Surprize mari în Divizia Națională

10 aug. 2015,, 17:55   Sport
4247 2
Сюрпризы в чемпионате Молдовы по футболу
Trei din cele cinci partide disputate în cadrul etapei a 3-a s-au încheiat cu surprize. Campioana en titre Milsami şi deținătoarea Cupei și Super Cupei din sezonul trecut Sheriff au fost învinse de noile echipe promovate: Petrocub-Hînceşti, respectiv Speranţa. Dacă pentru Petrocub este prima victorie a stagiunii, Speranţa cîştigă al treilea meci consecutiv, devenind noul lider al campionatului. Ambele s-au impus cu 1-0, pentru Petrocub a marcat decisiv Şumchin (minutul 51), iar pentru Speranţa - Onicaş (minutul 79).

Zimbru a cîştigat în ultimul minut în faţa lui Saxan după ce a fost condusă cu 1-0. Calu a marcat golul victoriei.
Zaria a cedat acasă în faţa Academiei, scor 0-1, iar Dacia a surclasat-o pe Dinamo-Auto, cu 4-0.