Preşedintele stiri: 4073

Moldova a remizat cu Andorra

15 aug. 2013,, 10:55   Sport
2549 0
Selecționata Moldovei la fotbal a terminat la egalitate cu Andorra, 1-1, într-un meci echilibrat, dar cu multe ocazii pentru trupa lui Ion Caras.

Jucătorii moldoveni s-au văzut conduși în minutul 16 prin golul lui Sonejee, ca urmare a greșelilor în lanț în defensiva noastră. Spre finalul primei reprize, Alexandr Dedov a restabilit egalitatea pe tabelă la capătul unui contraatac fulgerător.

Alexandru Grosu, Alexandru Gațcan și Alexandru Antoniuc și-au creat mai multe ocazii de a înscrie, însă fie bara porții, fie imprecizia jucătorilor noștri a făcut ca scorul să rămînă neschimbat pîna la finalul meciului.

Aceasta a fost ultima partidă de verificare pentru Moldova înaintea duelului cu Anglia de pe 6 septembrie.

Selecționata condusa de Ion Caras a mai rămas să dispute doar trei partide în campania preliminară a Campionatului Mondial 2014 din Brazilia.