Preşedintele stiri: 4023

Sheriff, eliminată din Liga Europei

29 noi. 2013,, 18:10   Sport
3174 0
Sheriff Tiraspol a terminat la egalitate aseară meciul cu Anji, scor 1-1, şi nu mai are şanse de calificare în şaisprezecimile Ligii Europa.

De remarcat că golul moldoveanului Alexandru Epureanu a fost fatal pentru moldoveni. Astfel, căpitanul echipei naționale a Moldovei a avut un cuvînt de spus în eliminarea tiraspolenilor, formație la care anterior a evoluat.

Bulgarul Ismail Isa le-a dat speranţe tiraspolenilor grație golului din minutul 52.

Lovitura de colţ la poarta Sheriffului cu 6 minute mai tîrziu a fost fatală. Epureanu a reluat exact la poarta tiraspolenilor.

În prima repriză Cadu şi-a trecut în cont prima ocazie a meciului deja în minutul 2, iar ruşii puteau marca după o gravă greşeală a lui Balima.

Balima s-a revanşat în partea a doua, cînd a centrat la golul lui Isa. După reuşita lui Epureanu Anji a avut o ocazie mare prin Solomatin. Totuşi, Sheriff a fost aproape de victorie în prelungirile partidei, dar Jhulliam nu a reuşit să marcheze în poarta goală, după o centrare a lui Ricardinho.

În ultimul meci Sheriff va juca acasă pe 12 decembrie, cu norvegienii de la Tromso, cu începere de la ora 22:05.