Preşedintele stiri: 4061

Sheriff pierde duelul cu Tottenham

25 oct. 2013,, 11:42   Sport
2654 0
Sheriff Tiraspol a fost învinsă aseară de Tottenham, cu 0-2. Golurile au fost marcate de Vertonghen (minutul 12) şi Defoe (minutul 75).

Astfel, campioana Moldovei a bifat prima înfrîngere în acest sezon în Liga Europei.

Cu toate că a pierdut, Sheriff, a lăsat o impresie foarte bună. Prima ocazie a tiraspolenilor s-a consumat deja în minutul 3. Cadu a lovit, dar Lloris a reţinut cu emoţii. Cea mai mare ocazie de egalare a ratat-o Luvanor. Acesta a ieşit unul la unul cu Lloris, a scăpat de marcaj şi a lovit, dar de pe linia porţii Chiricheş a scos în extremis. O ocazie similară a avut-o Isa în repriza secundă însă a ratat execuția.

În celălalt meci al grupei, Anji a învins-o pe Tromso, cu 1-0, prin golul lui Burmistrov din minutul 19. După 3 etape, Tottenham are 9 puncte, cu 5 mai multe ca Anji. Sheriff se află pe locul 3, cu 2 puncte.