştefan cel Mare şi Sfînt, Tineretului, Vasile Alecsandri - parțial, în intervalul de timp între 09:45 - 17:45 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


10. Chişinău, sectorul Rîşcani, com.Grătieşti:


str.Alexandru Plămădeală, Alexei Mateevici, Boris Glavan, Dragoş Vodă, Drumul Petricanilor, Gratiesti, Miron Costin, Mitropolit Petru Movilă, Petricani, Ştefan cel Mare şi Sfînt, Vasile Alecsandri, Albișoara - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 19:04 pentru lucrări de reconstrucţie LEA


11. Anenii Noi:


or.Anenii Noi: str.Chişinăului - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 17:30 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


s.Bulboaca - parțial, în intervalul de timp între 09:15 - 18:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA


s.Delacău - parțial, în intervalul de timp între 10:00 - 12:00 pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului


s.Ruseni: str. 31 August 1989, Calfa, Căuşeni, Independenţei, Livezilor, Luceafărul, Oziornaia, Păcii, Tineretului, Victoriei, Viilor - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 17:30 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


s.Speia: str.Mihai Frunze - parțial, în intervalul de timp între 09:45 - 17:45 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


s.Șerpeni - parțial, în intervalul de timp între 09:45 - 17:45 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


12. Cahul:


or.Cahul: str.Ion Luca Caragiale, Ion Neculce, Matei Basarab, Tineretului - parțial, în intervalul de timp între 09:00 - 13:00 pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor


s.Cucoara - parțial, în intervalul de timp între 10:00 - 13:30 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


s.Zîrnești - parțial, în intervalul de timp între 08:40 – 10:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


13. Cantemir:


s.Cîrpeşti - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 16:30 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


14. Comrat (UTA Găgăuzia):


or.Comrat: str.Comsomoliscaea, Alexandr Puşkin, Alexandr Puşkin str-la, Cozeriuca, Gavrilov, Nicolai Gogol, Rocosovscogo - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 17:10 pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor


or.Comrat: str.Comsomoliscaea, Fontannaea, Grigore Cotovschi, Maxim Gorki, Pobeda, Tretiakov - parțial, în intervalul de timp între 10:00 - 17:00 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor


or.Ceadîr Lunga: str.Polevaea, Karl Marx - parțial, în intervalul de timp între 09.30 - 18:30 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


s.Valea Perjei: str.Bazarnaea, Chirov, Chirov str-la, Ciapaeva str-la, Comsomoliscaea, Comsomoliscaea str-la, Crasnoe-Znamea, Cr-Znamea, Grigore Cotovschi, Grigore Cotovschi str-la, Iurie Gagarin, Lenin, Molotcova, Molotcova str-la, Ohotnicescaea, Popova, Sadovaea, Valea Perjei - parțial, în intervalul de timp între 09:00 - 16:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


15. Călăraşi:


s.Bahmut, s.Sipoteni - parțial, în intervalul de timp între 10:00 - 17:01 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


s.Bravicea - parțial, în intervalul de timp între 10:00 - 18:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA


16. Căuşeni:


s.Taraclia - parțial, în intervalul de timp între 09:00 - 11:00 pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului


s.Zaim - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 20:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA


17. Cimişlia:


s.Batir - parțial, în intervalul de timp între 16:30 - 18:00 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor


s.Mihailovca: str.Stefan Voda - parțial, în intervalul de timp între 14:00 - 16:00 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor


s.Selemet: str. 25 August, 31 August, Fintinilor, Gradinilor, M.Dragan, Stefan cel Mare - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 13:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


s.Suric - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 13:00 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor


18. Hînceşti:


or.Hincești: str-la Bucovina, Gradinilor, Ion Creangă, Mănăstirea Căpriana, Mihai Eminescu, Mitropolit Petru Movilă, Nicolai Gogol, Vasile Alecsandri - parțial, în intervalul de timp între 08:30 - 21:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA


s.Boghiceni, s.Drăgușeni - parțial, în intervalul de timp între 08:15 - 21:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA


s.Logănești - parțial, în intervalul de timp între 09:40 - 17:20 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


s.Nemțeni - parțial, în intervalul de timp între 08:30 - 21:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA


19. Ialoveni:


s.Nimoreni - parțial, în intervalul de timp între 09:35 - 19:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric 


s.Puhoi - parțial, în intervalul de timp între 09:35 - 19:00 pentru lucrări de modernizare a echipamentelor electrice


s.Răzeni - parțial, în intervalul de timp între 10:00 - 19:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA


s.Țîpala - parțial, în intervalul de timp între 09:35 - 17:30 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


s.Vasieni - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 19:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA


20. Leova:


or.Iargara: str. 31 August 1989, A.Mateevici, Căile Ferate, Cucoarelor, Pacii, Viilor, Vinogradnaea str-la - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 16:30 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor


s.Cîmpul Drept, s.Cneazevca, s.Sărăţica Nouă, s.Sărăţica Veche, s.Tomaiul Nou - parțial, în intervalul de timp între 09:00 - 18:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


s.Cîzlar, s.Sărata Nouă - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 18:30 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


s.Hîrtop, s.Băiuș, s.Cociulia Nouă - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 16:30 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor


21. Nisporeni:


or.Nisporeni: str.Alexandru cel Bun, Ioan Vodă, Livezilor, Păcii, Toma Ciorbă - parțial, în intervalul de timp între 08:45 - 19:30 pentru lucrări de reconstrucţie LEA


s.Soltăneşti - parțial, în intervalul de timp între 09:15 - 19:30 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


22. Orhei:


s.Andreevca, s.Bieşti, s.Chiperceni, s.Cihoreni, s.Podgoreni, s.Sirota, s.Slobozia-Hodorogea, s.Voroteţ - parțial, în intervalul de timp între 10:00 - 18:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


s.Peresecina: str. 31 August 1989, Alexandr Puşkin, Alexandru Donici, Alexandru Donici str-la, Bogdan Petriceicu Haşdeu, Constantin Stamati, Cosmonauţilor, Dacia, Docuciaev, Mihai Eminescu, Mihail Frunze, Miron Costin, Nicolae Dimo, Petru Rareş, Pionerilor, Peresecena, Ştefan cel Mare şi Sfînt, Tcacenco - parțial, în intervalul de timp între 10:00 - 17:00 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor


s.Peresecina: str.Constantin Negruzzi, Mihai Eminescu, Sportiva, Petru Rareș, s.Teleșeu, s.Sămănanca - parțial, în intervalul de timp între 09:00 - 17:00 pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor


23. Străşeni:


or.Strășeni: str. 1 Iunie, Calea Basarabiei, Codrilor, Ion Caraciobanu, Leonid Severin, Mihai Eminescu, Mircea cel Bătrîn, Mitropolit Bănulescu-Bodoni, Sfinţii Împăraţi Constantin, Teilor, Tineretului, Vasile Alecsandri - parțial, în intervalul de timp între 08:00 - 17:00 pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor


s Cojușna, s.Scoreni - în intregime, în intervalul de timp între 08:00 - 17:00 pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor


s.Țigănești - parțial, în intervalul de timp între 09:00 - 20:30 pentru lucrări de reconstrucţie LEA


s.Vorniceni: str.Ion Inculeț, Vorniceni (s.Lozova-cons.Juridici) - parțial, în intervalul de timp între 10:00 - 21:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA


24. Ştefan Vodă:


s.Olănești: str.Alexandru Donici, Ion Creangă, Nicolae Milescu Spătaru, Nicolae Testemiţeanu, Olăneşti, Renaşterii, Ştefan cel Mare şi Sfînt., Tinereţii, Victoriei 83 - parțial, în intervalul de timp între 09:50 - 17:35 pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor


s.Popeasca: str. 27 August, 31 August 1989, Cazacu Ion, Comsomoliscaea, Florilor, Grigore Cotovschi, Ion Creangă, Ion Soltîs, Iurie Gagarin, Lenin, Mihail Frunze, Mihail Frunze str-la, Mira, Molodejnaea, Popeasca, Sovetscaea, Ștefan Cel Mare - parțial, în intervalul de timp între 09:20 - 19:20 pentru lucrări de reconstrucţie LEA


s.Răcsăieți: str. 28 Iunie, Ștefan cel Mare - parțial, în intervalul de timp între 09:10 - 10:40 pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului


s.Semionovca - parțial, în intervalul de timp între 09:40 - 17:25 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor


s.Slobozia: str.Alexandr Puşkin, Grigore Cotovschi, Iurie Gagarin, Primăverii, Slobozia, Ştefan cel Mare şi Sfînt, Vasilii Jukovski - parțial, în intervalul de timp între 13:10 - 15:30 pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului


s.Slobozia: str.Colhoznaea, Grigore Cotovschi, Izvoarelor, Primăverii, Ştefan cel Mare şi Sfînt, Vasilii Jukovski - parțial, în intervalul de timp între 11:00 - 12:00 pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului


s.Slobozia: str.Miciurin, Mihail Frunze, Slobozia, Tinereţii, Vostocinaea - parțial, în intervalul de timp între 15:40 - 17:30 pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului


25. Taraclia:


s.Cairaclia: str-la Alexandr Puşkin, Chirov, Ciapaeva str-la, Comsomoliscaea, imitrova, Fontannaea, Grigore Cotovschi str-la, Iurie Gagarin, Iurie Gagarin str-la, Lenin, Miciurin str-la, Parcovschii str-la, Pionerschii str-la, Rodnicovîi str-la, Serghei Lazo str-la, Sov.Armii, uvorova str-la, Taras Şevcanco str-la - în intervalul de timp între 08:30 - 16:30 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


s.Ciumai: str.Chişinăului, Iurie Gagarin, Matrosov, Mihail Lomonosov, Sovetscaea - în intervalul de timp între 08:30 - 16:30 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


s.Mirnoie: str. 8 Martie, Stepnaea - parțial, în intervalul de timp între 08:30 - 16:30 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


s.Vinogradovca - în intervalul de timp între 08:30 - 16:30 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


Pentru informații suplimentare contactați Serviciul Suport Clienți al companiei la telefonul 022-43-11-11


Urmărește-ne pe Odnoklassniki, dacă vrei să afli mai multe

Ați găsit o eroare în text? Marcați-o și tastați Ctrl+Enter

Mai multe

Sondaj Toate

load