Cutremure stiri: 505

Moldova, fără victorie la Cupa CSI

28 ian. 2014,, 12:43   Sport
3460 0
Selecţionata de tineret a Moldovei a încheiat grupa pe ultimul loc la Cupa CSI, cu zero puncte după trei meciuri. „Tricolorii” au cedat şi în faţa Lituaniei, cu 0-1. Moldova a fost aproape de un rezultat pozitiv cu balticii, dar mingea a lovit de două ori bara, iar un gol a fost anulat pe motiv de offside.

Chiar dacă a evoluat în inferioritate numerică din minutul 37, Lituania a reuşit să-şi ia revanşa în faţa Moldovei pentru eşecul 0-3 de la Tiraspol din preliminariile pentru Euro 2015. Stankeavicius a înscris singurul gol în minutul 27, după ce a transformat o lovitură de la 11 metri.

Anterior, Moldova a pierdut cu acelaşi scor de 0-3 în faţa Rusiei şi echipei oraşului Sankt-Petersburg. „Tricolorii” vor juca acum pentru locurile 9-12 la Cupa CSI cu naţionala Tadjikistanului.