Eurovision stiri: 503

Juventus Torino a pierdut meciul cu Empoli

29 aug. 2021,, 16:00   Sport
2360 0

Surpriză de proporții în Serie A! Juventus Torino a pierdut meciul de pe teren propriu cu nou-promovata Empoli. "Bătrîna Doamnă" a fost învinsă cu scorul de 0-1. Leonardo Mancuso a marcat singurul gol al întîlnirii, aproape de mijlocul primei repriz

Cea mai mare şansă de a egala i-a aparţinut lui Manuel Locatelli, dar şutul acestuia a trecut puțin pe lîngă poarta apărată de Guglielmo Vicario. Juventus are doar un punct după primele două etape. Lazio Roma a obținut o victorie senzaţională, aseară, în meciul cu Spezia. Formația din capitala Italiei s-a impus cu 6-1. Gazdele s-au văzut conduse după golul marcat de Daniele Verde.

Lazio și-a revenit rapid, iar Ciro Immobile a fost eroul primei reprize. Atacantul naţionalei Italiei a înscris de trei ori şi a ratat şi un penalty. "Vulturii" nu s-au oprit nici după pauză. Felipe Anderson, Elseid Hysaj și Luis Alberto şi-au trecut numele pe lista marcatorilor.