Preşedintele stiri: 4002

Ronaldo a marcat un gol fenomenal

26 noi. 2023,, 02:00   Sport
3714 0

În etapa a 14-a a campionatului de fotbal din Arabia Saudită, echipa Al Nassr a învins-o pe Al Akhdoud. Fotbalistul portughez Cristiano Ronaldo, în vîrstă de 38 de ani, care joacă pentru clubul din Riad, a marcat un gol fenomenal, învingîndu-i pe cei de la Al Akhdoud cu scorul de 3-0.

Al Nassr a condus la pauză cu 1-0, după reușita semnată de Al Naji în minutul 13, iar în partea secundă a ieșit la rampă Ronaldo. Lusitanul a făcut 2-0 în minutul 77, cu un șut puternic chiar din fața lui Burcă. La doar 3 minute distanță, starul de 38 de ani a stabilit scorul final cu unul dintre cele mai frumoase goluri ale carierei.

Portarul advers a ieșit în afara careului pentru a intercepta o lansare în adîncime, dar nu a reușit să degajeze decît pînă la Ronaldo, care se afla la aproximativ 25 de metri de poarta adversă. Acesta a preluat elegant pe piept și apoi a trimis o boltă perfectă, mingea căzînd dincolo de linia porții.