Eurovision stiri: 503

Messi a marcat pentru Inter Miami şi a adus remiza în etapa a doua din MLS

26 feb. 17:45   Externe
1835 0

Argentinianul Lionel Messi a marcat pentru Inter Miami şi a adus remiza, în prelungiri, scor 1-1, cu LA Galaxy, duminică-seara, în etapa a doua din MLS.

Deşi Galaxy a dominat meciul şi a deschis scorul (min. 75) graţie atacantului sîrb Dejan Joveljic, a încheiat partida în zece oameni după ce mijlocaşul Mark Delgado a fost eliminat (min. 87).

Jordi Alba a combinat cu Messi pe flancul stîng, spaniolul oferind o pasă decisivă argentinianului care a marcat în minutul 90+2, notează Noi.md cu referire la news.ro.

Clubul din Florida a avut în teren patru foste vedete ale Barcelonei în echipa de start, Alba, Sergio Busquets şi Luis Suarez fiind aliniaţi alături de Messi.

Inter Miami are patru puncte după ce a cîştigat miercuri, în debutul sezonului, în faţa lui Real Salt Lake (2-0).