Preşedintele stiri: 3994

Sheriff Tiraspol a cîștigat al doilea amical în cantonamentul din Turcia

6 mar. 2018,, 18:30   Sport
2793 0

Sheriff Tiraspol a cîștigat al doilea amical în cantonamentul din Turcia, scor 2-1 împotriva ucrainenilor de la Desna.

Într-o altă partidă, Milsami Orhei a debutat cu o înfrîngere împotriva unei alte formații din Ucraina, Poltava, scor 0-2.

Campioana Sheriff s-a văzut condusă în meciul cu echipa clasată pe locul 5 în liga secundă a Ucrainei. Volkov a deschis scorul în prima repriză. Pînă la pauză însă tiraspolenii au egalat grație unei torpile expediate de Cristiano da Silva.

Adversarii puteau intra în avantaj la vestiare, însă bara l-a salvat pe portarul Pașcenco. În repriza secundă Sheriff a controlat ostilitățile din teren și a marcat golul victoriei prin Kamara. Victorie la limită pentru campioana țării care va disputa următorul amical pe 8 martie împotriva celor de la Dinamo Minsk.

Într-un alt meci, Milsami Orhei a debutat cu o înfrîngere în cantonamentul din Turcia, scor 0-2 cu Poltava, ocupanta locului secund în a doua ligă din Ucraina. Adversarii au rezolvat soarta partidei încă din prima repriză cînd au punctat Degtearev și Borodai.