Transnistria stiri: 1405

Chelsea, victorie în fața lui Arsenal

30 dec. 2019,, 15:45   Sport
2369 0

Chelsea a învins duminică seară pe Arsenal, în derby-ul Londrei, cu 2-0 (0-1), în etapa a 20-a din Premier League, ultima a anului, chiar pe terenul ”tunarilor”, Emirates Stadium.

Pierre-Emerick Aubameyang a deschis scorul pentru Arsenal în minutul 13, Jorge Luiz Filho a egalat în minutul 83 după o gafă monumentală a portarului Leno, pentru ca după doar patru minute, Chelsea să reuşească golul victoriei prin Tammy Abraham.

În urma acestui rezultat, Chelsea termină anul pe locul 4 în clasament, cu 35 puncte, în timp ce Arsenal a ajuns pe un incredibil loc 12, cu 24 puncte, la doar şase puncte de zona retrogradării.

0
0
0
0
0

500

Ce părere aveți despre inițiativa președintelui Franței, Emmanuel Macron, de a deschide în următoarele luni o misiune permanentă de apărare la Chișinău?