Deconectări programate de lumină, pentru 29 mai

Deconectări programate de lumină, pentru 29 mai

Pentru îmbunătățirea serviciilor prestate clienţilor, Î.C.S. „Red Union Fenosa" S.A. anunţă că miercuri, 29 mai 2019, vor avea loc lucrări programate de întreținere, renovare și modernizare a rețelelor electrice pe adresele și în intervalele de timp indicate mai jos:


1. Chişinău, sectorul Botanica:


str.Trandafirilor 14/4 - în intervalul de timp între 09:00 - 17:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


2. Chişinău, sectorul Botanica, s.Bîc:


s.Bîc: str.Alba Iulia, Alexandru cel Bun, Gradinarilor, Mihai Sadoveanu, Sfinta Treime, Sfinta Treime str-la, Sfîntul Dumitru - parțial, în intervalul de timp între 09:00 - 17:00 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor


3. Chişinău, sectorul Buiucani:


str.Calea Ieșilor 8, 10, 10/1, str-la Călărași 14/2, Ion Pruncul 24, Mesager 8, 19 - în intervalul de timp între 09:15 - 17:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


str.Cornului 5, 17 - în intervalul de timp între 09:00 - 19:00 pentru lucrări de reconstrucţie a liniei electrice aeriene


str.Liviu Deleanu 5Z - în intervalul de timp între 10:00 - 13:00 pentru lucrări de modernizare a echipamentelor electrice


str.N.Costin 44/1 - parțial, în intervalul de timp între 13:30 - 17:00 pentru lucrări de modernizare a echipamentelor electrice


4. Chişinău, sectorul Buiucani, or.Durleşti:


or.Durlești: str.T.Vladimirescu, Junimii, Creangă, Durlești - parțial, în intervalul de timp între 08:30 - 19:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA


5. Chişinău, sectorul Centru:


str.Gh.Asachi 23A, 25/3, 25B - în intervalul de timp între 09:00 - 17:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


6. Chişinău, sectorul Centru, or.Codru:


or.Codru: str.Bujorilor, Bujorilor 4 str-la, Bujorilor 5 str-la, Busuiocului, Potirnichii, Sf.Maria - parțial, în intervalul de timp între 11:00 - 17:00 pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor


 


7. Chişinău, sectorul Ciocana s.Bubuieci:


s.Bubueci: str-la Aleea Parcului, Alexandru cel Bun, Bîcovschi, Bubueci sat, Gospodarilor, Livezilor, Mihai Eminescu, Mioriţa, Nouă, Ştefan cel Mare şi Sfînt, Tudor Bubuiog, Tudor Bubuiog str-la - parțial, în intervalul de timp între 09:00 - 17:00 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor


8. Chişinău, sectorul Ciocana:


str.Mircea cel Bătrîn 7, 14/1, 16, 16/1, 16/2, 16/3, 16/4, 18, 18/1, 18/2, 18/3, 20, 20/3, 20/4, Nicolae Milescu Spătaru 9/1, 9/2, 11/10, 11/11 - în intervalul de timp între 09:00 - 13:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


str.Valea Bîcului 32 - parțial, în intervalul de timp între 09:00 - 17:00 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor


9. Chişinău, sectorul Rîşcani, s.Grătieşti:


s.Grătiești: str.Alexandru Plămădeală, Alexei Mateevici, Boris Glavan, Dragoş Vodă, Drumul Petricanilor, Gratiesti, Miron Costin, Mitropolit Petru Movilă, Petricani, Ştefan cel Mare şi Sfînt, Vasile Alecsandri, Albișoara - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 19:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA


10. Anenii Noi:


s.Bulboaca - parțial, în intervalul de timp între 09:15 - 19:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA


s.Humulești - parțial, în intervalul de timp între 09:35 - 19:00 pentru  lucrări de reparaţie a echipamentului electric


s.Puhăceni - parțial, în intervalul de timp între 09:45 - 17:45 pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor


s.Roșcani - parțial, în intervalul de timp între 09:40 - 11:30 pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului


11. Cahul:


s.Alexanderfeld: str. 30 let Pobedî, 8 Martie, Drujba, Parcovaea, Sadovaea, Smolenskaea, Specialiştilor, s.Gavanosi - parțial, în intervalul de timp între 09:50 - 17:30 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


12. Cantemir:


or.Cantemir: str. 31 August 1989, Alexandru Donici, Alexandru Marinescu, Boris Glavan, Busuioc, Livezilor, Luceafărul, Mihail Frunze, Păcii, Serghei Lazo, Tcacenco, Tineretului, Vasile Alecsandri - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 16:30 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


s.Cania - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 16:30 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


13. Comrat (UTA Găgăuzia):


or.Comrat: str.Alexandr Puşkin, Comratscogo Vosstan, Fedko, Lenin, Osipenko, Sportivă, Suvorov str-la, Tretiakov, Tretiakov str-la, Valentina Tereşcova - parțial, în intervalul de timp între 09:30 – 16:30 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


s.Cișmichioi: str.Sveazistov, N.Pirogov - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 18:30 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


14. Călăraşi:


or.Călărași: str.Călăraşilor, Frăţie 1 str-la, Frăţiei - parțial, în intervalul de timp între 09:00 - 20:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA


s.Seliştea Nouă: str.Călăraşilor, Călăraşilor 1 str-la, Călăraşilor 2 str-la, Dostoevscaea, Frăţiei, Frăţiei 1 str-la, Miciurin, Nucarilor, Seliştea Nouă, Ştefan cel Mare şi Sfînt, Zavodscaea - parțial, în intervalul de timp între 09:00 - 20:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA


s.Vălcineţ - parțial, în intervalul de timp între 09:15 -17:30 pentru lucrări de reconstrucţie LEA


15. Căuşeni:


or.Căușeni: str.Alexei Mateevici, Alexei Şciusev str-la, Calea Basarabiei, Calea Ştefaneştelor, Dimitrie Cantemir, Dimitrie Cantemir str-la, Mihai Eminescu bd., Mira 4 str-la, Păcii str-la, Ştefan cel Mare şi Sfînt - parțial, în intervalul de timp între 09:00 - 17:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


or.Căușeni: str.Ioan Vodă, Mihail Lermontov, Mira 2 str-la, Mira 3 str-la, Mira 4 str-la, Păcii str-la - parțial, în intervalul de timp între 09:00 - 17:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


s.Baccealia - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 19:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA


s.Cîrnățeni - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 17:30 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


s.Hagimus - parțial, în intervalul de timp între 10:00 - 18:00 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor


s.Tănătari: str.Ion Creangă, Tănătari, Vasile Alecsandri - parțial, în intervalul de timp între 10:00 - 17:00 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor


16. Cimişlia:


s.Ialpugeni, s.Mariendfeld - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 16:30 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


17. Criuleni:


s.Coşerniţa, s.Oniţcani - parțial, în intervalul de timp între 10:00 - 17:00 pentru lucrări de modernizare a echipamentelor electrice


18. Hînceşti:


or.Hîncești: str.Alba Iulia, Călinescu, Ion Creangă, Mihai Eminescu, Nicolai Gogol, Nicolai Gogol str-la, Trandafirilor, Vasile Alecsandri, Veronica Micle str-la, 31 August 1989 - parțial, în intervalul de timp între 08:30 - 20:30 pentru lucrări de reconstrucţie LEA


s.Boghiceni, s.Dahnovici - parțial, în intervalul de timp între 08:15 - 21:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA


s.Drăgușeni - parțial, în intervalul de timp între 09:40 - 17:00 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor


s.Ivanovca - parțial, în intervalul de timp între 08:15 - 20:30 pentru lucrări de reconstrucţie LEA


s.Lăpușna: str.Comarova, Ioana Iakir, Iurie Gagarin, Serghei Kirov - parțial, în intervalul de timp între 09:10 - 20:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA


19. Ialoveni:


or.Ialoveni: str.Alexandru cel Bun, Andrei Vartic, Braşov, Brăila, Constanţa, Ialoveni, Merilor, Nicolae Bălcescu, Nucarilor, Suciava, Traian - parțial, în intervalul de timp între 09:05 - 19:50 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


or.Ialoveni: str.Barbu Lăutaru, Basarabia, Carpaţilor, Chilia, Cişmelelor, Dacia, Dragoş Vodă, Grigore Vieru, Ioan Vodă cel Viteaz, Ion Creangă, Ion Soltîs, Ion Soltîs str-la, Iurie Gagarin, Livezilor, Livezilor str-la, Luceafărul, Luceafărul str-la, Mihai Viteazul, Mihail Sadoveanu, Sănduţa Petru 2 str-la, Sănduţă Petru, Ştefan Neaga, Ştefan Neaga 2 str-lă, Ştefan Neaga 3 str-lă, Ştefan Neaga 1 str-la, Ştefănucă Petru, Vasile Alecsandri, Victoria - parțial, în intervalul de timp între 09:20 - 17:20 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


s.Horodca - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 19:00 pentru lucrări de modernizare a echipamentelor electrice


s.Mileştii Mici: str.Mileştii Mici, Mihai Bărcă, Stelea - parțial, în intervalul de timp între 09:20 - 17:20 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor


s.Nimoreni - parțial, în intervalul de timp între 09:45 - 19:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA


s.Rezeni - parțial, în intervalul de timp între 09:45 - 17:45 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


20. Leova:


or.Leova: str.Alexandru Marinescu, Ioan Vodă, Ion Luca Caragiale, Mihai Eminescu, Renaşterii, Ştefan cel Mare şi Sfînt - parțial, în intervalul de timp între 09:15 - 16:15 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


21. Nisporeni:


or.Nisporeni: str.Alexandru cel Bun, Alexandru Lăpuşneanu, Bogdan Petriceicu Haşdeu, Constantin Stamati, Haiducilor, Ioan Vodă, Livezilor, Livezilor str-la, Maguri, Sfinti Voievozi, Suveranitatii, Zubcu-Codreanu Nic. - parțial, în intervalul de timp între 09:20 - 16:45 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


s.Şendreni - parțial, în intervalul de timp între 10:00 - 16:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


22. Orhei:


or.Orhei: str.Chişinăului, Ciprian Porumbescu, Gheorghe Asachi, Sălcilor, Unirii - parțial, în intervalul de timp între 08:30 - 19:30 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


s.Mălăiești - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 17:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


s.Peresecina: str.Constantin Negruzzi, Mihai Eminescu, Sportiva, Petru Rareș, s.Teleșeu, s.Sămănanca - parțial, în intervalul de timp între 09:10 - 16:30 pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor


s.Zorile - parțial, în intervalul de timp între 10:00 - 17:30 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


23. Străşeni:


or.Strașeni: str.Mihai Eminescu - parțial, în intervalul de timp între 09:00 - 20:30 pentru lucrări de reconstrucţie LEA


s.Cojusna - parțial, în intervalul de timp între 09:45 - 16:30 pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor


s.Lozova: str.G.Botnaru, G.Posadov, Guţulavca str-la, Guţuleavca, Ion Creangă, Mihai Eminescu, Oanţa, Lozovo, Serdiuc, Ştefan cel Mare şi Sfînt, Ştefan Grosu - parțial, în intervalul de timp între 09:45 - 16:30 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor


s.Vorniceni: str. 31 August 1989, Alexandru cel Bun, Alexandru Donici, Barbu Lăutaru, Bogdan Petriceicu Haşdeu, Burebista, Constantin Balaur, Dimitrie Cantemir, Doctor Chiriac, Dragoş Vodă, Eugen Coca, Georghe Asachi, Grigore Ureche, Ion Creangă, Ion Mocanu, Liviu Deleanu, Mihai Eminescu, Mitropolit Dosoftei, Mitropolit Varlaam, Morilor, Nicolae Milescu Spătaru, Nicolae Testemiţeanu, Pantelimon Halippa, Petru Rareş, Protoereul Erofei, Sfatul Ţării, Ştefan cel Mare şi Sfînt, Tudor Vladimirescu, Vasile Marin, Voiciulis, Vorniceni - parțial, în intervalul de timp între 09:00 - 20:30 pentru lucrări de reconstrucţie LEA


24. Ştefan Vodă:


s.Popeasca: str. 27 August, 31 August 1989, Cazacu Ion, Comsomoliscaea, Florilor, Grigore Cotovschi, Ion Creangă, Ion Soltîs, Iurie Gagarin, Lenin, Mihail Frunze, Mihail Frunze str-la, Mira, Molodejnaea, Popeasca, Sovetscaea, Ștefan Cel Mare - parțial, în intervalul de timp între 09:20 - 19:20 pentru lucrări de reconstrucţie LEA


25. Teleneşti:


s.Chistelnita - parțial, în intervalul de timp între 10:10 - 17:00 pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor


Pentru informații suplimentare contactați Serviciul Suport Clienți al companiei la telefonul 022-43-11-11.


Urmărește-ne pe Odnoklassniki, dacă vrei să afli mai multe

Ați găsit o eroare în text? Marcați-o și tastați Ctrl+Enter

Mai multe

Sondaj Toate

load