Irina Rîngaci

Irina Rîngaci a obținut bronz la Campionatul European de la București
16 feb. 21:08
Irina Rîngaci a obținut bronz la Campionatul European de la BucureștiLuptătoarea Irina Rîngaci și-a completat palmaresul cu încă o medalie. Moldoveanaca a cucerit bronzul la Campionatele Europene de la București. Irina a concurat în categoria de greutate de pînă la 65 de kilograme și a învins-o în lupta pentru prestigioasa distincție pe reprezentanta Turciei, Kadriye Aksoy,
Maia Sandu ia felicitat pe campionii mondiali Irina Rîngaci Alexandrin Guțu și Mariana Draguțan
30 oct. 2023,, 20:05
Maia Sandu i-a felicitat pe campionii mondiali Irina Rîngaci, Alexandrin Guțu și Mariana Draguțan Șefa statului a transmis un mesaj de felicitare pentru sportivii moldoveni care, de curînd, au urcat pe podiumul învingătorilor. „Sărbătorim cu bucurie triumful a trei luptători excepționali! Irina Rîngaci și Alexandrin Guțu au cîștigat medalii de aur, Mariana Draguțan a obținut medalia de argint la campio
Irina Rîngaci a devenit campioană mondială Under 23
27 oct. 2023,, 21:17
Irina Rîngaci a devenit campioană mondială Under 23Luptătoarea Irina Rîngaci a devenit campioană mondială Under 23, informează Comitetul Olimpic și Sportiv din Republica Moldova. La Tirana, Irina Rîngaci a obținut 4 victorii în categoria de greutate 65 kg, cu indianca Monika, turcoaica Busra Efe, americanca Macey Ellen Kilty și Amina Tandelova, notează Noi
Luptătoarea Irina Rîngaci a obținut calificarea la Jocurile Olimpice de la Paris
21 sep. 2023,, 22:49
Luptătoarea Irina Rîngaci a obținut calificarea la Jocurile Olimpice de la ParisLuptătoarea Irina Rîngaci (68 kg) a cucerit medalia de bronz la Campionatul Mondial de la Belgrad și a obținut calificarea la Jocurile Olimpice de la Paris. În finala mică, ea a învins-o pe japoneza Ami Ishii, transmite jurnal. La luptele greco-romane, Mihail Bradu (82 kg) va evolua în finala mică,
Încă o victorie pentru Moldova Irina Rîngaci pe podiumul de la Budapesta
16 iul. 2023,, 09:12
Încă o victorie pentru Moldova. Irina Rîngaci, pe podiumul de la BudapestaLuptătoarea Irina Rîngaci a cîștigat turneul din seria Ranking Series de la Budapesta. Ea a obținut trei victorii în categoria de greutate 65 kg, cu germana Anne Nuernberger, rusoaica Ekaterina Koshkina și turcoaica Kadriye Aksoy. Totodată, luptătorul de stil greco-roman Victor Ciobanu a intrat în poses
Încă un succes pentru Moldova Irina Rîngaci a devenit vicecampioană europeană
22 apr. 2023,, 11:00
Încă un succes pentru Moldova: Irina Rîngaci a devenit vicecampioană europeanăLuptătoarea Irina Rîngaci a devenit vicecampioană europeană. În finala de la Zagreb, ea a fost învinsă de Mimi Hristova din Bulgaria. Irina Rîngaci a evoluat în categoria de greutate 65 kg.
Luptătoarea Irina Rîngaci a luat bronzul la Campionatul European
16 mar. 2023,, 21:45
Luptătoarea Irina Rîngaci a luat bronzul la Campionatul EuropeanLuptătoarea Irina Rîngaci a obținut medalia de bronz la Campionatul European Under 23 de la București. Irina evoluează în categoria de greutate 68 kg. Sportiva a reușit să învingă adversare din Germania, Ucraina și Italia.
Irina Rîngaci campioană națională Under 23
12 feb. 2023,, 12:30
Irina Rîngaci, campioană națională Under 23Campioana europeană în exercițiu, Irina Rîngaci, și-a trecut în palmares și titlul de campioană națională Under 23. În finala categoriei de greutate 68 kg, ea a învins-o pe Vera Cuharschi. Comitetul Național Olimpic și Sportiv a prezentat toți câștigătorii: Lupte feminine 50 kg: Maria Leorda; 53 kg: Ga
Irina Rîngaci a cucerit bronzul la un turneu internaţional în Croația
6 feb. 2023,, 14:15
Irina Rîngaci a cucerit bronzul la un turneu internaţional în CroațiaMinisterul Apărării a anunţat astăzi despre o nouă evoluție spectaculoasă a sportivei Irina Rîngaci pe arena internațională. Luptătoarea Centrului Sportiv al Armatei Naționale a cucerit medalia de bronz la turneul internațional Zagreb Open (Croația), categoria 68 kg. În ultima partidă, Irina a învins-o pe