Cook Aaron

Aaron Cook a cucerit argintul la Europenele de la Kazan
14 mai. 2018,, 10:51
Aaron Cook a cucerit argintul la Europenele de la KazanLuptătorul Aaron Cook a cîştigat a doua medalie pentru Moldova la un campionat european. După bronzul din 2016, englezul naturalizat a cucerit argintul la Kazan. În limitele categoriei de greutate 80 de kilograme, el a fost învins doar de rusul Maksim Khramtcov, potrivit Comitetului Naţional Olimpic şi Sporti
Cook și Ciuchitu au urcat pe podium la Openul Olandei
14 mar. 2018,, 14:41
Cook și Ciuchitu au urcat pe podium la Openul OlandeiCel mai bun sportiv moldovean din 2017, luptătorul de taekwondo Aaron Cook, a cucerit medalia de argint la Open-ul Olandei. În categoria de 80 kg, el a fost întrecut doar de norvegianul Richard Andre Ordemann. La feminin, Ana Ciuchitu s-a ales cu medalia de bronz. Sportiva de 18 de ani a obținut trei victori
Aaron Cook a ridicat un premiu la gala din Abidjan
8 dec. 2017,, 12:20
Aaron Cook a ridicat un premiu la gala din AbidjanLuptătorul de taekwondo Aaron Cook a cîștigat pentru al doilea an consecutiv premiul ”Lovitura anului”. De această dată el s-a remarcat la Grand Prix-ul de la Moscova în finala cu rusul Anton Kotkov. Iubita lui Aaron Cook, Bianca Walkden a fost aleasă cea mai bună luptătoare a anului.
Aaron Cook a cîştigat argintul pentru Moldova
8 aug. 2017,, 09:10
Aaron Cook a cîştigat „argintul” pentru MoldovaSportivul selecţionatei Moldovei Aaron Cook s-a situat pe locul doi la Grand Prix Taekwondo, care se desfăşoară la Moscova. Fiind nativ din Marea Britanie, el evoluează sub pavilionul Moldovei în competiţiile internaţionale şi a finalizat cu victorii patru dispute, dar a cedat în finală sportivului di
Aaron Cook a cucerit o medalie pentru Moldova la Campionatul Mondial
30 iun. 2017,, 17:40
Aaron Cook a cucerit o medalie pentru Moldova la Campionatul MondialLuptătorul moldovean naturalizat Aaron Cook a cucerit o medalie de bronz la Campionatul Mondial de Taekwondo WTF, din Coreea de Sud. În limitele categoriei de greutate 80 kg, el a obținut patru victorii, iar în semifinala cu azerul Milad Beigi s-a retras, din cauza unei accidentări. Cook i-a învins