Deconectări de lumină, programate pentru 8 iulie

Deconectări de lumină, programate pentru 8 iulie

Pentru îmbunătățirea serviciilor prestate clienţilor, Î.C.S. „Red Union Fenosa" S.A. anunţă că luni, 8 iulie 2019, vor avea loc lucrări programate de întreținere, renovare și modernizare a rețelelor electrice pe adresele și în intervalele de timp indicate mai jos:


1. Chişinău, sectorul Botanica:


str.Băcioii Noi 14, 14/1, 14/2, 14/3, 14/4, Băcioii Noi str-la 14 - în intervalul de timp între 09:00 - 16:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


2. Chişinău, sectorul Buiucani:


str.Bisericii 20, 26/1, 28B, 28/8, 28/11, 30/1, Codreanu Gheorghe 46, 59/1, 73, 79/2, 87A, Dragomirna 19-63, 28-58, Ion Creangă 55-61, 61A, 63, Schitului 15-21, 16-32, Vasile Lupu 46/1, 46/2, 46/3, 48A, 48D - în intervalul de timp între 09:10 - 17:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


str.Suceava 110 - în intervalul de timp între 09:00 - 13:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


3. Chişinău, sectorul Centru:


şos.Hînceşti 44, Mitropolit Gurie Grosu 16, Valea Dicescu 53-91, 64-140 - în intervalul de timp între 09:15 - 17:00 pentru lucrări de reconstrucţie a liniei electrice aeriene


str.Columna 135-143, 140-154, 151-161, Mitr.Dosoftei 128-134, Mitr.P.Movilă 39-41, 9001, Sfatul Țării 61, 61A, 61/1A - în intervalul de timp între 09:00 - 19:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA


4. Anenii Noi:


s.Bulboaca: str.Bulboaca, Alexandru Marinescu, Petru Marinescu - parțial, în intervalul de timp între 10:00 – 17:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


s.Calfa, s.Roșcani - parțial, în intervalul de timp între 09:00 - 17:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


s.Chetrosu - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 11:30 pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului


s.Floreni: str.Ciocîrliei, Dacilor, Floreni, Hotinului, Livezilor, Mihai Eminescu, Mihail Groza, Prieteniei, Ştefan cel Mare şi Sfînt, Vasile Alecsandri - parțial, în intervalul de timp între 12:00 - 14:00 pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului


s.Gura Bîcului: str. 1 Mai, Alexei Mateevici, Basarabia, Biruinţa, Conaş Camzin, Cuzneţova, Dnestrovscaea, Doina, Gorkii, Izvoare, Libertăţii, Mihai Eminescu, Neguţe, Nistreană, Novaea, Specialiştilor, Ştefan cel Mare şi Sfînt, Tineretului, Unirii, Valea Adîncii - parțial, în intervalul de timp între 09:00 - 17:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


5. Basarabeasca:


or.Basarabeasca: str.Alexandr Puşkin JD, Basarabia str-la JD, Depoului JD, Matrosov, Matrosov JD, Mira JD, Nicolai Gogol, Nicolai Gogol JD, Raketnaea, Raketnaea JD, Stepnaea, Stepnaea JD, Vladimir Maiacovski JD - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 16:30 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


or.Basarabeasca: str.Karl Marx - parțial, în intervalul de timp între 10:00 - 13:30 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor


or.Basarabeasca: str.Octeabriscaea - parțial, în intervalul de timp între 16:00 - 18:00 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor


6. Cahul:


s.Slobozia Mare: str. 31 August 1989, Ciocîrliei, Comsomoliscaea, Drujbî, Drujbî per., Fratii Brescan, Grădinilor, Izvoarelor, Lenin str-la, Luceafărul, Mihail Frunze, Mioriţa, N.Trifan, Nuferilor, Petru Rareş, Plopilor, Prietenie, Sărăieni, Sfătul Ţării, Sportivilor, Ştefan cel Mare şi Sfînt, Tineretului, Trandafirilor, Uliţa Mare, Unirii, V.Pocoi - parțial, în intervalul de timp între 09:50 - 17:25 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


7. Cantemir:


s.Capaclia - parțial, în intervalul de timp între 09:30 – 16:30 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


8. Comrat (UTA Găgăuzia):


s.Cioc-Maidan: str. 28 Iunie, Colhoznaea, Comsomoliscaea, Dimova, Grigore Cotovschi, Maxim Gorki, Mihail Frunze, Molodejnaea, Octeabriscaea, Serghei Lazo - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 17:15 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


s.Svetlîi: str. 24 Siezda, Lenin, Octeabriscaea - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 17:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


9. Călăraşi:


or.Căușeni: şos.Tighina, s.Marianca de Sus - parțial, în intervalul de timp între 09:00 - 17:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


s.Cîrnățenii Noi - parțial, în intervalul de timp între 10:00 - 18:00 pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor


s.Fîrlădeni: str. 31 August 1989, Alecu Russo, D.Cantemir, Ştefan cel Mare şi Sfînt, Vasile Alecsandri, Viilor, Voluntarilor, s.Fîrlădenii Noi - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 17:30 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


s.Tănătari, s.Tănătarii Noi, s.Ursoaia Nouă - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 17:30 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


s.Ursoaia - parțial, în intervalul de timp între 10:00 - 18:00 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor


s.Zaim: str.Alexei Mateevici, Bogdan Petriceicu Haşdeu, Botna, Dosoftei, Fîntîna Albă, Ion Creangă, Mihai Eminescu, Pietre Vechi, Podişului, Podul Alb, Ştefan cel Mare şi Sfînt - parțial, în intervalul de timp între 09:00 - 17:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


10. Criuleni:


s.Mășcăuți - parțial, în intervalul de timp între 09:00 - 20:30 pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor


s.Stețcani - parțial, în intervalul de timp între 12:00 - 19:00 pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor


11. Hînceşti:


or.Hîncești: str. 31 August 1989, Alba Iulia, Alexandru cel Bun, Bucovina str-la, Călinescu, Chişinăului, Cogîlnic, Cuza-Vodă, Florilor, Gheorghe Coşbuc, Gradinilor, Ion Creangă, Mănăstirea Căpriana, Mihai Eminescu, Mitropolit Petru Movilă, Nicolai Gogol, Nicolai Gogol str-la, Serghei Lazo, Taras Şevcenco str-la, Trandafirilor, Vasile Alecsandri, Veronica Micle str-la - parțial, în intervalul de timp între 09:00 - 21:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA


or.Hîncești: str.Alexandru cel Bun, Budăi, Chişinăului, Cogîlnic, Floare, Gradinilor, Industrială, Ion Creangă, Nistru, Polevoi str-la, Prut, Serghei Lazo - parțial, în intervalul de timp între 09:15 - 17:10 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


or.Hîncești: str.Bogdan Petriceicu Haşdeu, Bucovina str-la, Budăi, Călinescu, Chiril Botnari, Chişinăului, Cimisliei şos., Cogîlnic, Columna, Demnitatea, Florilor, Gheorge Călinescu, Gheorghe Coşbuc, Gradinilor, Industrială, Ion Luca Caragiale, Maria Cibotari str-la, Mărţişor, Mihai Eminescu, Mihai Kogălniceanu, Mihalcea Hîncu, Nicolae Milescu Spătaru, Nistru, Octeabriscaea, Petru Movilă str-la, Prut, Severnîi str-la, Tamara Ciobanu, Trandafirilor, Alexandru cel Bun, Floare, Ion Creangă, Polevoi str-la, Serghei Lazo - parțial, în intervalul de timp între 09:00 - 17:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


s.Lăpușna: str.Alexandru Lăpuşneanu, Grigore Cotovschi, Matrosov, Molodejnîi str-la, Plopilor, Podiş, Serghei Kirov, Sfînta Treime, Sovetov, Sovetov str-la, Şelepukina - parțial, în intervalul de timp între 09:00 - 21:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA


s.Pașcani - parțial, în intervalul de timp între 10:10 - 17:00 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor


s.Sofia - parțial, în intervalul de timp între 08:30 - 21:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA


s.Şipoteni - parțial, în intervalul de timp între 09:45 - 19:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA


s.Voinescu - parțial, în intervalul de timp între 08:15 - 21:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA


12. Ialoveni:


s.Puhoi - parțial, în intervalul de timp între 10:00 - 19:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


s.Rezeni - parțial, în intervalul de timp între 10:00 - 18:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


s.Zîmbreni - parțial, în intervalul de timp între 10:00 - 18:00 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor


13. Leova:


or.Iargara: str.Constantin Negruzzi, Cosmonavtov, Dimitrie Cantemir, Iurie Gagarin, Mioriţa, Sfîntul Dumitru - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 16:30 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


14. Nisporeni:


or.Nisporeni: str. 31 August 1989, Alexandru cel Bun, Dacia, Dimitrie Cantemir, George Enescu, Ion Creangă, Muşatinilor, Ovidiu Creangă, Sf.Petru, Sfintu Petru, Ştefan cel Mare şi Sfînt, Ştefan Neaga, Toma Ciorbă, Trandafirilor, Unirii, s.Vărzăreşti - parțial, în intervalul de timp între 09:15 - 16:30 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


or.Nisporeni: str.Dacia, Tineretului, Vasile Alecsandri, Victoriei, Viilor, 1 Mai - parțial, în intervalul de timp între 08:15 - 20:00 pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor


s.Vînători - parțial, în intervalul de timp între 08:30 - 20:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA


15. Orhei:


or.Orhei: str.Dimo Nicolai - parțial, în intervalul de timp între 08:15 - 19:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA


s.Jora de Jos, s.Jora de Mijloc, s.Jora de Sus - parțial, în intervalul de timp între 09:00 - 20:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA


16. Ştefan Vodă:


s.Leuntea: str.Maxim Gorki - parțial, în intervalul de timp între 09:20 - 19:20 pentru lucrări de reconstrucţie LEA


s.Olăneşti: str.Alexandru Donici, Basarabiei, Basarabscaea, Ion Creangă, Nicolae Milescu Spătaru, Nicolae Testemiţeanu, Olăneşti, Renaşterii, Ştefan cel Mare şi Sfînt., Tinereţii, Victoriei 83 - parțial, în intervalul de timp între 09:40 - 17:20 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


s.Slobozia: str.Alexandr Puşkin, Grigore Cotovschi, Iurie Gagarin, Primăverii, s.Slobozia, Ştefan cel Mare şi Sfînt, Vasilii Jukovski - parțial, în intervalul de timp între 09:00 - 11:30 pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului


s.Slobozia: str.Ștefan Vodă, Boris Glavan - parțial, în intervalul de timp între 13:00 - 15:00 pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului


s.Valea Verde - parțial, în intervalul de timp între 09:20 - 19:20 pentru lucrări de reconstrucţie LEA


17. Taraclia:


or.Taraclia: str.Iurie Gagarin, Iurie Gagarin str-la, Karl Marx, Maxim Gorki, Nicolai Gogol, Nicolai Gogol str-la, Raevski, Raevski str-la, Ştefan cel Mare şi Sfînt - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 16:30 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


18. Teleneşti:


s.Scorţeni - parțial, în intervalul de timp între 10:00 - 18:00 pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului


Pentru informații suplimentare contactați Serviciul Suport Clienți al companiei la telefonul 022-43-11-11.


Citește-ne pe Telegram, dacă vrei să afli mai multe

Ați găsit o eroare în text? Marcați-o și tastați Ctrl+Enter

Mai multe

Sondaj Toate

load