Preşedintele stiri: 4022

Fundașul moldovean Artur Crăciun a marcat, din nou, din penalty

18 sep. 2023,, 09:15   Sport
2201 0

Fundașul moldovean, Artur Crăciun a marcat al doilea său gol pentru echipa Puszcza Niepolomice, în campionatul Poloniei. În meciul din etapa a 8-a a Ekstraklasa (prima ligă valorică), formația lui Crăciun a cedat acasă cu 1-3 în fața liderului, Slask Wroclaw, anunță FMF.

„Fundașul nostru a deschis scorul în minutul 20, din lovitură de la 11 metri, la fel ca în etapa a 6-a. Însă echipa sa a încasat 3 goluri în utimele 8 minute de joc. Craciun a fost integralist. Puszcza Niepolomice se află pe locul 13 din 18 echipe, cu 7 puncte după 8 meciuri jucate.

Artur Crăciun, în vîrstă de 25 de ani, s-a transfertat la Puszcza Niepolomice în vara acestui an.

Pentru Naționala Moldovei, Crăciun a jucat 18 meciuri”, se arată în comunicatul emis de reprezentanții FMF.