Preşedintele stiri: 4002

Duel pe teren între Real Madrid și FC Sevilla

26 feb. 08:15   Sport
1784 0

Echipa spaniolă, Real Madrid, a învins duminică-seara, pe teren propriu, scor 1-0, gruparea FC Sevilla, în etapa a 26-a din La Liga.

Madrilenii au marcat în minutul 10, prin Lucas Vazquez, dar golul a fost aulat de VAR.

În partea secundă Valverde a lovit bara (min. 49), iar Luka Modric a înscris cel de-al doilea său gol stagional, în minutul 81, aducînd victoria Los Blancos, notează Noi.md cu referire la news.ro.

Şi la acest meci arbitrul principal s-a accidentat şi a fost înlocuit de cel de-al patrulea oficial.

Real Madrid a ajuns la 65 de puncte şi este lider în clasament, la 8 puncte de echipa de pe locul secund, FC Barcelona. Pe locul al treilea, cu un meci mai puţin disputat, este Girona, care a adunat 56 de puncte. FC Sevilla ocupă poziţia a 15-a, cu 24 de puncte.