Eurovision stiri: 503

Ronaldo anunță cînd revine pe teren după accidentul suferit

26 mar. 2019,, 14:30   Sport
2417 0

Emoţii pentru fanii naţionalei Portugaliei şi ai lui Juventus. Cristiano Ronaldo s-a accidentat în meciul de pe teren propriu cu Serbia, din preliminariile Euro 2020 şi a fost schimbat după doar o jumătate de oră.

Starul de 34 de ani al campioanei Italiei a simţit o durere la bicepsul femural al coapsei drepte şi nu a putut continua partida, în ciuda intervenţiei medicilor. Golgheterul all-time al lusitanilor a fost înlocuit de Pizzi.

Atacantul portughez a declarat că va reveni pe teren în viitorul foarte apropiat.

Problemele lui Ronaldo au apărut într-un moment în care Serbia conducea cu 1-0. Dusan Tadic a confirmat forma extraordinară pe care o traversează şi a deschis scorul din penalty. Gazdele au egalat înainte de pauză, prin Danilo Pereira.

Accidentarea lui Cristiano Ronaldo îl îngrijorează mai ales pe Juventus, în perspectiva finalului de sezon din UEFA Champions League. Campioana Italiei joacă în sferturile de finală cu Ajax Amsterdam, pe 10 şi 16 aprilie.