Preşedintele stiri: 4002

Milsami Orhei, din nou pe podiumul Diviziei Naționale

7 noi. 2020,, 18:30   Sport
5110 0

Milsami Orhei a revenit pe locul trei în clasamentul Diviziei Naționale. "Vulturii roșii" au învins pe FC Florești cu scorul de 3-0 în cea de-a 18-a etapă.

În meciul jucat aseară la Orhei, gazdele au deschis scorul în minutul 30 prin Alexandru Antoniuc, care a marcat din penalty. Milsami a mai înscris o dată pînă la pauză prin fundașul Constantin Bogdan, scrie publika.md.

Aproape de finalul meciului, orheienii au rămas în inferioritate numerică. Eugeniu Zasavițchi a fost eliminat în minutul 86 pentru cumul de cartonașe. Chiar și așa, avînd un om mai puțin în teren, Milsami a reușit să marcheze și cel de-al treilea gol. Sergiu Nazar a stabilit scorul final în prelungiri.

În etapa a 18-a a Diviziei Naționalei mai sînt programate încă două meciuri.Unul se va disputa astăzi , iar celălant duminică, după care campionatul va intra în pauză de 2 săptămîni legată de evoluția echipei naționale în Liga Națiunilor.