Deconectări programate de lumină, pentru 24 mai

Deconectări programate de lumină, pentru 24 mai

Pentru îmbunătățirea serviciilor prestate clienţilor, Î.C.S. „Red Union Fenosa" S.A. anunţă că vineri, 24 mai 2019, vor avea loc lucrări programate de întreținere, renovare și modernizare a rețelelor electrice pe adresele și în intervalele de timp indicate mai jos:


1. Chişinău, sectorul Buiucani:


str.Liviu Deleanu 9/1 - în intervalul de timp între 10:00 - 13:00 pentru lucrări de modernizare a echipamentelor electrice


2. Chişinău, sectorul Buiucani, or.Durleşti:


or.Durlești: str.T.Vladimirescu, Junimii, Creangă, Durlești - parțial, în intervalul de timp între 08:30 - 19:00 pentru lucrări de reconstrucţie a liniei electrice aeriene


3. Chişinău, sectorul Ciocana:


str.Alcedar 1, 2A, 4, A.Izbaș 1-47, 14-40, Arionești 2, 2A, 4, 6, Colonița 1-7, 2-4, 74-190, 77-175, str-la Colonița 1, 2, 3, Haiducul Bujor 53-69, 78-104, str-la Nicolae Milescu-Spătaru 1-9, Tîrgoviște 1-25, 6-46, Transnistria 5, Vadul lui Vodă 9, 31, 99-127, 155, 999, 7777, 9001, 9999, 100, 144-146, 162-196, 888 - în intervalul de timp între 09:00 - 13:00 pentru admiterea persoanelor terțe în instalațiile electrice


str.I.Repin 1-19, 2-10, N.Grigorescu 1-9, 2-18, Otovasca 1-7, Podul Înalt 22-1 - în intervalul de timp între 13:10 - 15:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


4. Chişinău, sectorul Ciocana, or.Vadul lui Vodă:


or.Vadul lui Vodă: str.Mihail Sadoveanu, Nistreană, Pescarilor, Plajei, Ştefan cel Mare şi Sfînt, Turistului, Vadu lui Vodă - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 16:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


5. Chişinău, sectorul Ciocana, s.Bubuieci:


s.Bubueci: str.Bîcovschi, Mihai Eminescu, Mioriţa, Nouă, Ştefan cel Mare şi Sfînt, Tudor Bubuiog - parțial, în intervalul de timp între 10:00 - 17:30 pentru admiterea persoanelor terțe în instalațiile electrice


6. Anenii Noi:


s.Bulboaca - parțial, în intervalul de timp între 09:15 - 19:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA


s.Calfa - parțial, în intervalul de timp între 09:40 - 12:00 pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului


s.Humulești - parțial, în intervalul de timp între 09:35 - 19:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


s.Troița Nouă: str.Ismail, Troița Nouă - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 11:40 pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului


7. Basarabeasca:


s.Abaclia: str. 31 August 1989, Alexandru Donici, Dacia, Dimitrie Cantemir, Independenţei, Ion Iachir, Ion Secrieru, Livezilor, Mihai Eminescu, Mihail Frunze, Moldova, Serghei Lazo, Spitalului - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 18:30 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


s.Abaclia: str.Alexandru Donici, Dacia, Dimitrie Cantemir, Ion Secrieru, Livezilor, Mihai Eminescu, Mihail Frunze, Moldova, Serghei Lazo, Spitalului - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 18:30 pentru lucrări de reconstrucţie LEA


s.Carabetovca - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 17:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


s.Sadaclia: str. 1 Mai, 31 August 1989, 9 Mai, Cogîlnic, Grigore Cotovschi, Ion Creangă, Maxim Gorki, Mihail Frunze, Mira, Molodejnaea, Tineretului - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 17:00 pentru  lucrări de reparaţie a echipamentului electric


8. Cahul:


s.Burlaceni: str.Lenin, Mihail Frunze - parțial, în intervalul de timp între 10:15 - 17:30 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


s.Crihana Veche - parțial, în intervalul de timp între 08:50 - 10:10 pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului


s.Giurgiulești: str.Mihail Koţiubinschi, Moldova, Octeabriscaea, Sadoveanu Mihail, Serghei Lazo, Sovetscaea - parțial, în intervalul de timp între 14:00 - 15.30 pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor


s.Ursoaia - parțial, în intervalul de timp între 16:00 - 17:20 pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului


9. Cantemir:


s.Hănaseni - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 16:30 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


s.Pleșeni: str.Școlii - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 16:30 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


s.Porumbeşti - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 18:30 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


10. Comrat (UTA Găgăuzia):


or.Comrat: str.Denici, Geologului, Lenin, Sovetscaea, Svetlaea - parțial, în intervalul de timp între 12:00 - 14:00 pentru lucrări de modernizare a echipamentelor electrice


or.Comrat: str.Dzerjinski, Hristo Botev, Ialpugskaea, Stroitelnaea str-la - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 17:10 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


or.Comrat: str.Fedco, Fedco str-la, Suvorov, Vissarion Belinschi - parțial, în intervalul de timp între 09:00 - 10:30 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


s.Cazaclia: str.Lenin, Pervomaiscaea - parțial, în intervalul de timp între 09:00 - 16:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


s.Chioselia Mare - parțial, în intervalul de timp între 10:00 - 11:30 pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului


s.Cișmichioi: str.Gherțena, Limanscaea, Mihai Lomonosov, Ogorodnaea, Pionerscaea, Pogranicinaea, Ușinscogo - parțial, în intervalul de timp între 10.00 - 17:40 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


s.Gaidar: str.A.Gaidarî, Bejenarea, Gagauza, Gaidar, Lenin, Mihail Lomonosov, Molodejnaea, Motoglo, Nikolai Vatutin, Serghei Lazo, Stepnaea, Zarecinaea - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 18:30 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


11. Călăraşi:


or.Călărași: str.Călăraşilor, Frăţie 1 str-la, Frăţiei - parțial, în intervalul de timp între 09:00 - 20:00 pentru  lucrări de reconstrucţie LEA


s.Seliştea Nouă: str.Călăraşilor, Călăraşilor 1 str-la, Călăraşilor 2 str-la, Dostoevscaea, Frăţiei, Frăţiei 1 str-la, Miciurin, Nucarilor, Seliştea Nouă, Ştefan cel Mare şi Sfînt, Zavodscaea - parțial, în intervalul de timp între 09:00 - 20:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA


s.Vălcineţ - parțial, în intervalul de timp între 09:15 -17:30 pentru lucrări de reconstrucţie LEA


12. Căuşeni:


or.Căușeni: str-lă Botnei, Petru Rareş, Ştefan cel Mare şi Sfînt - parțial, în intervalul de timp între 10:00 - 18:00 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor


s.Ciuflești - parțial, în intervalul de timp între 08:30 - 20:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA


s.Hagimus: str. 2 Decembrie, 27 August, Alexandru cel Bun, Alexei Mateevici, Basarabia, Căile Ferate, Cişmelelor, Cuza-Vodă, Dacia, Decebal, Dimitrie Cantemir, Gavriil Musicescu, Gheorghe Asachi, Hagimus, Hîrtopului, Ilie Sajin, Ion Creangă, Iurie Gagarin, Livezilor, Mihai Eminescu, Mihai Kogălniceanu, Mihai Viteazul, Mihail Frunze, Păcii, Ştefan cel Mare şi Sfînt, Vasile Alecsandri - parțial, în intervalul de timp între 10:00 - 18:00 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor


s.Hagimus: str. 2 Decembrie, 27 August, Alexandru cel Bun, Alexei Mateevici, Basarabia, Căile Ferate, Cişmelelor, Cuza-Vodă, Dacia, Decebal, Dimitrie Cantemir, Gavriil Musicescu, Gheorghe Asachi, Hagimus, Hîrtopului, Ilie Sajin, Ion Creangă, Iurie Gagarin, Livezilor, Mihai Eminescu, Mihai Kogălniceanu, Mihai Viteazul, Mihail Frunze, Păcii, Ştefan cel Mare şi Sfînt, Vasile Alecsandri - parțial, în intervalul de timp între 10:00 - 18:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


13. Criuleni:


s.Slobozia-Dușca - parțial, în intervalul de timp între 09:20 - 17:00 pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor


14. Hînceşti:


or.Hîncești: str.Chişinăului, Columna, Ion Luca Caragiale, Mărţişor, Nicolae Milescu Spătaru - parțial, în intervalul de timp între 09:20 - 17:00 pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor


or.Hîncești: str-la Bucovina, Florilor, Ion Creangă, Mihai Eminescu, Mitropolit Petru Movilă, Nicolai Gogol, Taras Şevcenco str-la, Trandafirilor - parțial, în intervalul de timp între 08:30 - 20:30 pentru lucrări de reconstrucţie LEA


s.Boghiceni, s.Ivanovca - parțial, în intervalul de timp între 08:15 - 20:30 pentru lucrări de reconstrucţie LEA


s.Cărpineni: str.Calinina, Cocoarelor, Colhoznaea, Cuza-Vodă, Davîdova, Independenţei, Leovscaea, Mihail Lomonosov, Pobeda, Ştefan Neaga, Ştefan Vodă, Tcacenco - parțial, în intervalul de timp între 09:50 - 17:40 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


s.Drăgușeni - parțial, în intervalul de timp între 09:40 - 17:00 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor


15. Ialoveni:


or.Ialoveni: str-la 27 August, Cetatea Albă, Chilia, Hotinului, Hotinului str-la, Ştefan cel Mare şi Sfînt, Veniamin Zarzăr, 27 August - parțial, în intervalul de timp între 09:15 - 18:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA


s.Hansca - parțial, în intervalul de timp între 08:55 - 10:55 pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului


s.Malcoci - parțial, în intervalul de timp între 09:55 - 11:55 pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului


s.Mileştii Mici: str.Mihai Bărcă, Mileştii Mici, Stelea - parțial, în intervalul de timp între 09:20 - 17:20 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor


s.Nimoreni - parțial, în intervalul de timp între 09:45 - 19:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA


s.Răzeni - parțial, în intervalul de timp între 10:00 - 19:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA


s.Rezeni - parțial, în intervalul de timp între 09:35 - 17:30 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor


s.Văsieni - parțial, în intervalul de timp între 09:50 - 19:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA


16. Leova:


s.Cupcui, s.Sărata Nouă, s.Tigheci - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 16:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


17. Nisporeni:


s.Șendreni, s.Vărzărești - parțial, în intervalul de timp între 09:00 - 19:30 pentru lucrări de reconstrucţie LEA


s.Șîșcani - parțial, în intervalul de timp între 09:20 - 17:00 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor


s.Zberoaia - parțial, în intervalul de timp între 10:00 - 17:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


18. Orhei:


or.Orhei: str.Chişinăului, Ciprian Porumbescu, Gheorghe Asachi, Sălcilor, Unirii - parțial, în intervalul de timp între 08:30 - 20:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA


s.Pohrebeni - parțial, în intervalul de timp între 10:00 - 17:30 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor


s.Teleșeu - parțial, în intervalul de timp între 10:00 - 17:30 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


19. Străşeni:


or.Strașeni: str.Mihai Eminescu - parțial, în intervalul de timp între 09:00 - 20:30 pentru lucrări de reconstrucţie LEA


s.Vorniceni: str. 31 August 1989, Alexandru cel Bun, Alexandru Donici, Barbu Lăutaru, Bogdan Petriceicu Haşdeu, Burebista, Constantin Balaur, Dimitrie Cantemir, Doctor Chiriac, Dragoş Vodă, Eugen Coca, Georghe Asachi, Grigore Ureche, Ion Creangă, Ion Mocanu, Liviu Deleanu, Mihai Eminescu, Mitropolit Dosoftei, Mitropolit Varlaam, Morilor, Nicolae Milescu Spătaru, Nicolae Testemiţeanu, Pantelimon Halippa, Petru Rareş, Protoereul Erofei, Sfatul Ţării, Ştefan cel Mare şi Sfînt, Tudor Vladimirescu, Vasile Marin, Voiciulis, Vorniceni - parțial, în intervalul de timp între 09:00 - 20:30 pentru lucrări de reconstrucţie LE


20. Ştefan Vodă:


s.Olănești: str.Gheorghe Asachi, Nicolae Testemiţeanu, Nicolai Pirogov, Olăneşti, Vladimir Maiacovski, 31 August 1989 - parțial, în intervalul de timp între 10:35 - 12:00 pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului


s.Olănești: str.Nistreană, Olăneşti, 31 August 1989 - parțial, în intervalul de timp între 09:00 - 10:30 pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului


s.Popeasca: str. 27 August, 31 August 1989, Cazacu Ion, Comsomoliscaea, Florilor, Grigore Cotovschi, Ion Creangă, Ion Soltîs, Iurie Gagarin, Lenin, Mihail Frunze, Mihail Frunze str-la, Mira, Molodejnaea, Popeasca, Sovetscaea, Ștefan Cel Mare - parțial, în intervalul de timp între 09:20 - 19:20 pentru lucrări de reconstrucţie LEA


s.Purcari: str.Boris Glavan, Dimitrie Cantemir, Eliberatorilor, Gastelo, Grigore Cotovschi, Grigore Vieru, Lenin, Libertăţii, Maxim Gorki, Purcari, Serghei Lazo, Stefan cel Mare şi Sfînt, Tineretului - parțial, în intervalul de timp între 09:40 - 17:25 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor


21. Taraclia:


s.Copceac: str.Alexandr Puşkin, Dimitrova, Nicolai Pirogov, Suvorova - parțial, în intervalul de timp între 15:30 - 16:30 pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului


s.Copceac: str.N.Crupscaia, Dimitrova - parțial, în intervalul de timp între 13:30 - 15:00 pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Tvardița: str.Nicolai Vatutin, Sadovaea - parțial, în intervalul de timp între 10:30 – 12:00, lucrari pentru schimbarea branșamentului


22. Teleneşti:


s.Verejeni - parțial, în intervalul de timp între 09:15 - 16:30 pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor


23. Vulcanești:


or.Vulcanești: str.Bolgradscaea, Lenin, st.Vulcanesti, Voronţova, Voroşilov, Voroşilov str-la - parțial, în intervalul de timp între 10:00 – 17:00, lucrari pentru reparatia echimamentului electric


Pentru informații suplimentare contactați Serviciul Suport Clienți al companiei la telefonul 022-43-11-11.


Citește-ne pe Twitter, dacă vrei să afli mai multe

Ați găsit o eroare în text? Marcați-o și tastați Ctrl+Enter

Mai multe

Sondaj Toate

load