Deconectări programate de lumină, pentru 8 aprilie

Deconectări programate de lumină, pentru 8 aprilie

Pentru îmbunătățirea serviciilor prestate clienţilor, Î.C.S. „Red Union Fenosa" S.A. anunţă că luni, 08 aprilie 2019, vor avea loc lucrări programate de întreținere, renovare și modernizare a rețelelor electrice pe adresele și în intervalele de timp indicate mai jos:


1. Chişinău, sectorul Botanica:


bd.Decebal 6, 6/2, 6/4 - în intervalul de timp între 09:00 - 17:00 (pentru 4 ore) pentru admiterea persoanelor terțe în instalațiile electrice


str.Alexandru Negru Vodă 107-117, 164-210, 9999, Burebista 113-114, 172, 186A, Drumul Băcioiului 171, 180-188, 269-331, Grenoble 136, 176, 279, 303, 311, 325, 327 - în intervalul de timp între 09:30 - 17:00 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor


2. Chişinău, sectorul Buiucani:


str.Calea Ieșilor 22, 49B, 51, 51/1, 51/2, 51/3, 51/4, 51/5, 51A, 55, 55/1, 55/2, 9999, Drumul Crucii 95, 95/2, 96, 97/1, 97/2, 98, 99, 99/1, 100, 101-123, Golia 7-13, 8-14, Milano 12, 43, Țărînii 85-107, 110-128, 129 - în intervalul de timp între 11:00 - 17:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


3. Chişinău, sectorul Centru:


șos.Hîncești 60/1, 60/4, 999 - în intervalul de timp între 09:00 - 13:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


str.Lech Kaczynski 2/1, 2/2, 2/3, 6/1, Sprîncenoaia 1/1, 6 - în intervalul de timp între 13:00 - 17:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


str.M.Kogălniceanu 87, 87A - în intervalul de timp între 09:30 - 17:00 pentru lucrări de modernizare a echipamentelor electrice


4. Chişinău, sectorul Centru, or.Codru:


s.Codru: str.Grenoble 136, Puhoi - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 17:00 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor


5. Chişinău, sectorul Ciocana, com.Coloniţa:


s.Colonița: str.Albișoara, Dacilor, Greacă, Haiducului, Movileni - parțial, în intervalul de timp între 09:00 - 17:00 pentru lucrări de reconstrucţie a liniei electrice aeriene


6. Chişinău, sectorul Rîşcani:


bd.Moscova 15, 15/1, 15/2, 15/3, 15/6, 17, 17/1, 17/2, 17/3, 17/4 - în intervalul de timp între 09:30 - 18:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


7. Chişinău, sectorul Rîşcani, com.Stăuceni:


s.Stăuceni: str.Alexei Mateevici, Constructorilor, Dumitru Matcovschi, Dumitru Matcovschi str-la, Ion Creangă, Mihai Eminescu, Stăuceni sat, Studentilor, Ştefan cel Mare şi Sfînt, Trandafirilor, Vasile Alecsandri, Vasile Alecsandri str-la, Viilor - parțial, în intervalul de timp între 09:00 - 12:00 pentru admiterea persoanelor terțe în instalațiile electrice


8. Anenii Noi:


or.Anenii Noi: str. 9 Mai, Comsomolului, Florilor, Solnecinaia, Speranța, Timireazev, str-la Uzinilor, Victoriei - parțial, în intervalul de timp între 09:40 - 17:40 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


or.Anenii Noi: str.Tighina, Podgornaia - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 17:30 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor


s.Beriozchi: str.Polevaia, str-la Zelionîi - parțial, în intervalul de timp între 09:35 - 19:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA


s.Bulboaca - parțial, în intervalul de timp între 09:45 - 19:00 pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor


9. Basarabeasca:


s.Sadaclia: str.Mihail Frunze, s.Sadaclia - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 16:30 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor


10. Cahul:


or.Cahul: str.Alexandru Plămădeală, Mănăstirea Căpriana, Miron Costin, Nucilor, Toma Ciorbă - parțial, în intervalul de timp între 09:00 - 16:45 pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor


s.Andruşul de Jos - parțial, în intervalul de timp între 08:30 - 09:30 pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Ursoaia, s.Lebedenco - parțial în intervalul de timp între 10:00 – 12:00, pentru conectarea noului consumator


11. Cantemir:


or.Cantemir: str.Daci - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 16:30 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor


12. Comrat (UTA Găgăuzia):


or.Comrat: str.Cosmonauţilor, Dubinin, Kuzneţov, Lenin, Novaea, Pobeda - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 17:10 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


or.Comrat: str.Dnestrovsk, Dostoevski, Melnicinaea - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 17:30 pentru lucrări de reconstrucţie LEA


or.Tvardița: str.Serghei Lazo - parțial, în intervalul de timp între 09:00 - 16:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


or.Vulcănești: str. 20 Siezda, 26 Siezda, Crutaia str-la, Maxim Gorki, Pionerscaea - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 16:30 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor


or.Vulcănești: str.Novoselova, Popova - parțial, în intervalul de timp între 10:00 - 16:45 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor


s.Congaz: str.Kalinin, 28 Iunie, Miciurin - parțial, în intervalul de timp între 12:00 - 13:30 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


13. Criuleni:


s.Miclești - parțial în intervalul de timp între 11:00 – 12:30, pentru conectarea noului consumator
 


14. Călăraşi:


s.Bravicea - parțial, în intervalul de timp între 09:45 - 16:30 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


s.Răciula - parțial, în intervalul de timp între 09:40 - 16:50 pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor


15. Căuşeni:


or.Căușeni: str. 31 August, Alba Iulia, A.Donici, C.Stamati, Gh.Asachi, Gagarin, Livezilor, M.Eminescu, șos.Tighinei - parțial, în intervalul de timp între 15:20 - 17:30 pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului


or.Căușeni: str.Ştefan cel Mare şi Sfînt - parțial, în intervalul de timp între 13:00 - 15:00 pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului


or.Căușeni: str-lă Botnei, Ciocana, Ciocana Mică, Dragoş Vodă, Fîntînilor, Fîntînilor str-la, Ion Soltîs, Mihail Lermontov, Mihail Lomonosov, Miron Costin, Mitropolit Dosoftei, Pădurii, Pădurilor, Petru Rareş, Ştefan cel Mare şi Sfînt, Ştefan cel Mare şi Sfînt 10 s-a, Ştefan cel Mare şi Sfînt 5 s-la, Ştefan cel Mare şi Sfînt 6 s-la, Ştefan cel Mare şi Sfînt 7 s-la, Ştefan cel Mare şi Sfînt 8 s-la, Ştefan cel Mare şi Sfînt 9 s-la, Toma Miron - parțial, în intervalul de timp între 09:00 - 16:40 pentru admiterea persoanelor terțe în instalațiile electrice


s.Baccealia - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 20:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA


s.Ciuflești - parțial, în intervalul de timp între 10:00 - 19:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Cîrnățenii Noi - parțial, în intervalul de timp între 10:00 - 18:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


s.Fîrlădeni - parțial, în intervalul de timp între 09:00 - 11:00 pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului


s.Opaci - parțial, în intervalul de timp între 10:00 - 18:00 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor


16. Hînceşti:


or.Hîncești: str.Alexandru cel Bun, Chișinăului, Gh.Asachi, M.Drăgan, M.Sadoveanu, Mușatinilor, Octavian Goga, Regela Decebal - parțial, în intervalul de timp între 09:10 - 16:45 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


s.Ciuciuleni - parțial, în intervalul de timp între 09:50 - 16:50 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor


s.Fundul Galbenei - parțial, în intervalul de timp între 08:30 - 20:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA


s.Ivanovca - parțial, în intervalul de timp între 08:15 - 19:30 pentru lucrări de reconstrucţie LEA


s.Secăreni, s.Cornești, s.Secărenii Noi, s.Drăgușeni, s.Pașcani, s.Pereni - parțial, în intervalul de timp între 09:00 - 20:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA


17. Ialoveni:


or.Ialoveni: str-la 27 August, Cetatea Albă, Chilia, Hotinului, Hotinului str-la, Ştefan cel Mare şi Sfînt, Veniamin Zarzăr, 27 August - parțial, în intervalul de timp între 09:15 - 17:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA


s.Malcoci - parțial, în intervalul de timp între 10:00 - 17:50 pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor


s.Nimoreni - parțial, în intervalul de timp între 10:00 - 17:50 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor


s.Puhoi, s.Văratic - parțial, în intervalul de timp între 10:00 - 18:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


s.Răzeni - parțial, în intervalul de timp între 09:45 - 19:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Ulmu - parțial, în intervalul de timp între 10:00 - 19:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA


s.Văsieni - parțial, în intervalul de timp între 09:45 - 19:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA


18. Leova:


or.Leova: str.Bogdan Petriceicu Haşdeu, Ion Luca Caragiale, Ştefan cel Mare şi Sfînt - parțial, în intervalul de timp între 09:00 - 17:00 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor


19. Nisporeni:


s.Brătuleni - parțial, în intervalul de timp între 10:00 - 20:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA


s.Șișcani - parțial, în intervalul de timp între 09:00 - 16:40 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor


20. Orhei:


or.Orhei: str.Alunița, Baladelor, Brazilor, Căpriana, Gh.Malarciuc, Ion Inculeț, Izvorul Cucului, Lăcrămioarelor, Magnolie, N.Bălcescu, Nistreană, Sf.Nicolae - parțial, în intervalul de timp între 09:00 - 16:00 pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor


or.Orhei: str.C.Negruzzi, Piatra Neamț, Scrisul Latin, V.Lupu - parțial, în intervalul de timp între 11:00 - 19:00 pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor


or.Orhei: str.C.Negruzzi, Piatra Neamț, Scrisul Latin, V.Lupu, M.Eminescu - parțial, în intervalul de timp între 09:00 - 19:00 pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor


or.Orhei: str.M.Eminescu, Piatra Neamț, Scrisul Latin - parțial, în intervalul de timp între 09:00 - 16:00 pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor


s.Cișmea - parțial, în intervalul de timp între 09:00 - 16:30 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor


21. Ştefan Vodă:


or.Ștefan Vodă: str. 31 August, Libertății, Livezilor, Molodejnaia, N.Testemițeanu, Suvorov, Ștefan Cel Mare - parțial, în intervalul de timp între 09:00 - 16:40 pentru admiterea persoanelor terțe în instalațiile electrice


s.Brezoaia: str.Comsomoliscaia, Lenin, Nadrecinaia - parțial, în intervalul de timp între 12:40 - 14:20 pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului


s.Brezoaia: str.Jirnovaia, Molodejnaia - parțial, în intervalul de timp între 11:10 - 12:30 pentru conectarea clienţilor noi


s.Copceac: str. 28 Iunie, Gagarin, Lenin, Lesnaia, Livezilor, M.Eminecu, Severnaia, Sovetscaia, str-la Școlinîi, Vinogradnaia - parțial, în intervalul de timp între 15:00 - 17:00 pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului


s.Grădinița: str. 1 Mai, Cutuzova, Iurie Gagarin, Lenin, Lesnaea, Mira, Molodejnaea, Pobedî, Serghei Lazo, Sovetscaea, s.Leuntea: str.Alexandr Puşkin, Chirov, Cicalova, Gheorghi Jucov, Gherman Titov, Lenin, Matrosov, Maxim Gorki, Mihail Frunze, s.Talmaza: str. 27 August, 31 August 1989, 9 Mai, Anatolie Sîrghi, Banikov, Dimitrie Cantemir, Doina, Iurie Gagarin, Luceafărul, Maxim Gorki, Mihail Frunze, Nistrului, Prietenia, Vasile Alecsandri, Viilor - parțial, în intervalul de timp între 09:50 - 17:35 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor


Pentru informații suplimentare contactați Serviciul Suport Clienți al companiei la telefonul 022-43-11-11.


Urmărește-ne pe Facebook, dacă vrei să afli mai multe

Ați găsit o eroare în text? Marcați-o și tastați Ctrl+Enter

Mai multe

Sondaj Toate

load