Deconectări programate de lumină, pentru 16 mai

Deconectări programate de lumină, pentru 16 mai

Pentru îmbunătățirea serviciilor prestate clienţilor, Î.C.S. „Red Union Fenosa" S.A. anunţă că joi, 16 mai 2019, vor avea loc lucrări programate de întreținere, renovare și modernizare a rețelelor electrice pe adresele și în intervalele de timp indicate mai jos:


1. Chişinău, sectorul Buiucani:


str.Calea Ieșilor 27A, 33, 35, 37, 37/2, 39, 39/1 - în intervalul de timp între 13:00 - 17:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


str.Calea Ieșilor 35 - în intervalul de timp între 09:00 - 13:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


str.Onisifor Ghibu 9, 9/1, 11/2, 15, 15/2, 15/3, 15/4, 17, 19, Sucevița 31, 34/2, 36, 36/1, 36/2, 36/3, 36/4, 38/2, 38/3 - în intervalul de timp între 09:10 - 17:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


2. Chişinău, sectorul Buiucani, or.Durleşti:


or.Durlești: str.Atelierilor, Cantinei, Cartușa, Tineretului - parțial, în intervalul de timp între 09:10 - 17:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


or.Durlești: str.T.Vladimirescu, Junimii, Creangă, Durlești - parțial, în intervalul de timp între 08:30 - 19:00 pentru lucrări de reconstrucţie a liniei electrice aeriene


3. Chişinău, sectorul Centru:


str.A.Bernardazzi 42-54, 43-67, Armenească 1-17, 2-18 - în intervalul de timp între 09:30 - 17:00 pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor


str.Grenoble 159/4, 159/5, 159A - în intervalul de timp între 10:00 - 13:00 pentru admiterea persoanelor terțe în instalațiile electrice


4. Chişinău, sectorul Ciocana:


str.Otovasca 27A, Uzinelor 19, 19A - în intervalul de timp între 09:00 - 17:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA


5. Chişinău, sectorul Ciocana, s.Coloniţa:


s.Colonița: str.Albișoara, Dacilor, Greacă, Haiducului, Movileni - parțial, în intervalul de timp între 09:00 - 17:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA


6. Chişinău, sectorul Rîşcani:


bd.Moscovei 16 scara 3 și 4 ap.49-102 - în intervalul de timp între 09:30 - 17:00 pentru lucrări de modernizare a echipamentelor electrice


str.Bogdan Voievod 1/1, 2, 2/5, 10, 10/1, 12, 12A, 999, Florilor 1, 1/1, 2, 2/1, 2/2, 4/6, 9999, Nadejda Russo 16 - în intervalul de timp între 09:25 - 17:25 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


str.Cucorilor 8/1, 8A, 18, Socoleni 20 - în intervalul de timp între 09:00 - 17:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA


7. Basarabeasca:


s.Abaclia: str.Alexandru Donici, Dacia, Dimitrie Cantemir, Ion Secrieru, Livezilor, Mihai Eminescu, Mihail Frunze, Moldova, Serghei Lazo, Spitalului - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 18:30 pentru lucrări de reconstrucţie LEA


8. Cahul:


or.Cahul: str.Alexei Şciusev, Constantin Stamati, Florilor, Gura Frumoasei, Ion Creangă, Lăutarilor, Lev Tolstoi, Mărăşeşti, Muşeţel, Prieteniei şos., Republicii, Stejarilor, 31 August - parțial, în intervalul de timp între 09:00 - 12:30 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


or.Cahul: str.Păcii, P.Rumeanțev, Șolohov - parțial, în intervalul de timp între 13:00 - 17:30 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


s.Alexandrfield: str. 30 Let Pobedî, 8 Martie, Parcovaia, Sadovaia - parțial, în intervalul de timp între 10:00 - 17:30 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor


s.Burlacu, s.Spicoasa, s.Taraclia de Salcie, s.Tartaul de Salcie - parțial, în intervalul de timp între 10:00 - 17:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


9. Cantemir:


s.Cîrpești - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 16:30 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


s.Porumbești - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 18:30 pentru lucrări de reconstrucţie LEA


10. Comrat (UTA Găgăuzia):


or.Comrat: str.Galaţan, Gavrilov, Nicolai Gogol, Osipenko, Tretiakov - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 17:10 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor


s.Chiriet-Lunga: str.Grigore Cotovschi, Grigore Cotovschi str-la, Maxim Gorki, Serghei Lazo, Svoboda, Voczalinaea - parțial, în intervalul de timp între 10:00 - 11:30 pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului


s.Cișmichioi: str.Bolgradscaea, Lenin, Lenin str-la, Limanscaea, Ogorodnaea, Pionerscaea, Pionerschii str-la, Pocitovaea, Pogranicinaea - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 18:30 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


s.Gaidar: str.Mihail Lomonosov, Serghei Lazo - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 18:30 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


11. Căuşeni:


s.Chircaiești - parțial, în intervalul de timp între 09:00 - 11:00 pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului


s.Ciuflești - parțial, în intervalul de timp între 10:30 - 19:30 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor


s.Ochiul Roș, s.Picus - parțial, în intervalul de timp între 10:00 - 18:00 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor


s.Tănătatii Noi - parțial, în intervalul de timp între 12:00 - 14:00 pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului


s.Zaim - parțial, în intervalul de timp între 15:00 - 17:00 pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Zaim - parțial în intervalul de timp între 15:00 – 17:00, pentru conectarea noului consumator


12. Cimişlia:


s.Gura Galbenei: str.Alexandr Puşkin, Alexei Mateevici, Damian, Florilor, Gura-Galbenei, Haiducilor, Livezilor, Partizanilor, Stefan Voda, Trandafirilor, Vasile Alecsandri - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 16:30 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor


13. Hînceşti:


s.Dancu - parțial, în intervalul de timp între 10:00 - 18:00 pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor


s.Mingir - parțial, în intervalul de timp între 08:00 - 17:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


14. Ialoveni:


or.Ialoveni: str-la 27 August, Cetatea Albă, Chilia, Hotinului, Hotinului str-la, Ştefan cel Mare şi Sfînt, Veniamin Zarzăr, 27 August - parțial, în intervalul de timp între 09:15 - 18:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA


s.Puhoi - parțial, în intervalul de timp între 10:55 - 14:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


s.Răzeni - parțial, în intervalul de timp între 10:00 - 19:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA


s.Suruceni - parțial, în intervalul de timp între 09:20 - 17:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


s.Ulmu - parțial, în intervalul de timp între 09:45 - 19:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA


s.Ulmu: str.Grădinilor, Pantelemon Halippa, Ulmu - parțial, în intervalul de timp între 09:35 - 17:30 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


s.Văsieni - parțial, în intervalul de timp între 09:50 - 19:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA


15. Leova:


s.Cîmpul Drept, s.Sărățica Nouă, s.Sărățica Veche, s.Tomaiul Nou - parțial, în intervalul de timp între 08:45 - 17:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


s.Sarata Noua - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 17:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


16. Nisporeni:


s.Grozești, s.Bărboieni - parțial în intervalul de timp între 10:00 – 16:00, pentru conectarea noului consumator
s.Șendreni, s.Vărzărești - parțial, în intervalul de timp între 09:00 - 19:30 pentru lucrări de reconstrucţie LEA


17. Orhei:


or.Orhei: str.Chişinăului, Ciprian Porumbescu, Gheorghe Asachi, M.Frunze, Sălcilor, Unirii, Vasile Mahu - parțial, în intervalul de timp între 09:00 - 19:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA


s.Chiperceni - parțial, în intervalul de timp între 11:30 - 18:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


18. Străşeni:


s.Chirianca, s.Voinova - parțial, în intervalul de timp între 09:45 - 16:45 pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor


s.Vorniceni - parțial, în intervalul de timp între 10:00 - 20:30 pentru lucrări de reconstrucţie LEA


s.Vorniceni: str.Ștefan Cel Mare, 1 Mai, Nicolae Milescu Spătaru, Alexei Mateevici, Vorniceni - parțial, în intervalul de timp între 09:00 - 17.00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA


19. Ştefan Vodă:


s.Olănești: str. 31 August, Florilor, Gh.Asachi, N.Testemițeanu, Pirogov, Nistreană, Străjerilor, Vladimir Maiakovski - parțial, în intervalul de timp între 09:40 - 17:25 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


s.Olănești: str.Nistreană, Olăneşti, 31 August 1989 - parțial, în intervalul de timp între 10:00 - 17:25 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor


s.Palanca: str. 50 Let Sov.Moldavii, Academicianul Ghidirim, Fraţii Dumitraşco, Livezilor, Ştefan Vodă - parțial, în intervalul de timp între 09:20 - 11:20 pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului


s.Popeasca: str. 27 August, 31 August 1989, Cazacu Ion, Comsomoliscaea, Florilor, Grigore Cotovschi, Ion Creangă, Ion Soltîs, Iurie Gagarin, Lenin, Mihail Frunze, Mihail Frunze str-la, Mira, Molodejnaea, Popeasca, Sovetscaea, Ștefan cel Mare - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 19:30 pentru lucrări de reconstrucţie LEA


s.Tudora: str.Ion Creangă, Ion Palancean, Mihai Eminescu, Tudora - parțial, în intervalul de timp între 12:20 - 14:30 pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului


s.Viișoara - parțial, în intervalul de timp între 09:20 - 19:20 pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor


20. Taraclia:


s.Cairaclia: str.Chirov, Dimitrova, Lenin, Sov.Armii, Suvorova str-la, Taras Şevcanco str-la - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 16:30 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor


21. Teleneşti:


or.Telenești: str.Dimitrie Cantemir - parțial, în intervalul de timp între 09:10 - 16:00 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor


s.Mihalașa Nouă, s.Mihalașa - parțial, în intervalul de timp între 09:10 - 16:00 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor


Pentru informații suplimentare contactați Serviciul Suport Clienți al companiei la telefonul 022-43-11-11.


Citește-ne pe Telegram, dacă vrei să afli mai multe

Ați găsit o eroare în text? Marcați-o și tastați Ctrl+Enter

Mai multe

Sondaj Toate

load