Noutăţi

arcaș

Bronz pentru Moldova Anunțul Federației de Tir cu Arcul
23 feb. 19:31
Bronz pentru Moldova! Anunțul Federației de Tir cu ArculFederația de Tir cu Arcul a anunțat despre reușitele echipei feminine Under 21 în Croația, notează Noi.md. "Bronz pentru Republica Moldova! Echipa Feminină Under 21 a cucerit medalia de bronz la Campionatul European din Varazdin, Croatia. Nicoleta Clima,Kasandra Berzan, Streapunina Nikoli - Sincere f
Nicoleta Clima a cucerit bronzul la turneul U21 din Luxemburg
20 noi. 2023,, 08:45
Nicoleta Clima a cucerit bronzul la turneul U21 din LuxemburgArcașa Nicoleta Clima a cucerit medalia de bronz la turneul internațional „World Archery Indoor Series”, categoria U21, care se desfășoară în Luxemburg. Victoria tinerei a fost anunțată de Comitetul Olimpic și Sportiv. „În meciul decisiv, ea a dispus de sportiva din Israel, Mikaella Moshe. La același tu
Arcașa moldoveancă Nicoleta Clima a cucerit bronzul la turneul U21 de la Luxemburg
19 noi. 2023,, 20:15
Arcașa moldoveancă Nicoleta Clima a cucerit bronzul la turneul U21 de la LuxemburgArcașa Nicoleta Clima a cucerit medalia de bronz la turneul internațional ”World Archery Indoor Series”, categoria U21, care se desfășoară în Luxemburg. Informația a fost confirmată pe 19 noiembrie de către Comitetul Național Olimpic și Sportiv din Republica Moldova.
Arcașul moldovean a obținut un loc remarcabil în cadrul Cupei Mondiale în Mexic
11 sep. 2023,, 11:59
Arcașul moldovean, a obținut un loc remarcabil în cadrul Cupei Mondiale în MexicArcașul Dan Olaru a ocupat locul 6 în finala Cupei Mondiale, care a avut loc în Hermosillo, Mexic, anunță Noi.md Sportivul nostru a acces pînă în sferturile de finală ale competiției, cedînd în fața viitorului campion, brazilianul Marcus D “Almeida.
Arcașul Dan Olaru la un pas de podium
7 aug. 2023,, 10:15
Arcașul Dan Olaru, la un pas de podium Dan Olaru a fost la un pas de podium la Jocurile Mondiale Universitare 2023, desfășurate la Chengdu, Republica Populară Chineză. Arcașul de la Centru Sportiv de Pregătire a Loturilor Naționale a ocupat onorabilul loc IV la proba de tir cu arcul individual. Sportivul nostru a reputat patru victorii, însă a