Deconectări programate de lumină, pentru 28 mai

Deconectări programate de lumină, pentru 28 mai

Pentru îmbunătățirea serviciilor prestate clienţilor, Î.C.S. „Red Union Fenosa" S.A. anunţă că marți, 28 mai 2019, vor avea loc lucrări programate de întreținere, renovare și modernizare a rețelelor electrice pe adresele și în intervalele de timp indicate mai jos:


1. Chişinău, sectorul Botanica:


str.Sarmizegetusa 94/2 - în intervalul de timp între 09:30 - 19:00 pentru lucrări de modernizare a echipamentelor electrice


2. Chişinău, sectorul Buiucani:


str.Calea Basarabiei 4, 10, 10/2, Cărbunari 25-33, 32-38, Scoreni 8A, Tăbăcăria Veche 18-40, 19-25 - în intervalul de timp între 09:15 - 18:00 pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor


3. Chişinău, sectorul Buiucani, or.Durleşti:


or.Durlești: str.T.Vladimirescu, Junimii, Creangă, Durlești - parțial, în intervalul de timp între 08:30 - 19:00 pentru lucrări de reconstrucţie a liniei electrice aeriene


4. Chişinău, sectorul Centru:


str.A.Pușkin 32, 64 - în intervalul de timp între 09:00 - 18:35 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


str.Columna 76, Habad Liubavici 5, 6, 6/6, 12, 14 - în intervalul de timp între 10:00 - 13:00 pentru admiterea persoanelor terțe în instalațiile electrice


str.Gh.Asachi 11, 11/1, 11/2, 19A - în intervalul de timp între 09:00 - 17:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


str.Vl.Pircalab 38 - în intervalul de timp între 10:00 - 17:00 pentru lucrări de modernizare a echipamentelor electrice


5. Chişinău, sectorul Ciocana:


str.Mircea cel Bătrîn 7, 14/1, 16, 16/1, 16/2, 16/3, 16/4, 18, 18/1, 18/2, 18/3, 20, 20/3, 20/4, Nicolae Milescu Spătaru 9/1, 9/2, 11/10, 11/11 - în intervalul de timp între 09:00 - 13:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


6. Chişinău, sectorul Ciocana, or.Vadul lui Vodă:


or.Vadul lui Vodă: str.Vadul Lui Vodă, P.Rareș, Nistreană - parțial, în intervalul de timp între 09:10 - 17:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


7. Chişinău, sectorul Ciocana, s.Bubuieci:


s.Bubueci: str.Boris Glavan, Iurie Gagarin, Mihai Eminescu, Plopilor, Plopilor str-la, Popov, Serelor, Şcolii, Ştefan cel Mare şi Sfînt, Tineretului str-la, Voluntarilor, 27 August - parțial, în intervalul de timp între 09:10 - 17:00 pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor


8. Chişinău, sectorul Ciocana, s.Budeşti:


s.Budești: str.Andrieş, Andrieş str-la, Budeşti, Chişinăului, Ion Creangă, Mihai Eminescu, Mihai Eminescu str-la, Şcolii, Teilor, Teilor str-la, Trandafirilor - parțial, în intervalul de timp între 09:10 - 17:00 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor


9. Chişinău, sectorul Rîşcani:


str.A.Pușkin 32, 64 - în intervalul de timp între 09:00 - 18:35 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


str.Cornului 5, 17 - în intervalul de timp între 09:00 - 19:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA


10. Chişinău, sectorul Rîşcani, s.Grătieşti:


s.Grătiești: str.Alexandru Plămădeală, Alexei Mateevici, Boris Glavan, Dragoş Vodă, Drumul Petricanilor, Gratiesti, Miron Costin, Mitropolit Petru Movilă, Petricani, Ştefan cel Mare şi Sfînt, Vasile Alecsandri, Albișoara - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 19:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA


11. Anenii Noi:


s.Bulboaca - parțial, în intervalul de timp între 09:15 - 19:00 pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor


s.Floreni: str.Bogdan Petriceicu Haşdeu, Dacilor, Dimitrie Cantemir, Stînjeneilor, Ştefan cel Mare şi Sfînt, Volahilor, 31 August 1989 - parțial, în intervalul de timp între 10:00 - 12:00 pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului


s.Hîrbovăț - parțial, în intervalul de timp între 09:35 - 19:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


s.Nicolaevca - parțial, în intervalul de timp între 09:45 - 17:45 pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor


s.Țințareni - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 17:30 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor


12. Cahul:


s.Colibași: str.Octombrie, 1 Mai, Alba Iulia, Alexandr Puşkin, Alexandru cel Bun, Alexei Mateevici, Bez Uliţ, Bisericii, Caişilor, Costache Negruzzi, Crasnov, Dimitrie Cantemir, Fraţii Timofei, Grădinilor, Grănicerilor, Horelor, Ion Creangă, Ivan Zaikin, Libertăţii, Liniştită, Mihail Frunze, Octeabriscaea, Pobedî, Prietenia, Prutului, Serghei Lazo, Suvorova, Ştefan cel Mare şi Sfînt, Tineretului, Troian, Uliţa Mare, Vasile Alecsandri, Viilor, Vinogradnaea - parțial, în intervalul de timp între 09:45 - 17:30 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


s.Cucoara - parțial, în intervalul de timp între 09:15 - 17:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


13. Cantemir:


s.Baimaclia, s.Lesnaea Poleana, s.Doina - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 16:30 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


s.Tartaul - parțial, în intervalul de timp între 09:00 - 10:30 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


14. Comrat (UTA Găgăuzia):


s.Bugeac: str.Chișinăului, Iubileinaea, Raboceaea, Stanționaea - parțial în intervalul de timp între 09:00 – 10:30, pentru conectarea noului consumator
s.Chirsova - parțial în intervalul de timp între 12:00 – 14:00, pentru conectarea noului consumator
s.Cișmichioi: str.Sveazistov, N.Pirogov - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 18:30 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


s.Congaz: str. 28 Iunie, Alexandr Puşkin, Cebanova, Comsomoliscaea, Fedko, Grigore Cotovschi, Iurie Gagarin, Jdanov, Kalinin, Kolhoznaia, Komarov, Komarov str-la, Lenin, Lev Tolstoi, Melnicinaea, Melnicinaea str-la, Miciurin, Mihail Frunze, Molodejnaea, Octeabriscaea, Sadovaea, Serghei Kirov, Serghei Lazo, Valentina Tereşcova, Voroşilov - parțial, în intervalul de timp între 08:30 - 16:30 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


s.Gaidar: str.Bejenarea, Gagauza, Lenin, Mihail Lomonosov, Molodejnaea, Motoglo, Nikolai Vatutin, Serghei Lazo, Stepnaea, Zarecinaea - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 18:30 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


s.Svetlîi: str.Ivanov, Lenin, Molodejnaea, Serghei Lazo, Taras Şevcenco, 28 iunie - parțial, în intervalul de timp între 09:30 – 17:15 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


15. Călăraşi:


or.Călărași: str.Călăraşilor, Frăţie 1 str-la, Frăţiei - parțial, în intervalul de timp între 09:00 - 20:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA


s.Seliştea Nouă: str.Călăraşilor, Călăraşilor 1 str-la, Călăraşilor 2 str-la, Dostoevscaea, Frăţiei, Frăţiei 1 str-la, Miciurin, Nucarilor, Seliştea Nouă, Ştefan cel Mare şi Sfînt, Zavodscaea - parțial, în intervalul de timp între 09:00 - 20:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA


s.Vălcineţ - parțial, în intervalul de timp între 09:15 -17:30 pentru lucrări de reconstrucţie LEA


16. Căuşeni:


or.Căușeni: str.Alexandr Puşkin, Alexandr Puşkin 2 str-la, Alexei Mateevici, Bolinicinîi str-la, Frunza Nucului, Ioan Vodă, Mihail Lermontov, Mira 2 str-la, Mira 3 str-la, Mira 4 str-la, Nucului F. 1 str-la, Păcii str-la, Pietre Vechi str-lă, Sinagoga Veche, Vechi S, Vissarion Belinski, Vlad Ţăpeş - parțial, în intervalul de timp între 09:00 - 17:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


or.Căușeni: str.Alexei Mateevici, Doina Şi Ion Aldea-Teodorovici, Ion Creangă, Ismail, Păcii str-la, Pietre Vechi str-lă, Sadoveanu Mihai - parțial, în intervalul de timp între 09:45 - 17:45 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


or.Căușeni: str.Doina şi Ion Aldea-Teodorovici, Mihai Eminescu, Mihai Viteazul, Vasile Alecsandri - parțial, în intervalul de timp între 09:00 - 11:00 pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului


s.Baccealia - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 19:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA


s.Căinari, s.Fîrlădeni - parțial, în intervalul de timp între 10:00 - 12:00 pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului


s.Căinari: str.Mihail Sadoveanu, Ştefan Vodă, Vladimir Coliban - parțial, în intervalul de timp între 12:30 - 14:30 pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului


s.Ciuflești - parțial, în intervalul de timp între 08:30 - 20:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA


s.Cîrnățeni - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 17:30 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


s.Hagimus: str.Gheorghe Asachi, Pacii, Iurie Gagarin - parțial, în intervalul de timp între 10:00 - 18:00 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor


s.Tănătari: str.Vasile Alecsandri, Tănătari - parțial, în intervalul de timp între 10:00 - 18:00 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor


17. Cimişlia:


s.Zloți - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 17:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


18. Hînceşti:


or.Hîncești: str.Alba Iulia, Călinescu, Ion Creangă, Mihai Eminescu, Nicolai Gogol, Nicolai Gogol str-la, Trandafirilor, Vasile Alecsandri, Veronica Micle str-la, 31 August 1989 - parțial, în intervalul de timp între 08:30 - 20:30 pentru lucrări de reconstrucţie LEA


s.Boghiceni - parțial, în intervalul de timp între 08:15 - 21:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA


s.Călmățui, s.Dancu - parțial, în intervalul de timp între 10:00 - 17:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


s.Ivanovca - parțial, în intervalul de timp între 08:15 - 20:30 pentru lucrări de reconstrucţie LEA


s.Lăpușna: str.Comarova, Ioana Iakir, Iurie Gagarin, Serghei Kirov - parțial, în intervalul de timp între 09:10 - 20:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA


19. Ialoveni:


or.Ialoveni: str. 27 August, 27 August str-la, Alecu Russo, Alexandru cel Bun, Alexandru Donici, Alexandru Hîjdeu, Arborilor, Arţarilor, Aurel David, Basarabia, Bucuriei, Carpaţilor, Căpriana, Cetatea Albă, Chersăcelului, Chilia, Codru, Constantin Stamati, Crîngului, Daniil Sihastru, Decebal, Doina, Entuziaştilor, Frasinilor, Fructelor, Gheorghe Asachi, Grădinilor, Grădinilor str-la, Ialoveni, Ialoveni str-la, Ismail, Izvoarelor, Libertăţii, Mihai Eminescu, Mihail Frunze, Miron Costin, Mitropolit Petru Movilă, Mugurel, Mugurel str-la, Nistru, Petru Rareş, Petru Zadnipru, Sfînta Vineri, Spartac, Ştefan cel Mare şi Sfînt, Tricolorului, Tudor Vladimirescu, Valea Crucii, Valea Trandafirilor, Veniamin Zarzăr, Voluntarilor, Florilor, Hotinului - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 17:00 pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor


s.Nimoreni - parțial, în intervalul de timp între 09:45 - 19:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA


s.Ulmu: str.Grădinilor, Pantelimon Halippa, Ştefan cel Mare şi Sfînt, Ulmu - parțial, în intervalul de timp între 09:35 - 17:30 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


s.Văsieni - parțial, în intervalul de timp între 09:50 - 19:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA


20. Leova:


s.Vozniseni, s.Sărăteni - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 16:30 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


21. Nisporeni:


s.Bărboieni, s.Grozeşti - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 16:40 pentru conectarea clienţilor noi


s.Șendreni, s.Vărzărești - parțial, în intervalul de timp între 09:00 - 19:30 pentru lucrări de reconstrucţie LEA


s.Șișcani, s.Drojdeni - parțial, în intervalul de timp între 10:00 - 17:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


22. Orhei:


or.Orhei: str.Bogdan Petriceicu Haşdeu, Serghei Lazo, Sesiunea 13, 8 Martie - parțial, în intervalul de timp între 09:00 - 16:30 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


s.Puţintei, s.Vîprova - parțial, în intervalul de timp între 09:45 - 19:00 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor


s.Step-Soci: str.Miciurin, Stepi-Socii, Tineretului, Vasile Lupu, Zorile - parțial, în intervalul de timp între 10:00 - 17:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


23. Străşeni:


or.Strașeni: str.Mihai Eminescu - parțial, în intervalul de timp între 09:00 - 20:30 pentru lucrări de reconstrucţie LEA


s.Vorniceni: str. 31 August 1989, Alexandru cel Bun, Alexandru Donici, Barbu Lăutaru, Bogdan Petriceicu Haşdeu, Burebista, Constantin Balaur, Dimitrie Cantemir, Doctor Chiriac, Dragoş Vodă, Eugen Coca, Georghe Asachi, Grigore Ureche, Ion Creangă, Ion Mocanu, Liviu Deleanu, Mihai Eminescu, Mitropolit Dosoftei, Mitropolit Varlaam, Morilor, Nicolae Milescu Spătaru, Nicolae Testemiţeanu, Pantelimon Halippa, Petru Rareş, Protoereul Erofei, Sfatul Ţării, Ştefan cel Mare şi Sfînt, Tudor Vladimirescu, Vasile Marin, Voiciulis, Vorniceni - parțial, în intervalul de timp între 09:00 - 20:30 pentru lucrări de reconstrucţie LEA


24. Ştefan Vodă:


s.Cioburciu: str. 1 Mai, 28 Iunie, Boris Glavan, Calinina, Cecvora, Cernova, Cioburciu, Comsomoliscaea, Grigore Cotovschi, Ion Creangă, Lenin, Maxim Gorki, Molodejnaea, Păcii, Serghei Lazo, Şesului, Ştefan cel Mare şi Sfînt, Zinina - parțial, în intervalul de timp între 09:40 - 17:25 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


s.Popeasca: str. 27 August, 31 August 1989, Cazacu Ion, Comsomoliscaea, Florilor, Grigore Cotovschi, Ion Creangă, Ion Soltîs, Iurie Gagarin, Lenin, Mihail Frunze, Mihail Frunze str-la, Mira, Molodejnaea, Popeasca, Sovetscaea, Ștefan Cel Mare - parțial, în intervalul de timp între 09:20 - 19:20 pentru lucrări de reconstrucţie LEA


s.Talmaza: str. 1 Mai, Alexandru Donici, Constantin Negruzzi, Tinereţii - parțial, în intervalul de timp între 09:40 - 17:25 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


s.Viișoara - parțial, în intervalul de timp între 09:20 - 19:20 pentru lucrări de reconstrucţie LEA


25. Taraclia:


s.Borceag: str.Grigore Cotovschi, Borceag - parțial, în intervalul de timp între 15:00 - 16:30 pentru lucrări de modernizare a echipamentelor electrice


26. Teleneşti:


s.Budăi - parțial, în intervalul de timp între 10:15 - 17:00 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor


Pentru informații suplimentare contactați Serviciul Suport Clienți al companiei la telefonul 022-43-11-11.


Urmărește-ne pe Odnoklassniki, dacă vrei să afli mai multe

Ați găsit o eroare în text? Marcați-o și tastați Ctrl+Enter

Mai multe

Sondaj Toate

load