Irina Rîngaci

Olimpicii Moldovei Cunoaște istoria luptătoarei Irina Rîngaci
10 iul. 11:00
Olimpicii Moldovei: Cunoaște istoria luptătoarei Irina RîngaciRepublica Moldova se poate mîndri nu doar cu peisaje rupte din poveste, cu bucate gustoase care doar pe acest plai mioritic pot fi savurate, cu femei frumoase, dar și cu sportivi care ne duc faima la cele mai importante competiții din lume. Redacția Noi.md lansează campania în cadrul căreia te îndemnăm îm
Maia Sandu a venit cu un mesaj pentru sportivi
27 mai. 14:52
Maia Sandu a venit cu un mesaj pentru sportiviȘefa statului a venit cu un mesaj de felicitare pentru sportivii noștri, care s-au întors de la Campionatul European de lupte U-23 de la Baku, cu rezultate foarte bune. Irina Rîngaci a revenit acasă cu medalia de aur și a devenit din nou campioană europeană. „La doar 22 de ani, Irina este deja triplă campi
Irina Rîngaci a obținut bronz la Campionatul European de la București
16 feb. 21:08
Irina Rîngaci a obținut bronz la Campionatul European de la BucureștiLuptătoarea Irina Rîngaci și-a completat palmaresul cu încă o medalie. Moldoveanaca a cucerit bronzul la Campionatele Europene de la București. Irina a concurat în categoria de greutate de pînă la 65 de kilograme și a învins-o în lupta pentru prestigioasa distincție pe reprezentanta Turciei, Kadriye Aksoy,
Maia Sandu ia felicitat pe campionii mondiali Irina Rîngaci Alexandrin Guțu și Mariana Draguțan
30 oct. 2023,, 20:05
Maia Sandu i-a felicitat pe campionii mondiali Irina Rîngaci, Alexandrin Guțu și Mariana Draguțan Șefa statului a transmis un mesaj de felicitare pentru sportivii moldoveni care, de curînd, au urcat pe podiumul învingătorilor. „Sărbătorim cu bucurie triumful a trei luptători excepționali! Irina Rîngaci și Alexandrin Guțu au cîștigat medalii de aur, Mariana Draguțan a obținut medalia de argint la campio
Irina Rîngaci a devenit campioană mondială Under 23
27 oct. 2023,, 21:17
Irina Rîngaci a devenit campioană mondială Under 23Luptătoarea Irina Rîngaci a devenit campioană mondială Under 23, informează Comitetul Olimpic și Sportiv din Republica Moldova. La Tirana, Irina Rîngaci a obținut 4 victorii în categoria de greutate 65 kg, cu indianca Monika, turcoaica Busra Efe, americanca Macey Ellen Kilty și Amina Tandelova, notează Noi
Luptătoarea Irina Rîngaci a obținut calificarea la Jocurile Olimpice de la Paris
21 sep. 2023,, 22:49
Luptătoarea Irina Rîngaci a obținut calificarea la Jocurile Olimpice de la ParisLuptătoarea Irina Rîngaci (68 kg) a cucerit medalia de bronz la Campionatul Mondial de la Belgrad și a obținut calificarea la Jocurile Olimpice de la Paris. În finala mică, ea a învins-o pe japoneza Ami Ishii, transmite jurnal. La luptele greco-romane, Mihail Bradu (82 kg) va evolua în finala mică,
Încă o victorie pentru Moldova Irina Rîngaci pe podiumul de la Budapesta
16 iul. 2023,, 09:12
Încă o victorie pentru Moldova. Irina Rîngaci, pe podiumul de la BudapestaLuptătoarea Irina Rîngaci a cîștigat turneul din seria Ranking Series de la Budapesta. Ea a obținut trei victorii în categoria de greutate 65 kg, cu germana Anne Nuernberger, rusoaica Ekaterina Koshkina și turcoaica Kadriye Aksoy. Totodată, luptătorul de stil greco-roman Victor Ciobanu a intrat în poses
Încă un succes pentru Moldova Irina Rîngaci a devenit vicecampioană europeană
22 apr. 2023,, 11:00
Încă un succes pentru Moldova: Irina Rîngaci a devenit vicecampioană europeanăLuptătoarea Irina Rîngaci a devenit vicecampioană europeană. În finala de la Zagreb, ea a fost învinsă de Mimi Hristova din Bulgaria. Irina Rîngaci a evoluat în categoria de greutate 65 kg.
Luptătoarea Irina Rîngaci a luat bronzul la Campionatul European
16 mar. 2023,, 21:45
Luptătoarea Irina Rîngaci a luat bronzul la Campionatul EuropeanLuptătoarea Irina Rîngaci a obținut medalia de bronz la Campionatul European Under 23 de la București. Irina evoluează în categoria de greutate 68 kg. Sportiva a reușit să învingă adversare din Germania, Ucraina și Italia.
Irina Rîngaci campioană națională Under 23
12 feb. 2023,, 12:30
Irina Rîngaci, campioană națională Under 23Campioana europeană în exercițiu, Irina Rîngaci, și-a trecut în palmares și titlul de campioană națională Under 23. În finala categoriei de greutate 68 kg, ea a învins-o pe Vera Cuharschi. Comitetul Național Olimpic și Sportiv a prezentat toți câștigătorii: Lupte feminine 50 kg: Maria Leorda; 53 kg: Ga
Irina Rîngaci a cucerit bronzul la un turneu internaţional în Croația
6 feb. 2023,, 14:15
Irina Rîngaci a cucerit bronzul la un turneu internaţional în CroațiaMinisterul Apărării a anunţat astăzi despre o nouă evoluție spectaculoasă a sportivei Irina Rîngaci pe arena internațională. Luptătoarea Centrului Sportiv al Armatei Naționale a cucerit medalia de bronz la turneul internațional Zagreb Open (Croația), categoria 68 kg. În ultima partidă, Irina a învins-o pe