Eurovision stiri: 503

Un antrenor a căzut în genunchi în fața arbitrului (VIDEO)

7 dec. 2018,, 14:50   Externe
2239 0

Un incident amuzant s-a întîmplat în timpul unui meci din cadrul campionatului Bulgariei la fotbal. Antrenorul principal al clubului militar din Sofia îşi dorea atît de mult să se apropie de adversar în punctaj, încît a hotărît să îngenuncheze în fața arbitrului.

Arbitrul principal al meciului CSKA - "Ludogorets" a adăugat încă două minute la timpul de bază, totuşi această rezervă a părut prea mică antrenorului militarilor, Nestor El Maestro. La urma urmei, el dorea să-şi învingă principalul său rival pentru a se apropia de el după numărul de puncte. Scorul la acest moment era de 1: 1. El Maestro i-a cerut arbitrului să mai adauge nişte minute și chiar a căzut în genunchi în fața acestuia.

Videoclipul cu acest episod a apărut pe web și a devenit foarte discutat.

Arbitrul nu a cedat emoțiilor și nu a mai adăugat timp. Meciul sa încheiat cu scorul de 1: 1, iar CSKA, ocupînd locul II în clasament, acum este la șase puncte distanţă de „Ludogorets”.