”Gloria” Edineţ a devenit cîştigătoarea Cupei Regiunilor la fotbal

28 aug. 2013,, 12:30   Sport
3461 0
Foto : itar-tass.com
”Gloria” Edineţ a devenit cîştigătoarea Cupei ”BEMOL 2013”, după ce a învins în marea finală echipa din Mărculeşti cu scorul de 4-3.

Scorul a fost deschis în minutul 2 al meciului, iar la mijlocul reprizei era deja 2-0 pentru ”Gloria”. La finalul primei reprize tabela arată egal 2-2, după ce echipa oaspete a marcat două goluri în două minute.

Golul victoriei pentru formaţia din Edineţ a fost marcat de Igor Şpanera cu doar cîteva minute înainte de final.

Cupa pe Regiuni ”Bemol” este o competiţie unică, organizată în rîndul amatorilor care opun faţă în faţă colective de muncă, reprezentanţi a mai multor localități, asociaţii sportive.

Marea finală dintre ”Gloria” Edineţ şi FC ”Mărculeşti” a trezit un interes deosebit. Pe stadionul orăşenesc au fost prezenţi 1200 de spectatori.