turneul de tip Challenger

Radu Albot sa calificat în semifinalele turneului de categoria challenger de la Saint Tropez
23 sep. 2023,, 09:48
Radu Albot s-a calificat în semifinalele turneului de categoria challenger de la Saint TropezTenismenul Radu Albot s-a calificat în semifinalele turneului de categoria challenger de la Saint Tropez. În această competiţie, sportivul din Republica Moldova a obținut a treia victorie consecutivă, ceea ce nu s-a mai întîmplat din luna iunie a acestui an. În sferturile de finală ale turneului din Franța
Radu Albot a devenit campion al turneului ATP Challenger de la Calcutta
28 feb. 2015,, 11:30
Radu Albot a devenit campion al turneului ATP Challenger de la Calcutta Radu Albot, cel mai bun tenismen din Moldova, a câştigat finala turneului ATP Challenger de la Calcutta, din India, după ce s-a impus în faţa australianului James Duckworth, locul 111 ATP. Moldoveanul s-a impus în două seturi, 7-6, 6-1 şi a devenit campion, fiind primul titlu la simplu din acest sez
Radu Albot a ajuns în turul 2 la Calcuta
25 feb. 2015,, 12:00
Radu Albot a ajuns în turul 2 la Calcuta Cel mai bun tenisman moldovean, Radu Albot, s-a calificat în runda a doua a turneului de tip Challenger de la Calcutta. Albot a trecut de croatul Nikola Mektic, scor 7-5, 4-6, 6-3. Moldoveanul va juca în următoarea rundă cu fostul adversar din turneul de la New Delhi, indianul Yuki Bhambri, de