Preşedintele stiri: 4002

"Tricolorii" au pierdut meciul cu Albania

18 iun. 2023,, 11:00   Sport
2179 0

Echipa națională de fotbal a Republicii Moldova a pierdut meciul cu Albania din cadrul preliminariilor Campionatului European din 2024. "Tricolorii" au suferit înfrângere în meciul jucat la Tirana, scor 0-2 .

Ai noștri au încasat ambele goluri în repriza secundă. Jasir Asani a deschis scorul în minutul 52 după ce a prins un șut de excepție de la marginea careului. Albanezii și-au dublat avantajul peste 24 de minute prin Nedim Bajrami, notează Noi.md cu referire la moldova1.

Aceasta este prima înfrângere a echipei noastre naționale în preliminariile EURO-2024. Echipa antrenată de Serghei Cleșcenco rămâne cu 2 puncte la activ după ce a obținut două remize în primele etape cu Insulele Feroe și respectiv Cehia.

Reprezentativa Republicii Moldova va juca următorul meci cu Polonia. Partida e programată pentru 20 iunie la Chișinău cu începere de la ora 21:45.