Eurovision stiri: 509

Schimbare de lider în Premier League

5 apr. 13:00   Sport
2472 0

Echipa engleză FC Liverpool a învins joi seara, pe teren propriu, scor 3-1, gruparea Sheffield United, într-un meci al etapei a 31-a din Premier League.

Pe Anfield scorul a fost deschis de gazde, în minutul 17, prin Darwin Nunez, care a şutat din careu. Liverpool a pus presiune şi a ratat ocazii, iar Sheffield a egalat, surprinzător, în minutul 58, prin autogolul lui Conor Bradley, transmite Noi.md cu referire la ziare.com

Gazdele s-au desprins în minutul 76, prin golul înscris de Alexis Mac Allister, din pasa lui Luis Diaz, iar Gakpo a adus liniştea marcînd în minutul 90.

Scorul final a fost 3-1 pentru FC Liverpool, iar „cormoranii” au revenit pe primul loc în clasament, cu 70 de puncte. Sheffield United este ultima clasată, cu 15 puncte.