Preşedintele stiri: 4002

A patra victorie consecutivă în Superliga pentru Zimbru Chișinău

18 sep. 2023,, 10:30   Sport
2486 0

Zimbru Chișinău a obținut a patra victorie consecutivă în Superliga moldovenească de fotbal. "Galben-verzii" au învins de această dată vicecampioana Petrocub Hîncești chiar pe terenul acesteia.

Oaspeții s-au impus cu scorul de 2-0, marcînd ambele goluri spre finalul partidei. Vlad Raileanu a marcat în minutul 78, iar capoverdianul Joao Paulino a dublat avantajul echipei sale peste 10 minute. Fotbalistul din Capul Verde a înscris chiar la debutul său pentru formația din capitală.

"Nu-mi place să calculez, dar e o victorie muncită cu o echipă foarte bine organizată", a declarat Lilian Popescu, antrenor Zimbru, notează Noi.md cu referire la Moldova 1.

"Ca și orice înfrîngere - nu e plăcută. Indiferent cu ce echipă joci. Cîștigă acela care greșește mai puțin", a menționat , la rîndul său, Andrei Martin, antrenor Petrocub

Sheriff, Milsami și Zimbru sînt pe primele 3 locuri în clasament, fiecare cu cîte 12 puncte acumulate în primele cinci etape.