Transnistria stiri: 1424
Eurovision stiri: 508
Preşedintele stiri: 4002

Barcelona a făcut spectacol pe terenul lui Atletico Madrid. Catalanii, pe locul secund în LaLiga

18 mar. 09:15   Sport
1520 0

Duelul dintre Atletico Madrid și FC Barcelona s-a terminat cu o victorie categorică a catalanilor, sco 0-3, în etapa cu numărul 29 din LaLiga, scrie sport.hotnews.ro.

Atletico Madrid – FC Barcelona 0-3, în LaLiga

Sub privirile lui Horațiu Moldovan, rămas încă o dată pe banca de rezerve, Barcelona a defilat în fața celor de la Atletico Madrid.

Echilibrul s-a rupt în minutul 38, cînd Joao Felix, jucătorul care aparține de madrileni, a marcat contra acestora la o fază lucrată de Gundogan și Lewandowski.

Xavi nu a prins pauza pe banca tehnică, fiind eliminat de arbitrul Jose Sanchez în minutul 42, după ce în urmă cu un minut îi arătase cartonașul galben.

Imediat după reluare, Robert Lewandowski a dublat avantajul oaspeților cu un șut la colțul lung care l-a surprins pe Oblak.

S-a făcut 0-3 în minutul 65, cînd Fermin Lopez a reluat excelent cu capul din careul mic o centrare venită din partea dreaptă.

Profitînd și de eșecul celor de la Girona în meciul cu Getafe, Barcelona urcă pe poziția secundă a clasamentului din LaLiga cu 64 de puncte, opt mai puțin decît liderul Real Madrid.