Eurovision stiri: 504

Înfrîngere pentru Real Madrid în meciul cu Espanyo

28 feb. 2018,, 12:15   Sport
2710 0

Surpriză uriașă Primera Division! Real Madrid și-a întrerupt seria de 5 victorii consecutive în toate competițiile, pierzînd meciul cu Espanyol din etapa a 26-a a campionatului Spaniei.

Realul a fost învins cu 1-0, iar Gerard Moreno a fost eroul gazdelor și cel care a marcat golul victoriei în prelungiri. Clubul regal nu mai pierduse în fața lui Espanyol din 2007, adică de peste un deceniu.

În consecință, Realul rămîne pe locul 3 în clasament la 7 puncte în urma concitadinei Atletico și la 14 de liderul FC Barcelona. Ultimele două însă abia urmează să joace în această etapă.

Real Madrid va juca sîmbătă cu Getafe pe teren propriu în cadrul etapei a 26-a din La Liga, iar săptămîna viitoare, pe 6 martie, se va confrunta cu Paris Saint-Germain pentru calificarea în sferturile de finală ale Ligii Campionilor.