Eurovision stiri: 503

Lovitură pentru naționala Argentinei. Anunțul făcut de Lionel Messi

18 mar. 14:45   Sport
14326 0

Jucătorul echipei Inter Miami, Lionel Messi, s-a accidentat în meciul cu Nashville, din manşa secundă a optimilor Ligii Campionilor Concacaf, nu se va putea alătura lotului Argentinei pentru cele două meciuri amicale cu El Salvador şi Costa Rica, pe 23 şi 27 martie.

Campionul mondial a părăsit terenul în minutul 50, după ce marcat un gol şi a dat o pasă decisivă pentru Luis Suarez în meciul cîştigat de Inter Miami, scor 3-1 transmite Noi.md cu referire la ziare.com

Potrivit antrenorului Gerardo Martino, Messi urmează să se recupereze pentru meciul din sferturi cu CF Monterrey, programat la 4 aprilie.

Messi are 180 de meciuri și 106 goluri la naționala Argentinei. El a anunțat că va participa la copa america, programată în vară, în SUA, dar încă nu știe dacă va fi prezent și la World cup 2026.