Cutremure stiri: 504

Naționala de fotbal a Moldovei, învinsă de Grecia (VIDEO)

12 oct. 2020,, 14:30   Sport
5456 0

Naționala de fotbal a Republicii Moldova a pierdut cu 0-2 partida de la Atena cu Grecia din Liga Națiunilor. "Tricolorii" s-au văzut conduși din prelungirile primei reprize.

Veaceslav Posmac a fost eliminat pentru un fault comis în careul nostru, iar Anastasios Bakasetas a transformat lovitura de la 11 metri. Elenii au marcat cel de-al doilea gol în minutul 50 prin Petros Mantalos, scrie publika.md.

Reprezentativa țării noastre ar fi putut să reducă din handicap cu 2 minute pînă la fluierul final, însă Nicolae Milinceanu a ratat un penalty. Șutul atacantului a fost apărat de portarul gazdelor.

Într-o altă partidă din grupa a treia, Slovenia a învins la Priștina cu 1-0 selecționata statului Kosovo. Singurul gol a fost înscris de Haris Vuckic.

Pe 14 octombrie naționala Moldovei va găzdui pe Slovenia în cea de-a patra partidă din Liga Națiunilor. Meciul se va juca pe stadionul "Zimbru" din Chișinău cu începere de la 21 și 45 de minute.