Deconectări de lumină, programate pentru 24 iunie

Deconectări de lumină, programate pentru 24 iunie

Pentru îmbunătățirea serviciilor prestate clienţilor, Î.C.S. „Red Union Fenosa" S.A. anunţă că luni, 24 iunie 2019, vor avea loc lucrări programate de întreținere, renovare și modernizare a rețelelor electrice pe adresele și în intervalele de timp indicate mai jos:


1. Chişinău, sectorul Botanica:


bd.Decebal 72, Nicolai Zelinski 28/5, 28/6, 30/4, 30/4B - în intervalul de timp între 13:00 - 17:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


str.Bacu 19-21, 29-33, Boteaza 1-9, 2-12, Cetatea Alba 93, 102-120, 999, Hanul Morii 92, Istra 1-3, 2-4, Înălțării 1-11, 2-12, Învierii 1-25, 2-20, Plaiului 111, Tomis 1-15, 2-10 - în intervalul de timp între 09:30 - 17:00 pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor


str.Muncești 801A - în intervalul de timp între 09:00 - 18:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


str.Nicolai Zelinski 33/1 - în intervalul de timp între 09:00 - 13:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


2. Chişinău, sectorul Buiucani:


str.Barbu Lăutaru 26A, 28, 28/1, 32, Cornului 11/1, Ghioceilor 999, Ștefan Neaga 16-38, 17-37 - în intervalul de timp între 09:20 - 19:00 pentru lucrări de reconstrucţie a liniei electrice aeriene


3. Chişinău, sectorul Centru:


str.Calea Basarabiei 4, 10, 10/2, Cărbunari 25-33, 32-38, Scoreni 8A, Tăbăcăria Veche 18-40, 19-25 - în intervalul de timp între 09:15 - 18:00 pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor


str.Columna 135-143, 140-154, 151-161, Mitr.Dosoftei 128-134, Mitr.P.Movilă 39-41, 9001, Sfatul Țării 61, 61A, 61/1A - în intervalul de timp între 09:00 - 19:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA


str.Vlaicu Pîrcălab 38, 38/1 - în intervalul de timp între 10:00 - 14:00 pentru admiterea persoanelor terțe în instalațiile electrice


4. Chişinău, sectorul Ciocana, s.Budeşti:


s.Budești: str.Aluniş, Bucuria, Budeşti, Bujorilor, Chişinăului, Ciocîrliei, Crizantemelor, Ion Creangă, Speranţei, Şcolii, Tamara Ciobanu, Tineretului, Veronica Micle - parțial, în intervalul de timp între 09:10 - 14:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


5. Chişinău, sectorul Ciocana, s.Tohatin:


s.Tohatin: str.Ana Barbu, Budeşti, Chişinăului, Mihai Eminescu, Mihai Eminescu str-la, Mihail Sadoveanu, Păcii, Şcolilor, Ştefan cel Mare şi Sfînt, Tohatin, Vadul lui Vodă - parțial, în intervalul de timp între 09:10 - 17:00 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor


6. Chişinău, sectorul Rîşcani, s.Grătieşti:


s.Grătiești: str.Albişoara, Alecu Russo, Alexandru cel Bun, Alexandru Donici, Alexandru Plămădeală, Alexei Mateevici, Andrei Doga, Boris Glavan, Carmanov, Cişmelelor, Constantin Stere, Doina Şi Ion Aldea-Teodorovici, Dragoş Vodă, Drumul Petricanilor, Dumbravii, Fîntînilor, Florilor, Fructelor, Gratii Stefan, Grătie?ti, Gribov, Ioan Vodă, Ion Soltîs, Izvoarelor, Livezilor, Mioriţa, Miron Costin, Mitropolit Petru Movilă, Nicolae Milescu Spătaru, Petricani, Petricani str-la, Prieteniei, Primaverii, Rediului, Salcîmilor, Sf.Treime, Ştefan cel Mare şi Sfînt, Vasile Alecsandri, Veronica Micle, Vladimir Maiacovski, Vladimir Maiacovski str-la - parțial, în intervalul de timp între 09:00 - 19:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA


7. Anenii Noi:


or.Anenii Noi: str.Mihail Frunze - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 12:00 pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului


s.Beriozchi - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 17:30 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor


s.Delacău - parțial, în intervalul de timp între 12:40 - 14:40 pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului


s.Maximovca - parțial, în intervalul de timp între 13:20 - 14:40 pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului


s.Mereni: str.Independenței, Albișoara - parțial, în intervalul de timp între 11:40 - 13:00 pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului


s.Nicolaevca - parțial, în intervalul de timp între 09:45 - 17:45 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor


s.Todirești - parțial, în intervalul de timp între 09:20 - 11:20 pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului


8. Cahul:


s.Alexandrfield: str.Sadovaea, Parcovaea - parțial, în intervalul de timp între 10:00 - 16:50 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


s.Pelinei - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 18:30 pentru lucrări de modernizare a echipamentelor electrice


s.Slobozia Mare: str-la Lenin, Petru Rareş, Ştefan cel Mare şi Sfînt, Uliţa Mare - parțial, în intervalul de timp între 10:10 - 17:20 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


9. Cantemir:


s.Enichioi - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 16.30 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


10. Comrat (UTA Găgăuzia):


or.Vulcanesti: str. 25 Siezda, Cahul, Cahul str-la, Mihail Frunze str-la, Ostrovscogo, Serghei Lazo, Serghei Lazo str-la - parțial, în intervalul de timp între 09:40 - 17:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


11. Căuşeni:


or.Căinari: str.Căinari, Gării, Leonidov, Padurilor, Păcii 1 str-la, Ştefan Vodă, Vasile Lupu - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 17:30 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


or.Căinari: str.Trandafirilor, Vasile Alecsandri - parțial, în intervalul de timp între 10:00 - 12:00 pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului


s.Căinari gara: str.Căinari gara, Ştefan Vodă, Vasile Lupu - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 17:30 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


s.Chircăiești - parțial, în intervalul de timp între 10:00 - 12:00 pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului


s.Cîrnăţenii Noi: str.Cîrnăţenii Noi, Emil Loteanu, Ştefan cel Mare şi Sfînt - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 17:30 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


s.Hagimus - parțial, în intervalul de timp între 13:00 - 15:00 pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului


s.Zaim - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 20:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA


s.Zolotievca - parțial, în intervalul de timp între 10:00 - 18:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


12. Cimişlia:


s.Batîr - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 16:30 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


13. Criuleni:


s.Izbește - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 17:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


14. Hînceşti:


or.Hîncești: str-la Bucovina, Gradinilor, Ion Creangă, Mănăstirea Căpriana, Mihai Eminescu, Mitropolit Petru Movilă, Nicolai Gogol, Vasile Alecsandri - parțial, în intervalul de timp între 08:30 - 21:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA


s.Caracui, s.Drăgușeni - parțial, în intervalul de timp între 08:15 - 21:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA


s.Cărpineni: str.Calinina, Cocoarelor, Colhoznaea, Cuza-Vodă, Davîdova, Independenţei, Leovscaea, Mihail Lomonosov, Pobeda, Ştefan Neaga, Ştefan Vodă, Tcacenco - parțial, în intervalul de timp între 09:40 - 17:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


s.Cărpineni: str.Sîntul Gheorghe - parțial, în intervalul de timp între 15:00 - 19:00 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor


s.Cărpineni: str.Stepnaea, Ștefan Vodă, Grigore Cotovschi, Zorile - parțial, în intervalul de timp între 10:00 - 17:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


s.Nemțeni - parțial, în intervalul de timp între 08:30 - 21:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA


15. Ialoveni:


s.Alexandrovca, s.Gangura - parțial, în intervalul de timp între 09:40 - 19:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA


s.Cigîrleni - parțial, în intervalul de timp între 08:55 - 11:00 pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului


s.Costești - parțial, în intervalul de timp între 09:35 - 17:50 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


s.Dănceni - parțial, în intervalul de timp între 10:00 - 17:50 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor


s.Răzeni - parțial, în intervalul de timp între 10:00 - 19:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


s.Vasieni - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 19:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA


16. Leova:


s.Filipeni - parțial, în intervalul de timp între 09:15 - 16:30 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


s.Sărățica Veche - parțial, în intervalul de timp între 09.30 - 18.30 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


17. Nisporeni:


or.Nisporeni: str.Alexandru cel Bun, Ioan Vodă, Livezilor, Păcii, Toma Ciorbă - parțial, în intervalul de timp între 10:30 - 19:30 pentru lucrări de reconstrucţie LEA


s.Boldurești - parțial, în intervalul de timp între 09:45 - 16:30 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


s.Vînători - parțial, în intervalul de timp între 10:30 - 20:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA


18. Orhei:


or.Orhei: str.Ioan Pelivan, Prieteniei, Stere Constantin, Stere Constantin str-la, Unirii, Unirii str-la - parțial, în intervalul de timp între 09:00 - 19:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


s.Budăi: str.Livezilor, Budăi - parțial, în intervalul de timp între 10:00 - 17:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


s.Stepi-Socii - parțial, în intervalul de timp între 10:00 - 17:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


19. Străşeni:


s.Bucovăț: str. 31 August 1989, Alecu Russo, Mihai Eminescu, Ion Creangă, Ștefan Cel Mare, Vasile Alecsandri, Novaea - parțial, în intervalul de timp între 09:45 - 20:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


s.Căpriana, s.Ciobanca, s.Pănășești, s.Vorniceni - parțial, în intervalul de timp între 09:45 - 20:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


s.Țigănești - parțial, în intervalul de timp între 09:00 - 20:30 pentru lucrări de reconstrucţie LEA


20. Ştefan Vodă:


or.Ștefan Vodă: str.N.Testimițeanu, Victoriei - parțial în intervalul de timp între 15:00 – 17:00, pentru conectarea noului consumator
s.Feștelița: str. 1 Mai, 28 Iunie, 31 August 1989, Alba Iulia, Alexandr Puşkin, Alexei Moga, Bîcovscogo, Carl Marx, Ciapaeva, Costituţiei, Dostoevscogo, Dumitru Postolachi, Enghelisa, Grecico, Ion Creangă, Lenin, Liliacului, Mihai Eminescu, Mihail Frunze, Mira, Molodejnaea, Pobeda, Sadovaea, Slava, Ştefan cel Mare şi Sfînt, Valentina Tereşcova - parțial, în intervalul de timp între 09:40 - 17:25 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


s.Olănești: str.Basarabiei, Olăneşti, 31 August 1989 - parțial, în intervalul de timp între 09:00 - 11:00 pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului


s.Popeasca: str. 27 August, 31 August 1989, Cazacu Ion, Comsomoliscaea, Florilor, Grigore Cotovschi, Ion Creangă, Ion Soltîs, Iurie Gagarin, Lenin, Mihail Frunze, Mihail Frunze str-la, Mira, Molodejnaea, Popeasca, Sovetscaea, Ștefan cel Mare - parțial, în intervalul de timp între 09:20 - 19:20 pentru lucrări de reconstrucţie LEA


21. Taraclia:


or.Taraclia: str.Iurie Gagarin, Karl Marx, Matrosov, Nicolai Gogol, Panov, 28 Iunie - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 16:30 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


22. Teleneşti:


s.Budăi - parțial, în intervalul de timp între 10:10 - 17:10 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


Pentru informații suplimentare contactați Serviciul Suport Clienți al companiei la telefonul 022-43-11-11.


Citește-ne pe Twitter, dacă vrei să afli mai multe

Ați găsit o eroare în text? Marcați-o și tastați Ctrl+Enter

Mai multe

Sondaj Toate

load