Cristiano Ronaldo, la 6 goluri de un record uriaş

31 mar. 2021,, 21:30   Sport
3230 0

Cristiano a marcat dupa 4 meciuri fara gol in tricoul Portugaliei!

Ronaldo a ajuns la 102 goluri pentru nationala si se lupta de la distanta cu fostul supergolgeter iranian Ali Daei. Asiaticul e detinatorul recordului absolut de goluri marcate in fotbalul international, 109.

Cristiano n-a marcat nici la 1-0 cu Azerbaidjan, saptamana trecuta, nici in weekend, in Serbia. Ar fi trebuit sa plece cu un gol in dreptul numelui sau de la Belgrad, insa arbitrii olandezi care au condus meciul n-au validat un gol corect marcat de Ronaldo in prelungirile partidei.

Contra Luxemburgului, Gerson Rodrigues a dat prima lovitura in minutul 30! Fotbalistul lui Dinamo Kiev a deschis scorul in fata Portugaliei, panicandu-i serios pe Cristiano, Bernardo Silva, Joao Felix sau Diogo Jota. Tot Rodrigues a marcat golul victoriei si cu Irlanda, sambata seara, in cea mai importanta victorie din istoria nationalei din Luxemburg.